Plazma a LCD

Feniks01

New member
Witam
Zastanawiam sie dlaczego tak duza wiekszosc ludzi kupuje LCD a nie Plazme. Czy plazmy maja jakas wade (trwalosc) o ktorej niewiem?
Chce kupic TV i jak narazie mam wybrana plazme Pansonic 37" Z tego co wyczytalem jest to swietny TV z masa mozliwosci.
No i mam jeszcze bardzo wazne pytanie. Ile plazma "pozyje"?
Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie wiem ile Ty masz lat . Ale jak ta plazma zakończy działanie będziesz starszy o 21 lat. Jeśli oglądasz telewizję lub inne programy 8 godzin dziennie.
pozdrawiam
 

fantomas

New member
Feniks01 napisał:
Witam
Zastanawiam sie dlaczego tak duza wiekszosc ludzi kupuje LCD a nie Plazme. Czy plazmy maja jakas wade (trwalosc) o ktorej niewiem?

Dla mnie jedyna wada to szyba w której odbija się wszystko
dlatego pomimo gorszych parametrów mam lcd
fantomas
 

Mabri

New member
Dlatego większość kupuje lcd, ponieważ są w rozmiarze 32".
U sprzedawców w sklepach też raczej przoduje tendencja do polecania lcd - przynajmniej z tymi, z którymi ja się spotkałem.
Wielu producentów wycofało się też z rynu plazm i niektórzy interpretują to jako zmierzch tej technologii. Natomiast fakt jest taki, że pozostali najlepsi, w tej trudniejszej (bardziej skomplikowanej niż lcd) do wykonania technologii wykonania tv.
 

bovima

New member
Dlaczego...

Feniks01 napisał:
Zastanawiam sie dlaczego tak duza wiekszosc ludzi kupuje LCD a nie Plazme.

Na rynku nie ma plazm mniejszych niż 37'. Zdecydowanie dominują 42'. Porównaj ceny najtańszych plazm uznanych producentów (LG, Samsung, Grundig, Philips, etc...) z 32' LCD takiej samej proweniencji. To jest jedna z przyczyn. Inną jest większa na ogół natywna rozdzielczość paneli LCD. Jej wpływ na faktyczną jakość obrazu przy sygnale SD (a taki obecnie absolutnie dominuje i nie zmnieni się to tak zaraz choćby dlatego, że istniejące materiały są w większości po prostu tak zarejestrowane) niekoniecznie jest pozytywny (upscaling!), ale marketingowo brzmi to świetnie (wiecej pikseli = lepiej). Ponadto pokutują mity o energożerności plazm i problemach z wypalaniem "duszków", podczas gdy prawda jest taka, że przy tej samej wielkości plazma zużywa maksymalnie 15% energii więcej (przy wysokiej jaskrawości, najczęściej mniej), a w modelach 2005 i późniejszych wypalanie praktycznie przestało być problemem.
Zwróć taż uwage gdzie produkowane sa panele LCD (nie montowane telewizory!) - tanie kraje III świata, Europa środkowo-wschodnia, PDP - macierzyste (drogie) kraje producentów - Korea Płd, Japonia, USA.
LCD i PDP dają nieco odmienne obrazy, które subiektywnie są bardzo różnie oceniane (de gustibus non est disputandum) i każdy powinien sam wybrać to, co mu najbardziej odpowiada.
 

maszek

New member
Bez reklam
Feniks01 napisał:
Witam
Zastanawiam sie dlaczego tak duza wiekszosc ludzi kupuje LCD a nie Plazme. Czy plazmy maja jakas wade (trwalosc) o ktorej niewiem?
Chce kupic TV i jak narazie mam wybrana plazme Pansonic 37" Z tego co wyczytalem jest to swietny TV z masa mozliwosci.
No i mam jeszcze bardzo wazne pytanie. Ile plazma "pozyje"?
Pozdro

LCD czy plazma - do wyboru, do koloru
intro.jpg


Płaskie wyświetlacze są przyszłością telewizji - czy odpowiadają konsumentom, to inna sprawa. HDTV, różnorakie media cyfrowe i DVD wysokiej rozdzielczości - te technologie sprawią, że w ciągu dwóch najbliższych lat telewizory kineskopowe odejdą do lamusa. To jeszcze nie nastąpiło, ale wkrótce nastąpi. A jeżeli kusi was płaski telewizor, to będziecie musieli dokonać wyboru pomiędzy dwoma technologiami: plazmą i LCD. W przypadku monitorów komputerowych wybór jest prosty - rynek opanowały monitory LCD. Ale jeżeli chodzi o telewizory, to technologie te nadal ze sobą konkurują. Celem tego artykułu jest przedstawienie dobrych i złych stron obu technologii, aby czytelnik wiedział, czego się od nich spodziewać w zastosowaniach domowych. Artykuł ten powstał w oparciu o prezentację przygotowaną przez francuską redakcję Tom's Hardware Guide przy współpracy z czasopismem La Recherche. Prezentacja ta była częścią cyklu konferencji poświęconych technologiom, organizowanych przez wyższą szkołę techniczną CNAM, w paryskim muzeum Arts et Métiers.

więcej http://www.tomshardware.pl/display/20050309/index.html
[FONT=Arial,Helvetica][/FONT]

miłej lektury
pozdr
T
 
Ostatnia edycja:

rep

New member
fakt :)

Mabri napisał:
Dlatego większość kupuje lcd, ponieważ są w rozmiarze 32".
U sprzedawców w sklepach też raczej przoduje tendencja do polecania lcd - przynajmniej z tymi, z którymi ja się spotkałem.
Wielu producentów wycofało się też z rynu plazm i niektórzy interpretują to jako zmierzch tej technologii. Natomiast fakt jest taki, że pozostali najlepsi, w tej trudniejszej (bardziej skomplikowanej niż lcd) do wykonania technologii wykonania tv.

..ale ty jesteś mądry..skąd masz te fakty ?
 

Feniks01

New member
ooo dziekuje wszystkim za odpowiedzi :) Nawet nie spodziewalem sie ze tyle ich otrzymam :) No i maszek do tej lektury sie napewno po poludniu zabiore ^^

witam
nie wiem ile Ty masz lat . Ale jak ta plazma zakończy działaniebędziesz starszy o 21 lat. Jeśli oglądasz telewizję lub inne programy 8godzin dziennie.
pozdrawiam
hehhe lolpewnie przeczytales to ze strony producenta ^^heh dla swiadomosci tez to czytalem ale cos mi sie wydaje ze to chwyt marketingowy.

Gdzies przeczytalem ze plazmy kiedys pochodzily 2-3lata, ale jak to jest z tymi nowymi? Hmm ktos moze wie?

Pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz nie świeże wiadomosci.
Sprzedajemy plazmy od pięciu lat - i najsmieszniejsze grają i nie chcą się popsuć.

"Napisał Mabri
Dlatego większość kupuje lcd, ponieważ są w rozmiarze 32".
U sprzedawców w sklepach też raczej przoduje tendencja do polecania lcd - przynajmniej z tymi, z którymi ja się spotkałem.
Wielu producentów wycofało się też z rynu plazm i niektórzy interpretują to jako zmierzch tej technologii. Natomiast fakt jest taki, że pozostali najlepsi, w tej trudniejszej (bardziej skomplikowanej niż lcd) do wykonania technologii wykonania tv."


zgadzam sie z Tobą- wchodzą właśnie Plzamy full HD Panasonica.
pozdrawiam

 

Feniks01

New member
aha no a co z jakoscia obrazu. OK wytrzymaja dlugo ale jak? Moze byc tak ze kontrast, kolory, jasnosc itp tak spadnie ze az sie nie bedzie nawet chcialo na to patrzec.



PS.
Hmm maszek wlasnie chcialem zaczac czytac ten artykul o TV a tu taki numer ze sie strona nie chce otworzyc :/ Moze maja jakis blad serwera.
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
Feniks01 napisał:
Hmm maszek wlasnie chcialem zaczac czytac ten artykul o TV a tu taki numer ze sie strona nie chce otworzyc :/ Moze maja jakis blad serwera.

Ja nie mam problemów z otwarciem strony z artykułem ale jeśli nadal nie możesz dostac sie do niej to podaj mi swojego maila - wyślę Ci artykuł w wordzie.
pozdrawiam
Tomek
 

Feniks01

New member
a co z moim pytaniem? Zna ktos odpowiedz?

PS.
pisze nowy post a nie edytuje poprzedni poniewaz inaczej by niebyla wyswietlona wiadomosc o nowym poscie w tym temacie.

Pozdro
 

alvent

New member
powiem tak...plaźmie bliżej do CRT niz LCD...ale gdy pooglądasz przez kilka dni wyłącznie LCD to już nie będziesz chciał wrócic do oglądania lusterka :hihi: ...
 

jaroslavus

New member
alvent napisał:
powiem tak...plaźmie bliżej do CRT niz LCD...ale gdy pooglądasz przez kilka dni wyłącznie LCD to już nie będziesz chciał wrócic do oglądania lusterka :hihi: ...
Są też lcd, przynajmniej monitory komputerowe, z błyszczącym ekranem (bodajże wersja cristall samsunga) dla poprawy kontrastu
 

Feniks01

New member
powiem tak...plaźmie bliżej do CRT niz LCD...ale gdy pooglądasz przezkilka dni wyłącznie LCD to już nie będziesz chciał wrócic do oglądanialusterka

plzmie blizej do CRT? Co masz na mysli, ze jakosc obrazu jest wyzsza niz na LCD? To sie zgodze :] Nie chce ogladac pare dni LCD bo plazma lepsza :]
Hmm a jak wielkie sa te odbicia w dzien przy zaslonietych firanach w pokoju, tak ze slonce nie swieci ale jest poprostu troche jasno?

Są też lcd, przynajmniej monitory komputerowe, z błyszczącym ekranem (bodajże wersja cristall samsunga) dla poprawy kontrastu
wlasnie, szyba zastosowana w plazmach ktora niestety odbija swiatlo nie jest bez potrzeby. Jest lepszy kontrast niz w LCD.
 

alvent

New member
Dla mnie przy wyborze plazma miała dwie wady....wypalanie i właśnie odbicia...ponieważ TV u mnie stoi w bardzo jasnym pomieszczeniu ...wybrałem LCD
 

Feniks01

New member
jak z tego tematu mozesz sie dowiedziec to juz plazmy nie maja sklonnosci do wypalania sie, a u mnie w pokoju nie jest tak jasno ze np. slonce czy swiatla swieca tylko poprostu jest dosc jasno.
Czy taka plazma z takim swiatlem rowniez bedzie mocno odbijac?
 

alvent

New member
Z wypalaniem się plazm nie zgodzę się do końca....fakt, że te grające w marketach chodza po kilkanaście godzin na tych samych kanałach, ale jednak problem istnieje. Co do odbic...napewno nie będzie gorzej niż na kineskopowym telewizorze, tyle, że większa powierzchnia. Samsungi mają powłoke pochłaniającą - przynajmniej w dużym stopniu.
Jeśli jesteś zdecydowany na plazmę bo przeszkadzają Ci minusy LCD...to nie masz wyboru. Kupujesz plazmę :) . I miłego ogladania.
 
Do góry