LG 42lm615s internet

fifi901

New member
witam posiadam tv LG 42lm615s problem jest tego typu ze podłączyłem tv kablem do routera udostępniłem w kompie niektóre pliki i również zainstalowałem program media home 4 essentials i jak łącze się w tv z siecią to jakby nie widział ze jest podłączany kabel do tv bo cały czas wyskakuje żebym podłączył.moze cos w routerze trzeba skonfigurować albo w kompie jeszcze? posiadam router asmax ar1004g możne ktoś mi doradzi jak to zrobić
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
TV dostaje IP? Filtracja MAC wyłączona w routerze? Sprawdź na innym przewodzie. W komputerze serwer DLNA przepuszczony w zaporze/firewallu? TV dodany do zaufanych? Sprawdź inny serwer DLNA np. PS3 Media Server, Serviio.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Advanced Setup -> LAN -> Enable DHCP Server (zaznaczona ta opcja?)
Advanced Setup -> LAN -> Enable IGMP Snooping (do testu sprawdź czy pomoże włączenie)
Advanced Setup -> LAN -> Edit Reserved IP Address List (jest widoczny TV?)
Advanced Setup -> WAN -> Edit -> masz ustawione PPPoA lub PPPoE nie Bridging?
Advanced Setup -> WAN -> Edit -> przetestuj czy pomoże włączenie tej opcji 'Enable Fullcone NAT'

Sprawdź na innym porcie LAN oraz kablu. Zobacz jaka sytuacja po wprowadzeniu IP ręcznie.
 

fifi901

New member
Advanced Setup -> LAN -> Enable DHCP Server (zaznaczona ta opcja?) mam zaznaczona ta opcje
Advanced Setup -> LAN -> Enable IGMP Snooping (do testu sprawdź czy pomoże włączenie) ta opcja tez jest wl
Advanced Setup -> LAN -> Edit Reserved IP Address List (jest widoczny TV?)tu taj tv nie jest widoczny
Advanced Setup -> WAN -> Edit -> masz ustawione PPPoA lub PPPoE nie Bridging? ustawienie PPPoE
Advanced Setup -> WAN -> Edit -> przetestuj czy pomoże włączenie tej opcji 'Enable Fullcone NAT'

Sprawdź na innym porcie LAN oraz kablu. Zobacz jaka sytuacja po wprowadzeniu IP ręcznie.[/QUO
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jakie punkty wykonałeś z ww. postów?
Przywróć ustawienia fabryczne i skonfiguruj ponownie TV i router. Odłącz komputer od routera sprawdź czy TV dostanie IP.
 
Do góry