40-42" Full Hd

Xaverux

New member
Witam
Chciałbym sie dowiedzieć czy są jakieś telewizory 40 lub 42" , full Hd ?
Bardzo jestem zainteresowany kupnem takiego TV. Może być to plazma lub LCD (wydaję mi sie że plazma w tych wielkościach jest tańsza) Nigdzie nie umiem znaleść takiego TV.
 
Ostatnia edycja:

jadzka4

New member
dot. 40 cali FULL HD

Nie wiem jak w przypadku innych marek (bo inne mnie nie interesują!) ale w przypadku Sony'ego masz 2 telewizorki LCD 40 calowe FULL HD. Są to modele z lini BRAVIA: KDL-40X2000 w cenie 13999 PLN, KDL-40W2000 w cenie 11999. Są to ceny podane przez Sony'ego. Jak będziesz kupował za gotówkę (w autoryzowanym sklepie Sony - Centrum Sony) to jesteś w stanie o 2 tyś. mniej kupić. Wiem bo sam w ten sposób kupowałem. Jak dopłacisz 269 PLN to dostaniesz przedłużoną gwarancję Sony na 5 lat:cool:

Większe rozmiary u Sony'ego to 46 i 52 cale.


Życzę powodzenia przy wyborze
 

Xaverux

New member
Re: BRAVIA

Na jakimś forum(nie pamiętam jakim) czytałem że te telewizorki Bravia nie są zbyt dobre i nie polecano ich. To prawda że mają jakieś wady?
 

avokado14

New member
hmm

No z tego jak miałem okazję widzieć je w akcji, to nie byłem jakoś szczególnie zadowolony. Polecam Ci natomiast TV LCD 42" Sharp LC-42XD1E, jest poprostu super, i cena też bardzo dobra 10999 zł. Sam przymierzam się do jego kupna.
 

Xaverux

New member
Sharp LC-42XD1E

Musze powiedzieć że też bardzo mi sie podoba ten telewizor, tylko że wolałbym cos tanszego. Niewiem możę są jakieś plazmy z full HD tańsze?
 

jadzka4

New member
Xaverux napisał:
Na jakimś forum(nie pamiętam jakim) czytałem że te telewizorki Bravia nie są zbyt dobre i nie polecano ich. To prawda że mają jakieś wady?

Sony wchodząc na rynek z nową linią wzorniczą BRAVIA wyprzedił technologicznie inne marki - i to znaczaco!!!

We wszystkich telewizorach każdy znajdzie jakies wady. Ideału jeszcze niestety nie ma i chyba nigdy nie bedzie!!! Ja osobiście posiadam Sony Bravie KDL-40V2000 i jestem z niego zadowolony. Dwa dni temu kolega po moich namowach kupił ten sam model (dał za niego w sklepie SONY 8500 - płacąc gotówką. Cena na półce 9799 ) i jest z niego również zadowolony!!!

Model ten sam, tylko 32 calowy otrzymał w tym roku prestiżową nagrodę EISA. Chyba nie od parady je przyznają!!! Co prawda ten model nie posiada matrycy Full HD ale na najbliższe 5 lat wystarczy ta matryca którą posiada (1366 x 768 ).

A moim zdaniem i nie tylko to raczej Sony jest liderm rynku w tej dziedzinie.

Obecnie na rynku nie ma produktów wolnych od wad. Zależy co rozumiemy pod pojęciem wad (np czy o to chodzi: że czerń na LCD nie jest taka jak na CRT?). To nie jest wada tylko technologia wykonywania matryc. U jednych producentów bedzie lepsza u innych gorsza. W przypadku Bravi jest chyba najlepszą obecnie na rynku.

Jeżeli już chcesz kupować Sony'ego z lini Bravia to bierz pod uwagę tylko modele wyższe. Posiadają literki X, V, W w symbolach oraz numer 2000. Lierki X i W - Full HD.
Te z literkami S i U odpuść sobie - niższa półka.


A co do plazm to są wypierane przez technologię LCD, więc powoli nie będzie ich na rynku....


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
jadzka4 napisał:
Sony wchodząc na rynek z nową linią wzorniczą BRAVIA wyprzedił technologicznie inne marki - i to znaczaco!!!

A moim zdaniem i nie tylko to raczej Sony jest liderm rynku w tej dziedzinie.

Obecnie na rynku nie ma produktów wolnych od wad. Zależy co rozumiemy pod pojęciem wad (np czy o to chodzi: że czerń na LCD nie jest taka jak na CRT?). To nie jest wada tylko technologia wykonywania matryc. U jednych producentów bedzie lepsza u innych gorsza. W przypadku Bravi jest chyba najlepszą obecnie na rynku.

A co do plazm to są wypierane przez technologię LCD, więc powoli nie będzie ich na rynku.
Pozdrawiam
Nie uśmiałem się tak ostatnio;) Sony liderem na rynku... lcd wypiera plazmy, więc powoli ich nie będzie:( - same ciekawostki:D
pozdrawiam
 

Xaverux

New member
SAMSUNG 40f71B 40n71b czy jvc 40s70 ???

No teraz to już naprawde zgłupiałem. Ludzie pomóżcie, niewiem ktory telewizor wybrac. Już byłem zdecydowany na JVC 40S70 lub SAMSUNG LE40N71B a teraz jeszcze mam do wyboru Full HD SAMSUNG LE40F71B. Poradzcie ktory telewizorek wybrac czy może lepiej kupić jakis 42" juz sam niewiem. HELP ME !
 

BoDeX

New member
Xaverux napisał:
No teraz to już naprawde zgłupiałem. Ludzie pomóżcie, niewiem ktory telewizor wybrac. Już byłem zdecydowany na JVC 40S70 lub SAMSUNG LE40N71B a teraz jeszcze mam do wyboru Full HD SAMSUNG LE40F71B. Poradzcie ktory telewizorek wybrac czy może lepiej kupić jakis 42" juz sam niewiem. HELP ME !


Po pierwsze - jeśli chcesz kupić FULL , to FULL-em jest tylko model , który potrafi przyjąć sygnał 1080p , a nie wszystkie to potrafią - uwierz.

Jest to o tyle ważne , że nadchodzą nowe formaty DVD i tam sygnał jest
wysyłany 1080p i aby móc wykorzystać taki format , odbiornik powinien
umieć go obsłużyć . W innych urządzeniach także dążą do wysyłania 1080p !

Ciekawostką godną uwagi jest firma XORO ( www.xoro.de ) która rozpoczyna sprzedaż mega wyposażonej linii odbiorników 37,42,47 ``
full HD 1080p w rewelacyjnych cenach ( www.idealo.de ) np. 37`` poniżej 5000 pln. (w NRD)

Sharp XD1 , Samsung seria F , jedna seria Sonego (chyba V) i jeszcze kilku producentów dopuszcza sygnał 1080p. Nie cofaj się - kup 1080p :)

Pzdr.
 

ADAM2004P

New member
Xaverux napisał:
Witam
Chciałbym sie dowiedzieć czy są jakieś telewizory 40 lub 42" , full Hd ?
Bardzo jestem zainteresowany kupnem takiego TV. Może być to plazma lub LCD (wydaję mi sie że plazma w tych wielkościach jest tańsza) Nigdzie nie umiem znaleść takiego TV.

To jednak coś na tent temat wiesz. Nie musisz się wstydzić. Jak chcesz rozwiać swje wątpliwości i myślisz poważnie o kupnie pisz do Kikiego. Zrobi Ci pokaz i po sprawie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie wiem skąd u was takie parcie na FullHD, niech najpierw sprawdzi czy widzi różnicę między sygnałem 1080p puszczonym na HD Ready, a sygnałem 1080p na FullHD.
 

ein

New member
ar2 napisał:
Nie wiem skąd u was takie parcie na FullHD, niech najpierw sprawdzi czy widzi różnicę między sygnałem 1080p puszczonym na HD Ready, a sygnałem 1080p na FullHD.

Tez mnie to troche zastanawia. Ok - rozumiem ze chce sie kupic drogi bylo nie bylo TV na lata (pytanie na ile lat - technika idzie naprzod strasznie szybko, wiec...) ale obecnie, za rok a nawet 2 imho wiekszosc materialow dostepnych na rynku (nie mowiac o TV - tu bedzie 1080i standardem a moim zdaniem roznica miedzy HD ready a fullHD przy sygnale tv o stosunkowo niewielkim bitrate jest zadna - na filmach BD np , przy 1080p to pewnie co innego) bedzie SD, bedzie popularny upscaling materialow, sygnalu tv SD wysokiej jakosci do HD (tu najszybciej stanie sie popularne takie prawie HD) no i bedzie nie 2-3 a moze kilkanascie kanalow HD (na kilkaset dostepnych u roznych dystrybutorow). Sumujac jedyne materialy pokazujace zalety fullHD - 1080p to bedzie niewielki procent typowego wykorzystania odbiornika. Oczywiscie napedy/playery stanieja, konsole next gen zrobia swoje (choc znaczna czesc oferty bedzie w 720p/1080i!), tyle tylko ze raz jeszcze - wiekszosc czasu tele bedzie chodzil z materiale/sygnalem dla ktorego matryca fullHD nie bedzie stanowic jakiejs powaznej roznicy co do jakosci prezentowania obrazu. Tak, tak wiem ze przy typowym 1366x768 dochodza problemy formatowania, ale obecnie dzieki zaawansowanym procesorom obrazu to jest problem wiecej niz pomijalny, czego dowodem sa topowe modele HDready z doskonalej jakosci obrazem (dobre zrodlo, skalowania i mamy cos bardzo bliskiego natywnemu HD). Warto oczywiscie zwrocic uwage na fakt pomijania tych wszystkich mocarnych systemow obrobki obrazu gdy mowimy o materiale natywnym HD via przylacza cyfrowe (no i slusznie bo po co poprawiac to co wyglada swietnie). Prawda. Tyle tylko ze znowu mowimy tutaj o materiale ktory jest/bedzie wylacznie na plytach BD, HD-DVD... zrodla netowe to zazwyczaj 1080i (tez taki swoisty standard). Na koniec - zgadnijcie jaki material HD bedzie dostepny via VOD? Ano 1080i - stand TV. Jak pisalem roznice miedzy full a nie full na takim sygnale nielatwo imho wychwycic.
Czy za rok-dwa lata znajdziemy setki tytulow na BD i HD-DVD na rynku, w wypozyczalniach? Smiem watpic. Oczywiscie dochodzi kwestia ceny - widac ze sa producneci gotowi na bardzo atrakcyjne oferty takich fullHD odbiornikow (porownywalny zakres do dobrych HDready)... wtedy mozna sie zastanowic. Ale dodatkowo znaczaco doplacac? Nie warto imho.
 
Ostatnia edycja:

Xaverux

New member
To powiedzcie mi ktory model wybrać bo róznica cenowa pomiędzy nimi jest niewielka (~700zł) Ktory telewizor ma lepsze parametry itp

Podzielcie sie opiniami na temat tych telewizorów, bo niewiem ktory wybrać. Napiszcie który TV ma lepsze parametry funkcje itp
 

musti

Banned
Popieram to co mówi ar2 - idź do sklepu i porównaj na dobrym sygnale. Jeśli nie widzisz róznicy, to po co przepłacać :p.
Jak chcesz koniecznie full HD, to jeśli chodzi o design to Sony serii X jest nie do pokonania (ale każe sobie za to więcej płacić). Nie dość, że są dwie wersje kolorystyczne, to możesz sobie zamówić kolorowe ramki w pięciu kolorach - dopasujesz do koloru tapety i żona/dziewczyna/mamusia będzie zadowolona ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
1. Plazmy są i będą przez długie lata. Również te full HD - mimo cen.
polecam najlepszy ekran swiata - Plazmę pdp 5000 Pioneera.
2. Liderem rynku LCD - nie jest Sony. Ale to nie tylko lider otrzymuje
nagrody na najlepszy model na rynku w klasie wielkosci . Więc warto
sprawdzać poszczególne modele.
3. Zamów prezentacje - sam sie przekonasz czy widzisz różnice na
różnych rozdzielczościach ze swoich sygnałów. I sprawdzisz -tylko Ty - czy warto wykładać kasę.
4. Full HD nie jest jedynym rozwiazaniem na jakość obrazu. TZN. nie myśl że jeśli kupisz najdroższy LCD to jakość obrazu musi być najlepsza.
5. Są różne stopnie kompresji obrazu. Im większe różnice między sygnałem a rozdzielczością matrycy - tym większa kompresja.
6. Na warsztatach specjalistycznych wyszło ,że różnice 1080 P oraz 1080 i z sygnału 1080 P - blu raya Panasonica BD 10 widać na ekranie plazmy Full HD 65PV 600 Panasonic z odległosci 0,5 metra
7. Odpuść marki których nie znasz i gdzie nie wiesz co będzie z gwarancją.
8. Możesz wykonać jeszcze wiele wizyt w różnych sklepach. Ale i tak
dojdziesz do wniosku że najlepszym rozwiazaniem jest sprawdzenie
wybranych modeli u siebie w domu. Przy okazji bedziesz wiedzieć
kupując dla siebie - CZY WARTO ?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeszcze długo poczekasz - na razie brak w zapowiedzi .Raczej pójdzie na mocne obniżenie cen, bo przecież dla HDTV wielkość ekranu i tak nie ma znaczenia.
pozdrawiam
 

FanBojPS3

New member
Witam.
Też się przymierzam do kupna jakiegoś lcd.Intersesuje mnie by obslugiwał full HD, lecz tv te są narazie zadrogie jak dla mnie.Myślicie że np. taki SAMSUNG LE 40 F 71 B który teraz kosztuje 8449zł stanieje do kwietnia do około 6000zł?Tak samo SONY KDL 40W2000.
 

Gregorymik

New member
co zrobić by staniały

Musi sie coś wydarzyć !!! muszą stanieć prosze zobaczcie ile kosztuje sharp LC46XD1E ful HD w sklepie internetowym w GB

http://pricebomb.co.uk/electronics/tv-and-video/flat-panel-televisions/36740873/compare

1450 FUNTÓW co w przeliczeniu daje: 8482 zł !!!!!!!!!!!!
a w naszych sklepach:
11990zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A Sharp Polska tłumaczy:
"Oficjalna cena tego produktu, ustalona przez Sharp Co. na rynek europejski
wynosi 2999 EUR (przyjmujac podatek VAT na srednim poziomie 19%).
Ale tak naprawde ceny dyktuje rynek, a nie przedstawicielstwo koncernu.
Czasem ktos zawyza ceny, czujac koniunkture na rynku, czasem ktos
sprzedaje po cenach niewiarygodnie niskich (ocierajacych sie o dumping),
bo np: bankrutuje i wyprzedaje wszystko co moze jeszcze sprzedac aby
splacic sie wierzycielom.
Firma Sharp w Polsce sprzedaje swoje produkty swoim Dystrybutorom w/g
wytycznych centrali."

I jak drodzy forumowicze podoba sie Wam polityka Sharpa dla rynku polskiego???
 
Do góry