Problem z DIVx na TV LCD 16:9

gruby999

New member
Witam,
Mam problem z odtwarzaniem filmów DIVx na TV LCD 32" Samsunga.
Posiadam nagrywarkę DVD-HR738 podłączona do TV Samsung LE32T51 złączem HDMI-DVI. I na tym polega problem. TV nie umożliwia zooma na łączu DVI. Dostępne opcje to 16:9 i 4:3.
Na wszystkich filmach DIVx wystepuje ten sam problem - obraz jest zaciesniony. Wyglada to tragicznie. Gdy podłącze przez inne złącze to moge zastosować funkcję zoom (kosztem jakości) i proporcja jest (w miarę) dobra. Nie ma zawezenia w pionie.

PROSZĘ O POMOC.
 

adamo_

New member
Bez reklam
gruby999 napisał:
Witam,
Mam problem z odtwarzaniem filmów DIVx na TV LCD 32" Samsunga.
Posiadam nagrywarkę DVD-HR738 podłączona do TV Samsung LE32T51 złączem HDMI-DVI. I na tym polega problem. TV nie umożliwia zooma na łączu DVI. Dostępne opcje to 16:9 i 4:3.
Na wszystkich filmach DIVx wystepuje ten sam problem - obraz jest zaciesniony. Wyglada to tragicznie. Gdy podłącze przez inne złącze to moge zastosować funkcję zoom (kosztem jakości) i proporcja jest (w miarę) dobra. Nie ma zawezenia w pionie.

PROSZĘ O POMOC.

Poszukaj w opcjach DVD, ja tez miałem podobny problem z DVD Panasonic, sa opcję pełny ekran, rozciągnij, albo dopasuj i obraz jest troche powiekszony ale mieści się w 32'

Swoją droga nie miałem takiego problemu wcześniej z DVD Manta bo była tam opcja Smart która sama rozciągała obraz z Divx dopasowująć do ekranu
 

gruby999

New member
Nie ma nic takiego w opcjach.
Jest wybór 16:9, 4:3 i letterbox.

Poza tym co tam wybierać masz TV 16:9 i Divx16:9, więc ekran powinien być wypełniony po brzegi a nie na połowie ekranu.

jpg są również zniekształcone!!!
 
Do góry