Właśnie jestem na kupnie TV - CRT/LCD/...

kredek

New member
Witam - mam nadzieję, że regulaminu nie złamię jak dopiszę coś od siebie.
Otóż mój blisko 7-letni TV dogorywa powoli. Zasadniczo nie chcę, ale muszę coś kupić, bo był to główny TV "w chacie". No i zacząłem się dokształcać na okoliczność nowych technologii, bo kiedyś to się wybierało na podstawie 2 kryteriów: wielkość i cena, a teraz...:shock: :hihi: :confused:
Plazma - spotkałem parę osób (w sklepach) co im się... wypaliła plazma po mniej więcej 3 latach.:shock: Do tego prądu bierze niemało, więc... mimo doskonałej jakości obrazu trochę mnie to zniechęciło.
LCD - prądu bierze mniej, ale... jakość obrazu IMHO delikatnie mówiąc... dyskusyjna. Wiem, wiem..., HDTV wchodzi - ale dalej nie wiadomo czy za rok-dwa będzie dalej (dopiero) KILKA programów w tym standardzie czy np. większość stacji będzie tak nadawać (chciałbym, ale jakoś nie wierzę w to). A na satelicie i nawet z DVD jakość na LCD (mówię tutaj o jakimś lepszym - dajmy na to Loewe Xelos 32"). Szczególnie jak obok stoi...
CRT (Loewe Nemos 32" DR+) - no właśnie: coś co na początku wykluczyłem teraz jakby... powraca ta myśl: a może jednak dobry CRT? Problem w tym, że w sklepie gdzie stoi chcą za niego 5 kPLN, a jak na CRT to mało nie jest obecnie...

Czy ktoś miał podobny problem i wybrał (niedawno, w tym roku mniej więcej) jednak CRT?
Co radzicie?

P.S. TV używam do DVD oraz do satelity do cyfry (ferdek). A nowy TV ma być tak do około 5-6 tys. zł (choć niesztywno).
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
nowe technologie

Bierz plazme 42". Wlasnie dlatego ze mimo wiekszego niz w CRT dostajesz bardzo dobry i zrównowazony obraz, zarówno do sygnalow zwyklej telewizji jak i HD. Obraz 42" jest dobry z odleglosci ok. 2.7m i zalezy od przyzwyczajenia, rozdzielczosci i sygnalu (+- 0.5m). Bierz rozdzielczosc 1024 x 720 albo wieksza, za pieniadze które masz spokojnie cos zakupisz.

Zrównowazona jakosc obrazu to taka, która jest dobra przy slabszym sygnale i przy lepszym, takim jak HD.
 

kredek

New member
scott napisał:
Bierz plazme 42". Wlasnie dlatego ze mimo wiekszego niz w CRT dostajesz bardzo dobry i zrównowazony obraz, zarówno do sygnalow zwyklej telewizji jak i HD. Obraz 42" jest dobry z odleglosci ok. 2.7m i zalezy od przyzwyczajenia, rozdzielczosci i sygnalu (+- 0.5m). Bierz rozdzielczosc 1024 x 720 albo wieksza, za pieniadze które masz spokojnie cos zakupisz.

Zrównowazona jakosc obrazu to taka, która jest dobra przy slabszym sygnale i przy lepszym, takim jak HD.

No właśnie... sam nie wiem: oglądałem dzisiaj LCD Xelos z Loewe 32" - obraz IMHO kanałowaty (choć jak na LCD o niebo lepszy od Soniaczy i Panasów itp.). Tylko że strasznie wszystko "plastikowe", szczególnie twarze.
Plazma... wziąłbym takiego Pioneera, ale tutaj pułap cenowy zaczyna się od ok. 10.000 zł, więc chwilowo ekonomicznie odpada.
Zastanawiam się nad tym Nemosem... jak porównałem z LCD to od razu obraz ładniejszy, naturalniejszy... bez porównania na korzyść CRT!
Sam już nie wiem...
 

scott

New member
Wez plazme Panasonica. Zwróc uwage na czern, kontrast i nasycenie kolorami. Zaoszczedzisz w stosunku do Pioneera. Plazma ma ta wlasnie niekwestionowana przewage na LCD, ze to wyglada jak rozwiniecie technologii CRT w sensie tego co widzisz na ekranie. Ladny naturalny obraz.
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
scott napisał:
Wez plazme Panasonica. Zwróc uwage na czern, kontrast i nasycenie kolorami. Zaoszczedzisz w stosunku do Pioneera. Plazma ma ta wlasnie niekwestionowana przewage na LCD, ze to wyglada jak rozwiniecie technologii CRT w sensie tego co widzisz na ekranie. Ladny naturalny obraz.

Ale...czy mi się nie wypali po 2-3 latach używania po 16 godzin (tyle domownicy oglądają wszyscy razem dziennie TV)??
TO jest koronny argument... plus jeszcze zwiększony pobór prądu - z tym że głownie chodzi o to wypalanie się.
I którego Panasa?
 

scott

New member
Oczywiscie ze sie nie wypali.

Ktorego wybrac? To kwestia ceny, budzetu i odleglosci twojej od ekranu. Na pewno celuj w rozdzielczosc 1024 x 720 albo wieksza. CTR to juz historia. Piekna ale jednak historia. Skoro dotad wystarczal ci ten teraz 7 letni, który jak wszystkie kineskopowe pokazuje mniej niz nominalnie wynika z przekatnej, to pomysl moze o 37". To sa bardzo geste ekrany, ale ja bym bral 42" albo wiecej.
 
Do góry