H/K AVR 255 + głośniki 5.1 podłączenie i konfiguracja

eloszki

New member
Czesc,

Mam pytanie dotyczace podlaczenia i ustawienia w miare poprawnie glosnikow do tego amplitunera. Mam go w sumie od dluzszego czasu i zauwazylem ze tylne glosniki w ogole nie graja!

Ogolnie zauwazylem ze mam ustawione na 7.1, przy zmianie na 5.1 w ustawiniach hk mam do wyboru tylko stereo lub jakis ref wiec powrocilem do ustawinia 7.1 ze wzgledu na wybor wiekszej ilosci funkcji ( w sumie nie dzialaja ale sa :) )

Jak ustawie 7.1 to moge wybrac wiecej opcji ale glosniki sa nieaktywne lub czasami dodadza jakis efekt ale bardo rzadko.
Dodatkowo przy przeprowadzeniu testu np. 7.1 nie wykrywa mi bocznych glosnikow ( bo ich nie mam) ale w ustawniech jak probuje je wylaczyc to automatycznie wylaczaja sie tylne glosniki. Da sie tak ustawic aby byly grajace 3 przednie + sub + 2 tylne?

I teraz kolejne pytania:

Pod ktore zlacza powinienem je podlaczyc z tylu?

Jak ustawic poprawnie aby tylne glosniki byly aktywne w filmach, grach itp? Na 5.1 czy 7.1 pomimo tego ze nie mam takiego zestawu?

Tv do ampli podlaczony zarowno hdmi jak i optykiem.

Dziekuje
 
Ostatnia edycja:

eloszki

New member
Tv -> avr 255 dzwiek idzie po kablu optycznym. Obraz hdmi.

Ogolnie to mam do niego podlaczony jeszcze dekoder, ps4 ale te sa podlaczone hdmi zarowno dziwek jak i obraz.

Jezeli o to Tobie chodzilo :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Chciałem się upewnić bo żeby mieć 5.1 prawdziwe ;-) to musisz mu podać DD,DTS albo hd master audio itd. No ;-).Robiłeś kalibracje mikrofonem ? w ustawieniach głos masz opcje 5.1 , 7.1 glosniki tylnrpe podlacz pod surround al nie z napisem zone 2.W opcji surround modes tam gdzie tryby dźwięku ustawiasz ustaw auto , jak dostanie faktycznie sygnał 5,1 to sam wykryje.Pzdr
 

eloszki

New member
Polowy nie zrozumialem :), ale Dziekuje ( wikipedia sie przyda zaraz) :).

Czyli przepinam glosniki te tylne na zlacza nie te ze strefa 2. Ok. Czyli hk odczyta je jako boczne - bo tak juz kiedys testowalem. W tym tescie o ktorym wspomniales mam do wyboru 5.1 i 7.1 - rozumiem ze mam wybrac porawnie czyli 5.1 ? Przypomne ze w tej sytuacji znikaja mi dodatkowe opcje zwiazane z dzwiekiem czyli ( teraz z pamieci) dolby plx i music plxII - jakos tak. Czy jestes pewien ze ustawiajac na auto select, dzwiek 5.1 w koncu zadziala poprawnie?

Jeszcze jedno na przednim panale te glosniki bez wzgledu jak je ustawie "migaja" czy tak ma byc?


Co do konfiguracji to robilem. Te boczne glosniki w ogole w przekonaniu hk nie sa podpiete - teraz juz wiem dlaczego. Test do tych tylnych w ogolne nie doszedl. Jutro zrobie raz jeszcze tylko je przepne. I zrobie je poprawnie pod 5.1.


Dziekuje za zainteresowanie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
W konfiguracji 5.1 tylne ;-) .DD to skrót od dolby digital , DTS digital theatre sound system wykorzystywany bardziej do koncertów lepsza jakosc od DD.DPL nie powinno ci zniknaca tam wogole korzysta się z tych trybów które podałes jek dajesz sygnał tylko 2 kanalowy on przerabia go na 5 kanałów a to lipa troszkę jest.
Co do tego czy zadziała :) jeszcze sprawdź w opcjach dźwięku tv czy przesyłka 5.1 bo może nie i tylko pcm więc 2 kanały , to samo PS tez w opcjach dźwięku HDMI trzeba sprawdzić czy wysyła 5,1 .No i najważniejsze odpalić materiał w 5.1na tv to tvn nadaje czasem w DD a na pleyu odoal film jakiś oryginalny i ścieżkę np w dts ustaw Uff. :).Pzdr
 

eloszki

New member
Ok dzieki. Jutro do tego przysiade. Material jaki puszczam na tv to netflix ( bezposredna aplikacja z tv juz nie przez pc czy inne dziadostwo) i wybor dzwieku zawsze wybieram 5.1 ( w sumie samo sie wybiera). Filmy z bluray to tez czasami tam tylne glosniki puszczaly jakies "baki" ale teraz wiem dlaczego bo zawsze je ustawialem na ten tryb movie ktory jak napisales " dubluje " dziwiek i byly zle podpiete. Zrobie tak jak napisales i bede korzystal z trybu auto :).


DPL - dolby pro logic - czy dobrze rozszyfrowalem ? Jezeli tak to ten tryb przy dobrym podlaczeniu i konfiguracji powinien zostac jako mozliwy do wyboru? Korzystac do filmow z niego czy zostawic tryb auto?

Dam oczywiscie znac jeszcze lub wroce po dalsza pomoc.

Bardzo dziekuje - jestem troszenke madrzejszy :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

eloszki

New member
Ok to ten dpl olewam, zostaje przy auto. Na chwile obecną skupiam sie na natflixie i na filmach i serialach z tego ustrojstwa. Jutro ustawie mam nadzieje poprawnie.

Do jutra, dzieki.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie na początek skup się na tym żeby z playa odpalić film z dolby digital , dts a najlepiej na blu-ray film ze ścieżką hd master audio to jest dźwięk ;-) no i wtedy zobaczysz czy konfiguracja się powiodła,dasz znac co Ci wyświetlacz na hk powiedział :).Pzdr
A i podstawa kalibracja mikrofonem jeżeli posiadasz!
 

eloszki

New member
Ok - tak zrobie. Musze poszukac w playu jeszcze poprawnego ustawienia ale podobno konsole sa dla "idiotow" wiec raczej dam rade :). W tym przypadku dzwiek leci tak ja obraz przez hdmi. Na szybko zerknąłem na filmy ktora mam i maja tylko opis dd 5.1 i dts 5.1. Na zadnym nie ma info o innym formacie ale to nic - przetestuje w ogole porawnosc podlaczenia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Pamiętaj że formaty dźwięku jak hd master audio , true hd , hd resolutio a takowe Twój hk posiada pójda tylko przez HDMI optyk ich nie ogarnia ;-). Dobra czas spac.Pzdr
Sprawdź te formaty a nie pozalujesz .
 

eloszki

New member
O a to nie wiedzialem ze hdmi jest lepsze od optyka ( jakos zawsze mi sie wydawalo ze jest odwrotnie :)) .

Niestety ( albo tego jeszcze nie wiem jak ale to na koncu ) nie da sie dzwieku puscic z tv do avr przez hdmi.

Pozdrawiam


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ja nie napisałem że HDMI jest lepsze , poprostu wymagania techniczne dla tych formatów optyka eliminują.Z tv do ampli dźwięk po HDMI jeżeli ampli i tv posiadają HDMI ARC i kabel ma specyfikację 1.4 .ARC - audio return Chanel.Pzdr
 

eloszki

New member
Ok zle zrozumialem. Na szybko wyszukalem i moj ampliruner nie posiada takiej funkcji wiec pozostaje optyk w przypadku nerflixa. Cala reszta leci po hdmi.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Rafal7

Banned
Ja nie napisałem że HDMI jest lepsze , poprostu wymagania techniczne dla tych formatów optyka eliminują.Z tv do ampli dźwięk po HDMI jeżeli ampli i tv posiadają HDMI ARC i kabel ma specyfikację 1.4 .ARC - audio return Chanel.Pzdr
A ja nie napisałem ze to Ty napisałeś.

Kolega napisał co napisał.
 

eloszki

New member
No i puściłem ten film przez ps4. W ps4 mam do wyboru LINEAR PCM, Bitstream ( Dolby) , Bitstream ( dts). Obecnie wybralem bitsteam dts i glosniki tyle dzialaja :) na hk swieca sie poprawna ilosc glosnikow tj 5.1 . Normalnie cuda. :) Zobacze co z nefilxem i dzwiekiem z tv przez optyka.


Ktory powinienem ( z 3 podanych powyzej ) ustawic na ps4 aby dzwiek byl najfajniejszy zarowno do gier jak i do filmow?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:
Do góry