Sony XD85 + AVR 370+ PC+PS4

kalin86

New member
Witam jak w temacie, posiadam komputer z nagrywarka Blu-ray na którym chciałbym odtwarzać filmy UHD TV Sony KD 55XD8505 podpięty do AVR 370 i teraz czym i jak to wszystko podlaczyc żeby cieszyć się maksymalnymi efektami (HDR UHD itp) po 10.11.2016 dojdzie do tego PS4 Pro wiec jeśli moglibyście i to uwzględnić byłbym wdzięczny.

z góry dzięki za szybkie odpowiedzi.
 
To tak jak na odtwarzaczu dvd byś chciał płyty bluray odtwarzać lub na cd odtwarzać dvd. Na dzien dzisiejszy o ile dobrze pamiętam sa dwa odtwarzacze UHD Samsung i Pionek. Cena około 2tyś zł. Nie wiem jak to ma się do nowych konsol Xbox i Ps4 ponoć UHD mogą odtwarzać. Podobno Netflix ma też filmy UHD. Jeśli nie masz tv 4k to nie ma sensu tak samo avr jeśli nie jest 4k to sygnału nie puści.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

kalin86

New member
No to ja cos nie w temacie płyty uhd to płyty bluray tak? To dlaczego na nagrywarce bluray ich nie odtworzę? CD a DVD to zupełnie inny standard... nowy Xbox posiada uhd tylko. Avr i tv są 4K gdyby noe były to mojego pytania by tutaj nie było:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kalin86

New member
Ok doczytałem, dokształcilem sie i faktycznie potrzebuje odtwarzacza uhd... No nic to pozostaje mi netflix. To teraz powiedzcie mi czy hdmi 2.0 to wymóg zeby korzystać z HDR w dajmy na to konsoli?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
No chyba nie w temacie. Format FullHd a 4K. W google nawet znajdziesz odpowiedz. Gdyby było można uhd płyty odtwarzać na bluray odtwarzaczach to by każdy był zadowolony.
Tu chodzi o zapis i odczyt informacji na płycie najprościej można powiedzieć. Dokładnie materiał 4K jest na płytach bluray.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

kalin86

New member
Jeszcze jedno pytanko, mam podłączony do tego tv poprzez amplituner dekoder Polsatu cyfrowego. Czy upscalling do 4K powinien działać? Bo wyświetla kończę źródło mam 1080i a up jest od 1080p. Da radę cos z tym zdziałać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kalin86

New member
Witam, odebrałem dziś zamówione PS4 Pro no i mam pierwszy problem, otóż nie mogę podlaczyc go poprzez AVR370... nie wiem co jest grane ale przez chwile jest dźwięk i nagle na ekranie TV komuniukat o braku sygnalu. Ktoś może przypuszczać co jest nie halo?
 
Jeśli nie posiadasz Tv 4k to max sygnał FullHd będzie. Jeśli w ps4 ustawiasz 4k to sygnał nie jest kompatybilny i znika i jeśli posiadasz konsola przez avr do Tv 4k a avr nie jest 4k to podobna sytuacja będzie.
Jeśli wszystkie urządzania są 4k to przewody Hdmi trzeba sprawdzić minimum to 1.4b jeśli zaś chcesz HDR mieć też to Hdmi 2.0 musi być.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

kalin86

New member
No szczerze powiem ze nie pamietam co to za kabel hdmi mam... jutro przepne konsole bliżej tv i po kablu który był w zestawie tv jest 4K w avr 370 tez jest 4K No i ps4 pro tez nadaje w 4K... wiec od strony sprzętu a przynajmniej specyfikacji warunki zdają sie być spełnione... dziś ogrywam uncharted 4 :) niestety internet tylko 10mbit wiec patch dopiero kończy sie pobierać...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
No szczerze powiem ze nie pamietam co to za kabel hdmi mam... jutro przepne konsole bliżej tv i po kablu który był w zestawie tv jest 4K w avr 370 tez jest 4K No i ps4 pro tez nadaje w 4K... wiec od strony sprzętu a przynajmniej specyfikacji warunki zdają sie być spełnione... dziś ogrywam uncharted 4 :) niestety internet tylko 10mbit wiec patch dopiero kończy sie pobierać...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To jak cały sprzęt czyli avr, tv i konsola w 4k sygnał maja to tylko przewody hdmi. Sprawdz czy to samo sie dzieje ale ps4 do tv bez avr.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

kalin86

New member
No bezpośrednio podpięcie do tv i jest prawie bez problemu otóż podczas gry raz na jakiś czasy obraz znika i ponownie sie pojawia z informacja o trybie wyświetlania o rozdzielczości tak jakby konsola na chwile straciła połączenie z tv i odmawiała go... to samo przy tym tv działo sie jak przez avr puściłem sygnał 4K... cos z tv jest noe halo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kalin86

New member
Ok pobrał sie patch do uncharted wyskoczył komunikat ze tv wspiera HDR i czy chce to włączyć po zatwierdzeniu info o braku sygnału... podpiąłem konsole bezpośrednio pod tv kablem hdmi dołączonym do konsoli i mam komunikat ze moj tv moze obsłużyć HDR przy 4K ale teraz jego ustawienia pozwalają jedynie na HDR w 2k i proszą o zmianę ustawień tv... ALE GDZIE?!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ok pobrał sie patch do uncharted wyskoczył komunikat ze tv wspiera HDR i czy chce to włączyć po zatwierdzeniu info o braku sygnału... podpiąłem konsole bezpośrednio pod tv kablem hdmi dołączonym do konsoli i mam komunikat ze moj tv moze obsłużyć HDR przy 4K ale teraz jego ustawienia pozwalają jedynie na HDR w 2k i proszą o zmianę ustawień tv... ALE GDZIE?!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W Tv to już nie wiem ale zapewnie gdzieś w menu obrazu.
Może jakiś tryb auto zrób to samo zadziała skalowanie.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

kalin86

New member
Jest film hdr i to podczas gry nie mogę zmienić tak jakby konsola sama narzucała jakość. Przy HDR rozdziałka obrazu to 1080p a bez HDR 4K...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Jest film hdr i to podczas gry nie mogę zmienić tak jakby konsola sama narzucała jakość. Przy HDR rozdziałka obrazu to 1080p a bez HDR 4K...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ooo a to dziwne z HDR jest FullHd a bez HDR 4K...może spróbuj tu się zapytać
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=109333
I jeszcze jest tu KIKI on się na Tv zna to może coś zaradzi.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

kalin86

New member
Ok temat ogarnięty:) odezwał sie na fb pracownik Sony - zorientowany Pan który powiedział co i jak. Zeby HDR śmigał w 4K trzeba było w opcjach wejścia włączyć ulepszenie sygnału, natomiast avr 370 nie puszcza obrazu najwidoczniej właśnie z braku obsługi HDR aczkolwiek przedyskutuje jeszcze ta opcje z obsługa harmana :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

polaris20

New member
Cześć możesz co nie co opisać swoje wrażenia z gry. Chce zakupić sony xd8505 i wyienić sowje ps 4 na wersje pro. Cały czas jednak się waham nad wyborem tv
 

kalin86

New member
Cze, powiem tak ps4 pro to w chwili obecnej jedyny sensowny moim zdaniem zakup. Zwykła czwórka będzie już tylko traciła na wartości to raz a dwa lada chwila pojawia sie gry (czyt. Horizon) które pokażą moc pro. W necie pełno opinii ze zwykła 4 wystarczy ale to w 99% wypowiedzi ludzi którzy utopili dopiero co gotówkę na nowa konsole a wyszło pro i są tym wkurzeni. Co do samego tv nie mam porównania do innego w podobnej klasie tv ani modelu wyższego ale z powodu problemu w konfiguracji ps4 pro + tv na początku grałem bez HDR i w 2k zaczalem sie zastanawiać czy był sens wymiany plazmy 55st50 i ps4 na nowszy sprzęt. Po poprawnej konfiguracji włączeniu HDR w 4K i odpaleniu tej samej gry zaliczyłem opad szczęki! Już nie o rozdzialke chodzi ale HDR robi różnice kolosalna. Jak cos to mogę zrobić fotki telefonem i podrzucę linki. Dla mnie konfiguracja warta każdego $$. Co do samego tv ma tyle opcji ze jeszcze go ustawiam;) jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z niego. Wcześniej była dyskusja odnośnie input laga który wzrasta do ponad 100ms przy włączonym HDR i szczerze powiem ze grając ( single player) nawet nie wiem czy tego doświadczyłem :) podsumowując: polecam zestaw z zastrzeżeniem ze nie wiem jak sprawowałby sie dajmy na to samsung z odpowiednio modelowym tv :) ja z Sony jestem zadowolony. Pozdro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry