TV Samsung + SoundBar JBL SB 400 + Blu Ray..

voudox

New member
Witam,

Aktualnie szukam Blu Ray'a do zestawu poniższego (Tv + Soundbar).
Wychodzi na to, że blu ray musi mieć wejście optyczne?
Jak proponujecie połączyć poniższy zestaw?
Najważniejszym jest dla mnie fakt, aby blu ray grał z soundbarem również bez TV (odtwarzanie muzyki).

Jest:
1) TV (Samsung eu50h6400), ma wejścia:
a) optyczne
b) dużo wolnych hdmi:)
c) audio

2) JBL SB 400, ma wejścia:
a) optyczne
b) 3 wejścia hdmi
c) audio
d) jedno wyjście hdmi

3) Blu Ray. Tu szukamy.. - wstępnie miał być Sony BDP-S7200 ale nie ma wyjścia optycznego, co spowodowała właśnie moje dywagacje..

Z góry dziękuję za pomoc.
 

voudox

New member
Dane techniczne BDP-S7200 | Odtwarzacze Blu-ray Disc | Sony PL
Niby ma optyczne...a nawet jak nie, to przecież wystarczy wyjście HDMI, a więc w czym problem?

To właśnie było jedno z pytań,a precyzując:
- czy nie zabraknie mi wejśc i wyjśc w JBL'u
- czy jakość muzyki po optyku/hdmi jest taka sama lub lepsza po stronie hdmi - bo w symie do tego sprowadza się pytanie

7200 nie posiada optyka, tylko koaksial. Można jak najbardziej hdmi podpiąć.

W zasadzie te same pytania co wyżej:) Poratujesz/-cie?
 

Disto

New member
Bez reklam
Jakość będzie ta sama, a czy ilość wejść wystarczy to już twoja sprawa.
Mała podpowiedź...:mrgreen: jak będą cztery urządzenia do podpięcia, to będzie o jedno wejście w jbl'u za mało.Ale to jeszcze nie katastrofa bo można to czwarte wpiąć też bezpośrednio do TV.
 

voudox

New member
Jakość będzie ta sama, a czy ilość wejść wystarczy to już twoja sprawa.
Mała podpowiedź...:mrgreen: jak będą cztery urządzenia do podpięcia, to będzie o jedno wejście w jbl'u za mało.Ale to jeszcze nie katastrofa bo można to czwarte wpiąć też bezpośrednio do TV.

No tak, ale prosty case study:
- po HDMI idzie BLU RAY do JBL (tak musi być bo zależy mi aby sam blu ray też grał z jbl)
- wówczas, przy omawianym BD Sony- chyba jestem "pozamiatany" - bo nie ma w. optycznego w efekcie nie bede miał jak poprowadzić Blu ray'a do TV. Zgadza się? A jak kupie z w. optycznym to właśnie przez nie podłącze pod TV, czy dobrze myślę?

Sprzęty do podłączenia to:
- TV
- JBL
- BLU RAY
- Dekoder TV kalowej

Zgłupiałem, jak to połączyć:)? Pomooocy.
Warunek mam jeden - blu ray powinno działać tez z JBL - BEZ TV..
 

Disto

New member
Bez reklam
Jbl prześle sygnał audio/wideo z BD do telewizora, przez swoje wyjście hdmi podłączone do wejścia HDMIw tv.Optyk jest zbyteczny. Możesz brać tego soniaka.
 
Ostatnia edycja:

voudox

New member
Jbl prześle sygnał audio/wideo z BD do telewizora, przez swoje wyjście hdmi podłączone do wejścia HDMIw tv.Optyk jest zbyteczny. Możesz brać tego soniaka.

OK.
A drugi HDMI poleci z TV do JBL tak aby JBL grał też bez blu ray'a.
Trzeci HDMI idzie z dekoera tv kablowej do tv.

I mamy komplet oraz doprowadziliśmy do sytuacji gdzie:
1) sam TV zagra z JBL
2) sam blu ray zagra z JBL
3)zagrat tez tv + blu ray + JBL

Czy tak:)?
Uff:)


P.s. Mam też jedno pytanie na koniec, co powiesz o Blu-ray YAMAHA BDS677 , przede wszytskim pod kątem porównania do Sony BDP-S7200. Bo to chyba ostatni dylemat jaki mam (różnica w cenie ~300zł) więc jest w zasięgu.
 

pebe86

Member
Bez reklam
To i ja się podłączę do pytania, bo mam podobny problem.
Otóż muszę spiąć ze sobą następujące urządzenia: PS4, tv Sony 55W805, bluray Sony (jedno HDMI, brak optyka), i planowany zakup Philips Fidelio B5.
Doradzicie jak to wszystko spiąć, aby była pełna funkcjonalność i żeby wszystko hulało z dźwiękiem Fidelio B5?
Na szczęście nie mam dekodera tylko moduł CAM.
 

Disto

New member
Bez reklam
OK.
A drugi HDMI poleci z TV do JBL tak aby JBL grał też bez blu ray'a.
Ten drugi to bez sensu. Wystarczy TV HDMI-ARC > JBL HDMI-ARC out. Gdyby były problemy z tym ARC [kanał zwrotny audio], to ostatecznie tv łączysz z jbl optykiem.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
OK.
A drugi HDMI poleci z TV do JBL tak aby JBL grał też bez blu ray'a.
Trzeci HDMI idzie z dekoera tv kablowej do tv.

I mamy komplet oraz doprowadziliśmy do sytuacji gdzie:
1) sam TV zagra z JBL
2) sam blu ray zagra z JBL
3)zagrat tez tv + blu ray + JBL

Czy tak:)?
Uff:)


P.s. Mam też jedno pytanie na koniec, co powiesz o Blu-ray YAMAHA BDS677 , przede wszytskim pod kątem porównania do Sony BDP-S7200. Bo to chyba ostatni dylemat jaki mam (różnica w cenie ~300zł) więc jest w zasięgu.
Podłączyłeś? Jak Ci się sprawuje JBL SB400?
 
Do góry