DVI - HDMI - Komp + TV

sokarpl

New member
Witam. Mam TV LCD i Komp. Grafika ma wyjście DVI TV wejście HDMI to wiem jaki kabel kupić. Ale jak podłączyć dźwięk. Jak dam Audio Out i w TV audio in. To na wejściu HDMI w TV będę miał ten dźwięk. (Tv to Panasonic TX-32LE60P)

a może jest kabel DVI audio cyfrowe + HDMI?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
sokarpl napisał:
Jak dam Audio Out i w TV audio in. To na wejściu HDMI w TV będę miał ten dźwięk.

nie- przecież DVI to wyjście z karty VIdeo i daje CI obraz na LCD - skąd ma tam być dżwięk?

sokarpl napisał:
a może jest kabel DVI audio cyfrowe + HDMI?

nie ma

dżwięk musisz brać z karty dżwiękowej - zobacz jakie tam masz wyjścia /mały jack ewentualnie 2xcinch/ i takie muszą być końcówki do audio

pozd
 

deoc

New member
Kup sobie kabel DVI-->HDMI i mini-jack--->2xcicnch :) z tym ze nie wiem czy bedzie dzialalo :/ Prawdopodobnie NIE, ale musialbym zajrzec z tylu do TV swojego bo z tego co pamietam to tam sa wyjscia audio a wejscia mam z boku - tam gdzie wejscie s-video :/ Nie masz jakiejs wiezy ew. amplitunera??
 

me_th_od

New member
deoc napisał:
Kup sobie kabel DVI-->HDMI i mini-jack--->2xcicnch :) z tym ze nie wiem czy bedzie dzialalo :/ Prawdopodobnie NIE, ale musialbym zajrzec z tylu do TV swojego bo z tego co pamietam to tam sa wyjscia audio a wejscia mam z boku - tam gdzie wejscie s-video :/ Nie masz jakiejs wiezy ew. amplitunera??
A czemu ma nie dzialac?;)
U mnie dziala takie rozwiazanie ;)
Mam karte dzwiekowa Soundblaster Paltinum Live (co prawda staroc ale dalej dziala bez problemu) i podlaczylem karte wlasnie mini jack->2xcinch.
TV mam LOEWE Xelos A32 - nie wiem jaki Ty masz ale musisz szukac z tylu gniazda na czincze gdzie masz napisane audio in.
Sprawdze w domu jak sie u mnie nazywa to gniazdo - mam tam w kazdym razie trzy wejscia na czincz ale wykorzystuje tylko te dwa dla audio (trzeci jest chyba w kolorze niebieskim to pewnie na video a moze na centralny glosnik?!?);)

BTW zastanow sie czy nie lepiej kupic kabel HDMI/HDMI i do tego przejsciowke HDMI/DVI - dzieki temu mozesz uzywac tego samego kabla rowniez do podpiecia sprzetu z wyjsciami HDMI, no chyba ze chcesz podlaczyc PC na stale pod TV to wtedy nie ma to znaczenia ;)
 
Ostatnia edycja:

Cool69

New member
Jezeli masz karte Creativ 5.1 i pochodne zawsze moze sobie wypuscic kabelek z karty ,jest na piny Aux dotego kabelek Mini Jack Lub cinch z drugiej strony i wszystko gra i trąbi.:D
 
Do góry