Jakie kable HDMI działają z ARC - Kanałem zwrotnym audio ?

ohiorafal

New member
U mnie na zwykłym kablu HDMI , ARC też nie chciał działać. Dopiero jak zakupiłem kabel Emmerson VGS 50, wszystko ruszyło. I pięknie gra. Nawet wieża sama sie włącza gdy tylko włączam telewizor, takie cuda :)
Ok 20zł w Auchan
 

Attachments

  • WP_20160913_19_01_24_Pro.jpg
    WP_20160913_19_01_24_Pro.jpg
    396,8 KB · Wyś: 144
  • WP_20160913_18_53_39_Pro.jpg
    WP_20160913_18_53_39_Pro.jpg
    584,3 KB · Wyś: 146
Już wszystkie HDMI 1.4b posiadają ARC, te są od 10zł za metr, są i tańsze ale jakość wykonania jest słaba a teraz pokazały się nawet HDMI 2.0 i są lub mają być 2.1

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Falson

New member
Panowie mam problem z ARC-em w TV Sony UE40H6400AW w połączeniu z Soundbarem Sony HT-CT790.

Oczywiście w port TV HDMI 2 ARC jest podłączony przewód HDMI i w port ARC na Soundbarze.

Jak w ustawieniach TV wyjście dzwięku zmieniam na Odbornik nic sie nie dzieje, głos ustępuje z TV a na Soundbar nie przeskakuje. Dodatkowo nie działa CEC, zmieniam to w 2 różnych miejscach, oczywiście na liście wyszukuje Soundbar jako HT-CT790 ale przy próbie połączenia wyskakuje błąd - nie można podłączyć urzadzenia. Próbowałem na 2-3 różnych kablach, działa tylko kiedy podłącze optyke, ale przy ARCu powinien działać normalnei bez optyki. Pomocy bo już nie wiem co mam zrobić

http://www.njuskalo.hr/image-bigger/led-tv/samsung-ue40h6400aw-slika-50251310.jpg
 

Falson

New member
Tak, pomyliłem sie :) pytanie czy macie pomysły co może być problemem ?

do TV wpięty po HDMI jest Tuner z Vectry, Playstation i BlueRay.

Do TV do portu ARC SoundBar, pomimo wszystkich ustawien, dzwięk do Soundbara nie dochodzi, nie działa także CEC.
 

Rafal7

Banned
Odepnij wszystkie urządzenia od tv oprócz soundbara, odłącz tv na chwile z prądu.
Sprawdź od nowa ustawienia w tv i soundbarze i sprawdź czy działa.
 

Falson

New member
Wiesz co po restarcie telewizora w sensie tylko on/off z pilota znowu to samo nie może sie zapiąć.

A w tunerze vectry musze pogrzebać
 

Falson

New member
Jest taka sytuacja,

że jak odłącze wszystkie HDMI i zostawie Tylko Soundbar to po restarcie TV bez problemu łączy przez CEC i po podłączeniu np Vectry i włączeniu źródła HDMI z Vectry to Anynet CEC się***rozłącza, ale Sound bar - dźwięk zostaje, po restarcie TV siada wszystko jak od początku.

W dekoderze Vectry w sumie nic nie ma do ustawiania jeśli chodzi o HDMI.
 

Falson

New member
Jedyne co wyczaiłem to ARC TV do ARC Soundbara, do HDMI 1 Soundbara VECTRA, a do HDMI TV BlueRay i Playstation i chyba bedzie działało ale musze potestować, próbuje w VECTRZE wymienić dekoder na moduł CI co by sprawe załatwiło ale robią problemy :/
 

Rafal7

Banned
Ma to że gdy miałeś go w pakiecie i nie było zapiski że jest promocyjny lub coś w tym stylu to możesz zerwać umowę bez ponoszenia kary umownej, bo Orange sport został zlikwidowany.
 

nikodem32

New member
Witam Panowie posiadam TV Samsung UE32F5500AW oraz soundbara HW-K450 czy jest możliwość podłączenia sounbara do TV poprzez HDMI próbowałem na wiele sposobów i nic z tego jest jakis sposób podłączenia poprzec HDMI ARC ale w TV nie widzę takiego wejścia, mam podłączone poprzez optyczny kabel ale ten dzwięk nie jest aż tak mocny, a np jak odtworzę muzykę poprzez BT słychać znaczącą lepszą jakość dzwięku. TV posiada taką opcje jak Anynet+ (HDMI-CEC) ale pod tym mam bodajże podłączony Cyfrowy Polsat, a w opcjach dzwięku mam możliwość zmiany na PCM oraz DTS Neo 2:5, dolby digital oraz DTS nie aktywne jak coś źle pisze proszę o zrozumienie pozdrawiam
 

Jadaj

New member
Dzięki temu tematowi rozwiązałem swój problem z ARC w TCL 65C715.
Okazało się, że "bruździł" box z Coreelec. Po jego odłączeniu ARC działa.
W układzie Box->Marantz->projektor Epson wcześniej działał bez problemów.
 
Do góry