Kable Monitor cobra silver 4.00 qmm

uszba

New member
Witam,

Na dniach mam zamiar kupić Denona 2313 + Dali Zensor 7 5.0 (generalnie do kina - 70% film, ale pewnie i tak będzie 30% muzyka- ogólnie jazz)
Pozostaje w sumie kwestia kabli do frontów + centralny.
Zaproponowano mi kable jak w tytule: Monitor cobra silver 4.00 qmm - 7 metrów 245zł
Niestety prawie nie ma informacji o tych kablach. Może ktoś z was coś o nich wie?
Czy warto je kupić? Czy może jakieś inne do powyższego zestawu?
Nie mam możliwości odsłuchu więc muszę polegać na opiniach (chyba żeby wziąć kilka rodzajów kabli i wybrać - choć nie wiem czy ma to sens przed wygrzaniem kolumn :)
Zaznaczam że nie jestem ekspertem :)

pozdrawiam i dzięki za opinie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ten kabel nie jest już produkowany ,obecnie firma zmieniła nazwę z Monitor Audio na Inakustik ,tak się składa że użytkuje te kable (konkretnie z serii Atmos) ,ale miedziane jak dla mnie bardzo dobry dźwięk ,ogólnie to jeden z moich prywatnych faworytów
Wracając do tematu moim zdaniem za drogo ,nie bardzo rozumiem też sens stosowania kabla o przekroju 4mm

Na koniec moja mała uwaga ,może to będzie dla Ciebie jakaś wskazówka ,do jazzu raczej jest preferowane brzmienie "ciemne" a kable srebrne brzmią dość specyficznie ,mam srebrny interkonekt ,ostatnio z ciekawości podłączyłem go sobie do gramofonu ,mówiąc krótko brzmienie fatalne jakieś suche i techniczne ,barwa blada co dobitnie było słychać w głosach,co ciekawe w przypadku źródeł cyfrowych zupełnie inaczej ,dlatego gorąco zachęcam do odsłuchu
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie jeżeli chodzi o Talk Theatre to dobry kabel wykonany z miedzi jak wszystkie Cable Talk ,ale jeżeli chciałbyś kabel tego producenta to polecam Cable Talk 3.1 naprawdę dobry kabel, jest jeszcze wersja tego kabla do bi-wire
Jeżeli preferujesz szybkie nasycone brzmienie dobrym wyborem jest Nordost
 
Do góry