Jakie kable HDMI działają z ARC - Kanałem zwrotnym audio ?

tak

New member
Mam Philips 50PUS7303. Kupilem soundbar blitzwolf BW-SDB1 i mam pewien problem z hdmi arc. Niby dziala ale nie do konca. Soundbar wlacza sie wraz z telewizorem oraz reaguje na zmiane glosnosci i wyciszenie (migajaca dioda w soundbarze), ale niestety nie ma dzwieku. W ustawieniach wlaczony jest dzwiek poprzez hdmi oraz wlaczony jest easylink. Mam 3 kable hdmi, na dwoch (jakies chinskie noname) hdmi arc w ogole nie dzialalo, a na trzecim (kabel wziety od tv boxa x92) sytuacja taka jak wyzej opisalem. Myslicie, ze kabel nie do konca dziala?
 

naczelnyx

New member
Cześć. Zwracam się z prośbą.
Ostatnio zrobiłem aktualizację TV Samsung UE48H6400 do wersji 2910.0 z 07.03.2023r. pobranej ze strony Samsunga. Od tamtej pory przestał mi działać Anynet+ i nie łączy głośników z TV po HDMI ani decodera DVB-T2. Co mogę zrobić? Da się cofnąć tą aktualizację? Czy może jest inne rozwiązanie? Z góry dzięki za odp.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy u Ciebie pomoże, ale zacznij od wyciągnięcia wtyczki z prądu.
U mnie niemal za każdym razem działało.
Czyli jakiś czas nie było problemów i nagle, bez przyczyny przestawało.
 

naczelnyx

New member
Hehe, dzięki, ale tam to już magicy, którzy za głęboko ingerują, jak dla mnie.
Wczoraj poodłączałem wszystko, zresetowałem TV i odczekałem 10min. Zacząłem po kolei wszystko podłączać i w pewnej chwili się samo przełączyło na głośniki i działało. Po ponownym włączeniu TV powrót do problemu. O co tu chodzi? Raz działa, raz nie. Przynajmniej tyle wiadomo, że żadne złącze nie jest padnięte. Czy ta diagnostyka zdalna od Samsunga coś da?
 

naczelnyx

New member
Troche poczytałem na tamtym forum (samygo) i niby trzeba wrócić do firmware 0000 a potem wgrac jakąś straszą aktualizację, tylko teraz którą, bo nie sprawdziłem jaką miałem przed aktualizacja tej najnowszej 2910 czyli T-MST14DEUC. I dlaczego ekspert na czacie Samsunga mówi, że nie można robić downgrade'u?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakiś bug w sofcie. Wyczytałeś bardzo dobrze. Najpierw zerujesz a później update do wersji która Ci odpowiada.
 

naczelnyx

New member
Wczoraj znalazłem prawdopodobną przyczynę. Gdy włączam najpierw TV, odpalają się automatycznie głośniki po ARC (mimo, że Anynet+ ich nie wykrywa - Teufel Ultima 25 Active). Dopiero potem muszę odpalić dekoder. W odwrotnej kolejności, niby kabel HDMI odpala głośniki, ale nie ma dźwięku. Tak jakby dekoder go kradł. Nie wiem, czy to możliwe, że wcześniej odpalałem tylko w takiej kolejności dlatego działało? Dziwny zbieg okoliczności, że stało się to akurat po aktualizacji i wymianie dekodera, który przestał się łączyć z TV przez HDMI. Jest jeszcze na gwarancji, więc zobaczymy, co technicy powiedzą.
 
Do góry