bluray component

Sprinter30

New member
Witam. mam projektor sharp'a , który niestety nie ma HDMI jest natomiast component w związku z tym chciałem kupić odtwarzacz bluray (np. samsung bd-c 8900) , który posiada zarówno component jak i hdmi następnie połączyć to w taki sposób:

obraz : projektor < compnent > bluray
dzwięk: bluray <hdmi> ampli


Przerabiał już może ktoś ten temat? tzn. czy odwarzacz np. w/w samsunga wyśle mi sygnał zarówno na component jak i HDMI ? czy przy opcji component pozostaje tylko optyk i coaxial, a tym samym brak dts hd / true hd ?
Początkowo myślałem też o panasie DMP-BDT500 - ma dwa wyjścia hdmi , przy czym ma opcje , że jednym kablem można wysłać sam obraz, a drugim dzwięk i w tym wypadku do kabla hdmi który miałby przesłać obraz można zastosować konwenter hdmi > component minus jest taki ,że to dosyć droga opcja i nie wiadomo jak z jakością tych konwenterów...
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Mam BD Yamaha 1067 i długi czas ze starym projektorem właśnie tak miałem podłączone: component do projektora a hdmi/audio do ampli. Zero problemów.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Sprinter30

New member
Mam BD Yamaha 1067 i długi czas ze starym projektorem właśnie tak miałem podłączone: component do projektora a hdmi/audio do ampli. Zero problemów.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Nie mam możliwości żeby zobaczyć czy te starsze samsungi też wypuszczą sygnał jednocześnie na hdmi i component, a sprzedawcy którzy mają jeszcze ostanie sztuki w sprzedaży internetowej nie za bardzo chcą współpracować żeby to sprawdzić...
 

JackS.

New member
Bez reklam
Zapomnij o korzystaniu z wyjścia component odtwarzacza Blu-Ray. Większość komercyjnych płyt BD ma ustawioną flagę ICT (Image Constraint Token), wymuszającą degradację obrazu na wyjściu component do SD.

Aby cieszyć się HD z projektora i audio HD z amplitunera powinieneś wyjście HDMI dowolnego odtwarzacza Blu-Ray podpiąć do wejścia HDMI amplitunera, do wyjścia HDMI amplitunera podpiąć tego typu konwerter HDMI-to-YPbPr, a z niego kablem component podpiąć się do projektora. Z punktu widzenia jakości obrazu konwerter optymalnie jest umieścić tuż przy projektorze, spinając je jak najkrótszym kablem component, a dłuższe połączenia zrobić kablami HDMI.
 
Ostatnia edycja:

Sprinter30

New member
Zapomnij o korzystaniu z wyjścia component odtwarzacza Blu-Ray. Większość komercyjnych płyt BD ma ustawioną flagę ICT (Image Constraint Token), wymuszającą degradację obrazu na wyjściu component do SD.

Aby cieszyć się HD z projektora i audio HD z amplitunera powinieneś wyjście HDMI dowolnego odtwarzacza Blu-Ray podpiąć do wejścia HDMI amplitunera, do wyjścia HDMI amplitunera podpiąć tego typu konwerter HDMI-to-YPbPr, a z niego kablem component podpiąć się do projektora. Z punktu widzenia jakości obrazu konwerter optymalnie jest umieścić tuż przy projektorze, spinając je jak najkrótszym kablem component, a dłuższe połączenia zrobić kablami HDMI.

Co chwile jakieś kłody rzucają pod nogi jak nie cinavia to jakiś ICT... kabel niestety już kupiłem component profigold 10m póki co oglądam dvd połączone tym właśnie kablem do projektora. Duża różnica obrazu będzie jak połącze to odwrotnie czyli dłuższy component i przy ampli dopiero conwenter do hdmi ?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Co chwile jakieś kłody rzucają pod nogi jak nie cinavia to jakiś ICT... kabel niestety już kupiłem component profigold 10m póki co oglądam dvd połączone tym właśnie kablem do projektora. Duża różnica obrazu będzie jak połącze to odwrotnie czyli dłuższy component i przy ampli dopiero conwenter do hdmi ?

Zależy jakiej jakości kabel kupiłeś. Zasada jest taka, że jeśli zależy nam na jakości obrazu, to znacznie więcej trzeba wydać na długi kabel component o odpowiednio dobrych parametrach niż na tej samej długości kabel HDMI. Po prostu przy odległości większej niż kilkadziesiąt centymetrów znacznie łatwiej zapewnić bezstratny przesył sygnału cyfrowego, niż analogowego.
 

Sprinter30

New member
Zależy jakiej jakości kabel kupiłeś. Zasada jest taka, że jeśli zależy nam na jakości obrazu, to znacznie więcej trzeba wydać na długi kabel component o odpowiednio dobrych parametrach niż na tej samej długości kabel HDMI. Po prostu przy odległości większej niż kilkadziesiąt centymetrów znacznie łatwiej zapewnić bezstratny przesył sygnału cyfrowego, niż analogowego.

Kabel jaki kupiłem to Profigold Video PGV 339 10m.
Jeszcze pytanko JackS jeśli bym się zdecydował na Twoje rozwiązanie....

blu<hdmi>ampli<hdmi><konwenter +kabel component>projektor

....To czy te konwentery robią teraz na tyle dobre , że nie stracę na jakości obrazu ? Nie chce wydać prawie 400zł na konwenter , gdzie może się okazać , że i tak mi zjedzie obraz do SD jak w przypadku połączenia component
 
Do góry