Okablowanie Denon + Wharfedale

babeo

New member
Witam serdecznie,
planuję zakup: Denon PMA-520 + DCD-520 + Wharfedale Diamond 10.6 i w związku z tym mam następujące pytanie:

1) jaki przekrój kabli głośnikowych? 2,5mm2
2) jakie kable RCA do połączenia:
a) odtwarzacz CD ze wzmacniaczem,
b) dekoder tv do wzmacniacza
c) audio z dvd do wzmacniacza

czy dla przypadku 2a, 2b i 2c - warto/trzeba zakupić QED Profile Interkonekt stereo?

Może pytanie głupie, ale ile trzeba przeznaczyć na sensowne okablowanie? Nie chce takiego z MM, a też nie chce wydawać po 500zł za 1m.

Proszę o pomoc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
1. Może być 2,5mm tylko pamiętaj że przekrój kabla nie decyduje o jego jakości
2. Najlepiej dobre kable
3. Analogowe RCA.RCA
4. Analogowe RCA.RCA
5.Analogowe RCA.RCA

warto ale lepiej poszukać Qed Qunex 1 lub 2
Trudno określić przedział cenowy np.amerykańska firma Transparent Audio zaleca żeby koszt całego kablowania wynosił 20%wartości sprzętu
 
Ostatnia edycja:

babeo

New member
Do połączenia CD - wzmacniacz kupię QED, ale pytanie czy jest sens kupować przewód za 100zł do połączenia dekodera tv i dvd? Czy nie jest to trochę wytaczanie armaty na mrówkę? Poważnie się pytam :smile:
 

Ano-2013

New member
Maniek czym łączysz swój sprzęt? jakie kable głośnikowe i jakie rca? jeśli używasz?:) Pytam z ciekawości tez mam klipsch ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do połączenia CD - wzmacniacz kupię QED, ale pytanie czy jest sens kupować przewód za 100zł do połączenia dekodera tv i dvd? Czy nie jest to trochę wytaczanie armaty na mrówkę? Poważnie się pytam :smile:

Uważam że za drogi i nie ma większego sensu. Ja do dzisiaj nie kupuję lepszych kabli głośnikowych, bo za nośnik mi służy stare DVD i nie widzę sensu przepłacania za dobre kable. Używam zwykłych polskich miedziaków, i tez to fajnie gra. Jeżeli ktoś ma fajny zestaw kolumn + wzmak + CD, to jasne że można się dalej bawić w kabelki. Jeszcze z dekoderem?, to już zupełnie abstrakcja. Powiem Ci na własnym przykładzie ( już pisałem w innym wątku). Miałem wcześniej podłączony wzmacniacz i DVD zwykłym interkonektem za 5zł, dzięki koledze Armanig mialem okazję porównać z interkonektem IXOS 104. Nie usłyszałem róznicy, może po długim odsłuchu lekkie wygładzenie góry, ale teraz już sam nie jestem pewien. Na pewno nie jest to przeskok jakościowy jak po zmianie kolumn czy wzmacniacza. Krzysztofradio też fajnie opisał swoje odsłuchy i również stwierdził że słyszy różnicę ale na kabelkach powyżej 50zł/m. Inna sprawa to jest to że kable to dopieszczenie zestawu i dopięcie na ostatni guzik, więc jak można kupować kable z góry nie mając jeszcze sprzetu i nie wiedząc jak on zagra i czego będzie brakować? Może się okazać że sprzęt zagra jasno i kupisz kable które jeszcze pogłębiają ten efekt. Jeżeli już to bym kupił w miare markowe kable, ale bez szaleństw i poczekał aż się wszystko ładnie wygrzeje. Po tym okresie ocenił czy brzmienie mnie zadowala czy szukać czegoś co trochę poprawi brzmienie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie jak napisal Krzysiek, pchac sie w drogi kabel do dekodera kompletnie nie ma sensu. Producenci tych pudełek zazwyczaj raczą nas chinską jakoscią, wiec słabszy od Twojego kabla bedzie sam dekoder. Kub niedrogi, nie znaczy niedobry ;)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Maniek czym łączysz swój sprzęt? jakie kable głośnikowe i jakie rca? jeśli używasz?:) Pytam z ciekawości tez mam klipsch ;)
w stopce są,i za zajebistą cenę je dostałem,i teraz po remoncie kable głośnikowe schowam w listwy więc potrzebne mi będą trochę dłuższe-ale nadal te sama,cena-jakość-wykonanie-brzmienie mi pasi,i nadal za zajebistą cenę:eek:k:
 
Do góry