Plazma, LCD - okolice 50’’

domara

New member
Jest to mój pierwszy post, dlatego też korzystając z okazji witam wszystkich stałych użytkowników, dzięki którym to forum było, jest i (mam nadzieję) będzie nieocenioną kopalnią informacji w zakresie HDTV.

A teraz do rzeczy:
W niedługiej przyszłości mam zamiar dokonać zakupu TV i oczywiście pojawia się problem jaki ?
Dotychczas, jedynym określonym przeze mnie parametrem jest wielkość ekranu, która z uwagi na wielkość pomieszczenia i odległość oglądających od ekranu (4 – 4,5m) powinna wynosić około 50’’.
Śledząc forum zawęziłem wybór do trzech marek:
Panasonic 50PV600 - za: dobry stosunek jakość/cena; dobre wyświetlanie obrazu SDTV; super obraz HDTV. przeciw: kiepski wygląd (oczywiście jest to ocena subiektywna); brak full HD.
Pioneer PDP-507 XA - za: dobre wyświetlanie obrazu SDTV; super obraz HDTV (ogólnie zarówno obraz HDTV i SDTV odrobinę lepszy niż w panasie); wygląd (tutaj znowu ocena subiektywna). przeciw brak full HD; gorszy stosunek jakość/cena niż w przypadku panasa.

Sharp XD-1E w rozmiarze 46 lub 52’’ – za: full HD, wygląd. przeciw ???

Budżet, którego nie chciał bym przekroczyć to 15 k zł, oczywiście biorąc pod uwagę, że telewizora nie kupuję co miesiąc - mała odchyłka jest dopuszczalna.

Obie plazmy spełniają wymagania budżetu i widziałem je w akcji na własne oczy.
Sharpa nie udało mi się jednak nigdzie upolować i dlatego nie mam żadnego porównania. Zaznaczam, że warunki nasłonecznienia pomieszczenia nie mają wielkiego znaczenia z uwagi na zewnętrzne rolety, za pomocą których mogę całkowicie zaciemnić pomieszczenie w którym będzie stał TV.
Oglądam: SAT/DVD/TV naziemna w proporcjach 50/40/10%.


I kilka pytań:
1. Czy popieracie mój wstępny wybór i mam w dalszej kolejności rozważać w/w modele, czy też powinienem dodać jakiś model do listy ?
2. Czy przy wielkości ekranu 50’’ oglądanym z odległości 4-4,5m pełne HD ma faktycznie jakieś znaczenie ?
3. Czy ktoś z Was widział na własne oczy Sharpa XD-1E i może porównać wyświetlany przez niego obraz z obrazem generowanym przez w/w plazmy ?
 
Do góry