Jakie kabelki do systemu marantz b&w

czajaa22

New member
Witam mam dylemat posiadam niedawno zakupione fronty B&W DM640 20 letnie ale pięknie dają sobie radę. Szukam kabli które trochę uspokoją dźwięk bo teraz jest trochę za krzykliwy za dużo góry. Teraz są qed nie wiem jakie bo dostałem w zestawie. Czy sa jakieś które obniżą trochę góre czy to może te kolumny takie są kopiłem zwykle kable głośnikowe i jest różnica więc sadzę że można dobrać coś rozsądnego. Może macie jakiś pomysł. Do bi -wire może do góry użyć jakiegoś innego kabla a do dołu qed classic 79?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wypróbuj Cable Talk mają miękki dźwięk (można powiedzieć analogowy) wniosą odrobinę spokoju
Odnośnie bi-wire takie kable można zrobić samemu ,najlepiej jakby to był jeden typ przewodu ,w zdecydowanej większości przypadków lepsze rezultaty uzyskasz fabrycznie zrobionym kablem ....tylko że nie zawsze użycie tego połączenia przyczyni się do poprawy dźwięku
 

czajaa22

New member
Ok zobaczę a czy wszystko qed podbijają tak wysokie? Bo kurde na zwykłych kabelkach moim zdaniem lepiej to idzie niż na tych qed chociaż nie każdy qed jest taki sam. A kabelki Procab LS25 tak wszędzie polecane?
 

czajaa22

New member
ech może i racja. Kupie jeszcze te Procab LS25 dla testu to tylko 3 metry więc nie duży koszt a z ciekawości zobaczymy. Z drugiej strony dziwne że na zwykłym kabelku całkiem inaczej to gra może powodem jest wiek tych kolumn.

Te kabelki Talk o których pisaliście to 3 czy 3.1 po co w nich jest jeszcze trzeci przewód o małym przekroju. Ten kabel nie wygląda jak kabel głośnikowy raczej jak elektryczny chociaż ma 5 gwiazdek w teście what hifi. Ktoś go już używał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku Cable Talk sprawa jest o tyle prosta,że firma zawsze stosuje miedź niezależnie od modelu kabla ,więc możesz wybrać ten model albo inny
Z tego co pamiętam Cable Talk 3.1 są zbudowane z dwóch przewodników oddzielonych os siebie profilem w postaci dość szerokiej taśmy (aby pozbyć się interferencjo obu przewodników) ,jeżeli dobrze kojarzę jest to kabel kierunkowy
 
Do góry