podłączenie cyfry+, nagrywarki i tv

zbyszeck

New member
mój problem z podłączeniem jest następujący:

tuner cyfry+ (Philips 6201 HD) mam podłączony do tv kablem hdmi co pozwala na odbiór telewizji satelitarnej bez żadnego problemu, ale jak powinienem podłączyć nagrywarkę, aby móc nagrywać kanały cyfry inne niż ten, który aktualnie jest ustawiony do odbioru na tunerze.

pozdrawiam
 

kp@

New member
zbyszeck napisał:
mój problem z podłączeniem jest następujący:

tuner cyfry+ (Philips 6201 HD) mam podłączony do tv kablem hdmi co pozwala na odbiór telewizji satelitarnej bez żadnego problemu, ale jak powinienem podłączyć nagrywarkę, aby móc nagrywać kanały cyfry inne niż ten, który aktualnie jest ustawiony do odbioru na tunerze.

pozdrawiam
Nie ma takiej mozliwości bo masz tylko jeden tuner cyfry chyba ze nagrywarka ma własny wewnetrzny tuner jak to ma miejsce w zwykłym magnetowidzie przy pomocy którego nastroisz sobie inny program do nagrywania.:-(
 

zbyszeck

New member
właśnie w tym rzecz, że nagrywarka (samsung DVD HR734) ma wewnętrzny tuner, właściwie komplet wejść i wyjść (oprócz hdmi) i nadal nie mam pojęcia jak to wpiąć do cyfry+. Sygnał cyfry wchodzi kabelkiem wkręcanym do tunera philipsa, więc nie mogę go przepuścić przez nagrywarkę.
 

kp@

New member
zbyszeck napisał:
właśnie w tym rzecz, że nagrywarka (samsung DVD HR734) ma wewnętrzny tuner, właściwie komplet wejść i wyjść (oprócz hdmi) i nadal nie mam pojęcia jak to wpiąć do cyfry+. Sygnał cyfry wchodzi kabelkiem wkręcanym do tunera philipsa, więc nie mogę go przepuścić przez nagrywarkę.
Obawiam się ze niestaranie przeczytałeś instrukcję.Twoja nagrywarka posiada jedynie tuner TV analogowej.Twój wybór do nagrywania programów TV ogranicza się do poziomu zwykłego magnetowidu czyli możesz ogladac program TV analogowej i jednocześnie nagrywać inny program TV analogowej lub program odbierany przez dekoder satelitarny C+.Wszystko jest opisane w instrukcji.Ja przeczytałem ja na www.samsung.pl.
Dekoder satelitarny możesz połączyć z nagrywarką przy pomocy kabla scart(Euro/Euro).Aby nagrywać na C+inny program niż oglądany musisz mieć dekoder PVR(Personal Video Recorder) którego C+ narazie nie oferuje.Urządzenie takie oferuje telewizja N.W takim przypadku trzeba miec konwerter TWIN(konwerter dwugłowicowy) i wtedy przy pomocy jednego ogladasz a przy pomocy drugiego nagrywasz.:).Ostatnio pojawiła sie informacja że PVR ma byc oferowane od lipca 2007.
 
Ostatnia edycja:

zbyszeck

New member
Dzięki za pomoc. Twoja odpowiedź rzeczywiście oświeciła mnie. Cały czas usiłowałem przepuścić przez wej/wyj analogowe sygnał cyfry+, a to przecież bez sensu. Teraz wszystko jest ok. Jeszcze raz wielkie dzięki.
 

rotting

New member
dekoder c+hd - nagrywarka

mam podłączony dekoder cyfra+ hd z nagrywarką samsung hr720 przez scart nagrywam bez problemu lecz obraz canal+film i c+sport na tv przez nagrywarke jest bardzo rozciągnięty a na canal+film hd i c+sport hd na górze i na dole są pasy obraz jest obciety. te same kanały bezpośrednio na tv są w normalnych proporcjach czyli na całym ekranie.może ktoś odpowie dlaczego tak sie dzieje.
 

jerzykiler

New member
a ja mam troche inny problem. mam tv lcd, tuner 6201/91 i nagrywarke dvd. nagrywarka i tuner maja po jednym wyjsciu hdmi i po 2 euro. chcialem podlaczyc sprzety w nastepujacy sposob: tuner--hdmi-->tv tuner--scart-->nagrywarka nagrywarka--hdmi-->tv, ale wtedy nagrywarka nie "widzi" obrazu z tunera. probowalem tez podlaczyc tuner bezposrednio do tv przez scart, ale tez nic nie widac. jednym slowem tuner dziala tylko na hdmi. czy trzeba cos zmienic w ustawieniach tunera? z gory dzieki, pozdrawiam
 
Do góry