Tv samsung ks9000 + apmlituner denon 4100+dekoder nc+

Roy1994

New member
Witam
Mam problem z podlaczeniem.
Pierwsza sprawa jest taka ze jak podpinam kabel hdmi z nc+ do amplitunera wej hdmi input powiedzmy 1 cabl/sat i wyjscie out acr hdmi do listwy w tv hdmi 4 acr
To idzie obraz ale brakuje dzwieku. Pare razy mi zadzialalo ale jak wyl wieczorem amp i rano wlaczylem to juz nie mialem dzwieku i nie moglem zrobic nic zeby znowu zaczal dzialac. Wiadomo ze na amp ustawiam hdmi 1 cabl sat main zone. Obraz jest ale dzwieku brakuje. Czesto jak wlanczam to wogole wyskakuje mi blad hdcp po pare sekundach znika pojawia sie obraz ale bez dzwieku. A z tego co wiem powinno byc i jwdno i drugie caly czas.
Druga sprawa obraz jest jakis dziwny jak ustawie wlacz wejscie hdmi i dam back zaczyna skakac wtedy wyl iwlanczam amp i tv lub tylko wystarczy amp i wlanczam z powrotem no to jest ok niby ale obraz jest jakis dziwny zwlaszcza w jakis szybkich scenach czy meczach . Jakby podczas poruszania sie lekko drgala postac ktora sie porusza jakby taka komputerowa. Slabo to cos wyglada i napewno nie powinno byc tak takze nie wiem co jest 5 tak samo jak robie upscaling do 4k bo tv jest 4k to tez zaczyna skakac musze wyl i wl z porotem. Ale tez jest taki jakby cos nie nadazalo przetwazac obrazu i tak chwilami nawet lekko przenika postac w ruchu i zostawia nawet za soba taki jakby cien. Jak podlacze nc + bezposrednio do tv tego wogole nie ma no ale po to jest amp zeby podpiac sie pod niego i sobie robic scaling np na 4k. W tv tez.moge ustawic skalowanie suhd nie wiem czy nie powinienem robic i tu i tu. Ale wczesniej cos po ustawialem z resetowalem mikroprocesor i bylo ok udalo sie ustawic chodz nie wiem jak mi sie to udalo. Ale za jakis czas znowu cos sie bawilem ustawieniami i podlaczeniami zeby zrobic w koncu dzwiek przez hdmi i znowu wszystko sie po psulo. Tzn znowu cos nie dawalo rady i obraz sie robil taki jak grze prawie. Cos zle podlaczam nie wydaje mi sie. Cos wustawieniam trzeba konketnie ustawic. Meczy mnie to bo jest to pozadny najnowszy tv z tego roku za kupe pieniedzy i amplituner denon 4100 tez nie jest jakis slaby. I cos mi nie gra w tym. Jedynym wyjsciem jest bezposrednio do tv z nc+ hdmi obraz a dzwiek optycznym z nkki do amplitunera. Ale tak nie powinno byc. Kabel hdmi tez nie jest byle jaki audioquest forest al cos jest nie tak.
Prosze o pomoc. Ale cos mnie meczy ten amplituner.
 
Do góry