[Co wybrać] CRT HD, LCD czy projektor??

chrisjan

Member
Witam,

Ponieważ stoję przed wyborem zakupu sprzętu który pozwoliłby mi się cieszyć możliwościami jakie daje technologia HD (głównie chodzi o podłączenie X360'ki),
Proszę szanownych kolegów o pomoc przy dokonaniu jedynie słusznego wyboru.
Założenie jest takie że telewizor ma służyć głównie do oglądania TV (tu źródłem prawie zawsze jest Dreambox [kablówka rzadziej niż sporadycznie]). Dodatkowo istotna jest możliwość wyświetlenia obrazu 720p bo pewnie w takiej rozdzielczości najczęściej będzie pracował X360. Filmy DVD dość często, inne zastosowania raczej sporadycznie.
I tu stanąłem przed ciężkim wyborem pomiędzy trzema propozycjami:
1) zakup LCD (brałem pod uwagę np. Sharpa 32'' BV9)
Główna zaleta to rozmiar nowej technologii. W niewielkim 40 m2 mieszkanku każde dodatkowe parę cm przestrzeni to dużo. Niestety przyglądając się telewizorom LCD wystawionym w sklepach straszliwie razi mnie jakość wyświetlanego sygnały PAL. Pikseloza, przejścia tonalne, brak czerni, czas reakcji - to jakaś porażka! Zakładając że na codzień ma służyć głównie do oglądania wiadomości to obawiam się że będę rozczarowany.
2) zakup CRT 32'' HD (tu w grę wchodzi Philips 32PW9551)
Największa zaleta to że oglądając podłączony w sklepie egzemplarza obraz PAL był po prostu extra - żadnych zastrzeżeń. Natomiast tu boję się innej rzeczy, a konkretnie jakości HDTV. Z tego co widzę to obraz w tej technologii wyświetlany jest w 50(60)Hz. O ile przy ruchomych obrazach typu gry może nie będzie to jakoś straszliwie widoczne, to obawiam się że np. spędzając godziny przy ulubionym Hexicu HD [gra jest statyczna nie ma w niej prawie ruchu więc wyświetla się praktycznie cały czas statyczny obraz] oczy będą mi chciały odpaść po 5 minutach wpatrywania się w 50(60)Hz. Oczywiście dardzo dużym plusem jest też cena tego rozwiązania, prawi dwukrotnie niższa od LCD.
3) zakup projektora HD [np. Panasonica PT700]. Obecnie ceny tych urządzeń tak poszły w dół, że rozważam też taką możliwość. Plus to oczywiście gigantyczny obraz na całej ścianie. Minus to szum urządzenia, konieczność pozostawienia TV do oglądania telewizji na codzień, kombinowanie z zakupem ekranu [bo obraz wyświetlany na białej ścianie pewnie przestanie mnie szybko zadowalać :lol: ].

Na dzień dzisiejszy najbardziej skłaniam się ku CRT HD, ale otwarty jestem na wszelki sugestie [zwłaszcza opis plusów i minusów każdej z technologii]. Obecnie używam paroletniego CRT LG 29'' i pomimo że pewnie jest on daleki od doskonałości jakoś jego wady (poza brakiem HD) nie przeszkadzają mi.

Będe wdzięczny za wszystkie sugestie.:blagam:
 

gatar

Active member
Bez reklam
chrisjan napisał:
1) zakup LCD (brałem pod uwagę np. Sharpa 32'' BV9)
Główna zaleta to rozmiar nowej technologii. W niewielkim 40 m2 mieszkanku każde dodatkowe parę cm przestrzeni to dużo. Niestety przyglądając się telewizorom LCD wystawionym w sklepach straszliwie razi mnie jakość wyświetlanego sygnały PAL. Pikseloza, przejścia tonalne, brak czerni, czas reakcji - to jakaś porażka! Zakładając że na codzień ma służyć głównie do oglądania wiadomości to obawiam się że będę rozczarowany.
Witaj. Powtórzę się, ale co tam.
Mam BV9. Podłączony do kablówki i DVD (po hdmi). Wymienione wiadomości, zarówno z TVN jak z TVP oglądam z przyjemnoscią (oczywiście obraz, bo z treścia bywa różnie). Obraz PAL jest b. dobry. Oczywiście bywaja programy słabsze, ale jest raczej mało. Z DVD obraz bardzo dobry. Oczywiście może byc bylejaka płyta, ale to inna bajka. Czerń w nim nie jest czernią "prawdziwą" (ale tak mają raczej wszystkie LCD). Jednak wierz mi, nie przeszkadza to mi zupełnie. Pikseloza--jeśli marny sygnał to owszem coś jakby "pikseloza".
 

klaus71

New member
Bez reklam
no to jeszcze pewnie powinieneś rozważyć plazmy.
dla sygnałów SD w zasadzie można uogólnić że dają lepszy obraz niż LCDki.
ja przesiadłem się miesiąc temu z CRT Sony Trinitron 21cali (6letni) który miał całkiem ładny obraz i wg mnie na plaźmie mam obraz dużo ładniejszy z kanałów cyfry+.
Z tv naziemnej jak sygnał jest dobry (tvp 1 i 2 i polsat) to obraz też jest bardzo dobry.
ja polecam panasonic pv60. discovery hdtv z "n"-ki wygląda bardzo dobrze.
 
Do góry