Brak dzwięku Dolby Digital na amplitunerze Sony str de 495 p

Noisy

Member
Witam
Mam taki problem. posiadam TV LG LA691S oraz kino domowe Sony STR DE 495 P.
TV podłączone jest do amplitunera kablem optycznym. Podczas oglądania filmów z pendrive, oglądania tv naziemnej amplituner nie wykrywa dzwięku dolby dygital. Amplituner poprawnie ustawiony ( tak mnie sie wydaje ponieważ robiłem to wedle instrukcji ), w tv nie widze żadnej opcji która mogła by mi pomóc. W momencie kiedy wybieram na amplitunerze opcje A.F.D. AUTO nie wyswietla mi ani dolby dygital ani dts tylko odtwarza dźwięk w stereo. Oczywiscie filmy są nagrane z dźwiękiem dts czy dolby dygital. Kanały telewizyjne również puszczane są w formacie dolby digital.
Czy ma ktoś z was pomysł gdzie leży problem ?

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.
 

Noisy

Member
Zlokalizowałem w końcu to ustawienie, no i trzeba włączyć tryb "synchronizacja połączenie optyczne / hdmi amr "
A ja włączałem "synchronizacja połączenie optyczne "
Teraz śmiga aż miło, jedynie nie wykrywa podczas oglądania tv naziemnej no ale mnie zależy na ogladaniu filmów z pena.
Dziekuję ;)
 

Noisy

Member
Witam ponownie
Wracam do was ponieważ jest inny problem.
Podłączyłem laptopa przez hdmi do wejścia z obsługą ARC w moim TV. Przesyłając sygnał dźwiękowy do ampli za pomocą optyka jest problem. Ampli nie widzi sygnału cyfrowego i automatycznie ustawia na stereo ;/ Tego problemu nie ma jak film puszczam z bezpośrednio z TV, ale że tym razem miałem film który nie mieścił mi sie na pena chciałem uzyć lapka jako playera no i dupa sygnał w stereło ;/
Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny bo dopiero zaczynam przygodę z cyfrowym dźwiękiem ;)
 

Noisy

Member
Czyli tak jak podejrzewałem ;/ Szkoda bo mój ampli posiada tylko i wyłacznie wejście optyczne. No nic trza kupić większego pena i po problemie ;)
Kolejny raz dziękuję Ci Kapusta za szybką i konkretna odpowiedź !
 
I

irek6311

Guest
Na Allegro Pioneer VSX-821 (921) poszukaj czy OLX, grają przyzwoicie i mają stosowne złącza ;)
 

Noisy

Member
Przyjdzie czas na kupno nowego sprzętu ;)
Przeprowadzam sie za kilka miesięcy na swoje i będę chciał sobie kupić sprzęcik dostosowany do pomieszczenia wiec mija sie z celem jak narazie kupno czegokolwiek ;) JAk juz przyjdzie czas to na pewno pozawracam wam troszke dupy co byście pomogli kupić mi coś odpowiedniego :D
 
Do góry