Bezprzewodowe transmitery hdmi - wymiana doswiadczeń

pawgod85

New member
Witam,

Stoję przed wyborem zakupu bezprzewodowego transmitera HDMI.

Chcę sparować mój TV Panasonic TX-L47FT60E z komputerami: (Dell Latitude E5440 i iMac) jak również z iPadem 3.

Zastanawiam się nad jakimś dobrej jakości bezprzewodowym transmiterem HDMI.

Odległość pomiędzy urządzeniami, a TV nie będzie większa niż 10 metrów.

Udało mi się wyselekcjonować kilka modeli:

1) Winstars WS-AV511WH
2) Apple transmiter TV WiFi Hdmi HD 1080p, Nr katalogowy:MD199PL/A
3) itrio Model HD-W100
4) Gigabyte SkyVision WS100


Poza powyższymi też można znaleźć jeszcze inne modele na Allegro.

Czy może ktoś z was zakupił już jakieś urządzenie i jest w stanie podzielić się własnymi doświadczeniami ??

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
PG
 

pawgod85

New member
Podalem Ci jeden sprawdzony, ale chyba Cie nie zainteresował specjalnie.

Nie nie, wręcz przeciwnie Armanig.... Bardzo dziękuje za jedyną rozsądną podpowiedz. Chcę go kupić w przyszłym tygodniu.

Niemniej jednak myślałem, że ktoś jeszcze wrzuci coś dla porównania.

Tobie dziękuje za pomoc.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Także polecam Skyvision WS100.
Używam od jakiegoś czasu i jestem zadowolony.
Do projektora FHD. 3D jeszcze nie testowałem, ale wnet.
Co prawda w jednym pomieszczeniu z max. 4 m ale kabla pozbyłem się. :)
 

pawgod85

New member
"Jedyna rozsadna podpowiedz"
Heh
Nie napisales czego dokladnie oczekujesz, czy chcesz przesylac sygnal w obrebie tego samego pomieszczenia, czy pomiedzy sasiadujacymi pokojami, ani tez nic na temat specyfikacji sygnalow Audio/Video jakie chcesz przeslac.
Dlatego tez niesmialo napomknalem Ci o oczywistych ograniczeniach. Ani wspomniany przez Kolege armanig, ani moj zestaw, nie oferuja w tym zakresie pelni szczescia, a wlasciwie dzisiaj podstawowego standardu, czyli zgodnosci z HDMI 1.4
Nie wiem, czy potrzebujesz przesylac video w trybach wyzszych niz 1080p@60Hz, hicolor, 3d, czy wolisz bitstream audio od LPCM, IMHO nie jest rozsadnym kupowanie transmitera w pasmie 5GHz, nie tylko ze wzgledu na wezsze pasmo przenoszenia, co przede wszystkim na mozliwosc interferencji i zaklocania swojego lub cudzego Wi-Fi, co w dzisiejszych czasach, kiedy AP dzialajace na 5Ghz, to podstawa wiekszosci sieci domowych, trzeba brac pod uwage.

Koszary nie napisałem bo ja się na tym nie znam.

Wiem tylko tyle, że będę wysyłał sygnał na odległość ok 4 metry w tym samym pomieszczeniu.

Co do specyfikacji sygnałów audio/video nie wiem jakie mogę mieć oczekiwania bo na tym tez się nie znam.

Co do zgodności z HDMI 4 to nawet nie wiem co mi to daje, a czego nie. Jeśli możesz to rozjaśnij.

Następne zdania które napisałeś są również dla mnie nie zrozumiałe, ponieważ tak jak napisałem nie znam się na tym.

Wiem tylko jedno mam nowy ładny telewizor i chcę przerzucić pulpit z kompa na niego właśnie. Oczywiście przy tym wszystkim chcę mieć jak najlepsza jakość dzwięku i obrazu.

Ograniczeniem jest cena. Chce się zmieścić w 500zł.

Doradzcie mi proszę prosto i bezboleśnie.

PS: sorry, że dopiero odpisuje, ale wróciłem z urlopu :p
 

hadaczek

New member
Transmiter hd 1 do 2

Potrzebuję rozwiązania że z 1 źródła transmisja odbywa się bezprzewodowo na 2 telewizory w kościele. Odległość do 30 m. Proszę o jakąś podpowiedź.
 
Do góry