Słuchawki bezprzewodowe 5.1 do HDTV.

koniar

New member
Jakie słuchawki bezprzewodowe 5.1 proponujecie do PEŁNEGO odbioru HDTV? W warunkach domowych.
Czy Pioneer SE-DIR800C Digital Wireless Headphones ?
W Polsce są dwa razy droższe...niestety.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Pioneer jest drogi niestety i... nie wiem czy wart tej ceny.
Podobne poszukiwania prowadziłem jakieś 3-4 miesiące temu i oko moje spoczęło na Philipsie 1500U.

Ale w końcu kupiłem przewodowe 5.1 Creative 2300.
Są super, no i mają Dolby HD. Naprawdę rewelacja.
 

koniar

New member
Słuchawki bezprzewodowe 5.1 do HDTV

Od 30 lat w wolnych chwilach w warunkach domowych "bawię sie" dzwiękiem dookólnym.
W pełni Cie popieram.
Ogladajac HDTV w warunkach domowych to audio przez słuchawki...najlepiej radiowe 5.1
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Odradzam radiowe. Mam radiowe Philipsa SBC 8412.
Są świetne pod jednym względem - do słuchania głosnych koncertów rockowych i generalnie gęstych formatów.
W momentach ciszy natomiast np przy jazziku czy klasyce daje się wytraźnie słyszeć cichy ale jednak dnerwujący szum (w końcu jest to transmisja FM).
I tak sprawują się niebo lepiej od IR, gdzie trzeba mieć łeb nieruchomo w jednej pozycji :D :D . 5.1 radiowe - trzeba iść do sklepu i posłuchać tych Philipsów 1500. Poczytałem instrukcję i bardzo zaawansowany schemat podłączeń. one muszą dobrze brzmieć.

PS. Jak od 30 lat zajmujesz się słuchaniem to napewno pamiętasz takie druciane NRD-owskie słuchawki z czerwonymi plastikowymi nausznikami... to był wtedy szczyt marzeń ;) ;)
 

koniar

New member
Słuchawki bezprzewodowe 5.1 do HDTV

Tak.
Masz rację.
Ta CISZA ...
Cyt: z instr: SBCHD1500U
...
The digital wireless headphone system makes use of ultra high radio
frequency (UHF) as signal carrier,ensuring a very clear,sharp reception.
Even silent passages in classical music and plain silence in between two
music tracks are reproduced as pure silence.Never before has a wireless
headphone sounded so close to a corded headphone!...

Mam teraz słuchawki pracujące w okolicach 800 Mhz i mam szumy.
Poprzednio miałem słuchawki pracujące o okolicach 400 Mhz i miałem idealną ciszę.
Zepsuły mi się. Rozleciały się ze starości.
Cała rodzinka je używała.
Zaraziłem słuchania ...przez słuchawki radiowe.
Kino domowe (Panasonic) nie używają.
Wolą słuchawki radiowe stereo niż dzwięk 5.1 z głośników.
Życie weryfikuje potrzeby...
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ale musisz przyznać, że z opisu i dopracowania instrukcji wygląda na to, że te słuchawczki (1500) muszą brzmieć dobrze.
Słuchałeś może tych pioneerów ?
 

koniar

New member
Jeszcze nie.
W miarę wolnego czasu postaram się je gdzieś w Europie odsłuchac...
Ciekawa ta "przelotka?" optyczna.
No i pilot.
 

luniopl

New member
pyt??

Mam pytanie do tych creative 2300. Czy mają one normalnie 5.1 czy to tylko stereo z możliwością imitacji dźwięku 5.1.
Drugie pytanie jest takie: czy można je podłączyć poprzez kabel cyfrowy czy jedynie w gre wchodzi analogowe podłączenie??
 

seat98

New member
I tak te słuchawki 5.1 brzmieniowo są daleko z tył za Sennheizer HD650 i HD600 oraz AKG K-501.Ja osobiście posiadam AKG K-501 i słuchnie na nich
muzyki to czysta poezja bas jest tak czysty i zarazem kontrolowany że
wolę słuchać na słuchawkach niż na kolumnach.Miałem wcześniej Sony CD250
i wydawało mi się że są super ale jak kupiłem AKG to był skok w przestrzeń.Cenowo też jest różnica znaczna Sony 125zł a AKG 750zł.Z początku miałem wahania czy warto tyle zainwestować ale jak posłuchałem
muzyki to osłupiałem że słuchwki mogą wytworzyć tak wspaniały dźwięk.Tyle
że jest to wysoka klasa B a nie standart.
______________________________________
Panasonic TX25AD1P,DVDS52EK,Yamaha RXV-630,Wharfedale 8.1,Tonsil 2x200
AKG K-501
 

deddie

New member
seat98 napisał:
I tak te słuchawki 5.1 brzmieniowo są daleko z tył za Sennheizer HD650 i HD600 oraz AKG K-501.Ja osobiście posiadam AKG K-501 i słuchnie na nich
muzyki to czysta poezja bas jest tak czysty i zarazem kontrolowany że
wolę słuchać na słuchawkach niż na kolumnach.Miałem wcześniej Sony CD250
i wydawało mi się że są super ale jak kupiłem AKG to był skok w przestrzeń.Cenowo też jest różnica znaczna Sony 125zł a AKG 750zł.Z początku miałem wahania czy warto tyle zainwestować ale jak posłuchałem
muzyki to osłupiałem że słuchwki mogą wytworzyć tak wspaniały dźwięk.Tyle
że jest to wysoka klasa B a nie standart.
______________________________________
Panasonic TX25AD1P,DVDS52EK,Yamaha RXV-630,Wharfedale 8.1,Tonsil 2x200
AKG K-501


Ten post sprawil, ze zaczalem sie wahac przed zakupem Creative HQ 2300 D 5.1 i czy przypadkiem nie kupic zachwalanych AKG K501??
Nigdy nie mialem okacji ich przetestowac a zwlaszcza porownac jakosci dzwieku... Ciekawi mnie jak wyglada samo 5.1 w porownaniu z AKg stereo?
Czy warto zatem wydac wiecej na AKG?
 

kaliber30

New member
Właśnie kupiłem Creative HQ 2300 i musze powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Na razie podłączone są do kompa w którym niestety nie ma wejścia optycznego. Nie słyszałem wiec jeszcze pęłnych możliwości tych słuchawek. Podłączone bezpośrednio do telewizora też robią wrażenie.
Bas poprostu wymiata. Jedyny minus to brak zasilacza i przewód.
 

hdfan

New member
http://www.esport.pl/?id=post&post_id=1879405892&comments=threads
Sytuacja zmienia się po włączeniu systemu uprzestrzennienia CMSS-3D Headphone (karta Creative X-Fi) oraz Silent Cinema HRTF (amplituner Yamaha). Algorytm HRTF (Head-Related Transfer Function – Model Sztucznej Głowy) nadaje tchnienia wielokanałowym nagraniom. Świst kul przelatujących nad głową jest wyraźnie odczuwalny podczas oglądania trylogii Matrix. Nie jest to zasługa słuchawek, tylko algorytmu, ale zapewniło mi to więcej frajdy, niż nocny seans z głośnikami włączonymi na granicy słyszalności.

te rozne sluchawki 5.1 sa jakos przystosowane do 5.1 czy to tylko algorytm w dekoderze?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Podepne sie pod ten wątek. Chce kupic w prezencie sluchawki bezprzewodowe do ogladania TV dla osob ktore niedoslysza ;) i podlaczyc je pod TV Sharp XL1E. Jakie na obecna chwile sa najlepsze?
Warunki:
1. bezprzewodowe
2. nie musza byc z najwyzeszej polki ;)
 

Telkontar

New member
Co prawda użytkuję AKG K 701, a nie 501 ale potwierdzam jedno założenie tych słuchawek na uszy to naprawdę INNY WYMIAR i nie ma co się dłużej rozpisywać. Ja sam przed zakupem obejrzałem chyba wszystkie możliwe fora, testy itp... ale rzeczywistość okazała się tak niesamowita, że żdna nawet najbardziej rozbudowana opinia tego nie odda...


deddie napisał:
Ten post sprawil, ze zaczalem sie wahac przed zakupem Creative HQ 2300 D 5.1 i czy przypadkiem nie kupic zachwalanych AKG K501??
Nigdy nie mialem okacji ich przetestowac a zwlaszcza porownac jakosci dzwieku... Ciekawi mnie jak wyglada samo 5.1 w porownaniu z AKg stereo?
Czy warto zatem wydac wiecej na AKG?
 
Do góry