2900 TX-P46GT30E vs TX-L42ET5E

TomaszPawel

New member
TX-P46GT30E vs TX-L42ET5E za 2900zł.

Co byście wybrali zakładając że oba kosztują dokładnie 2900zł.

Do czego?:

Telewizja naziemna cyfrowa + wkrótce N;
Zdjęcia;
EURO 2012;
Filmy 2D FullHD z kamery;
Filmy HD i FullHD 2D z "neta"
Kreskówki SD;
Gry z PC po HDMI

Warunki:
TV będzie stał tyłem do okna, pokój słoneczny między 12 a 20;
Oglądanie między 8 a 24. (Ja po 16, dzieciaki do 16 ;-))

3D - na razie nie planuję... ale można mieć w razie czego. Oba mają. LED ma okulary a Plasma ma okular za 300zł...

Dlaczego się waham?:

LED je mało W
LED nie buczy
LED nie bzyczy
LED nie migocze
LED nie ma buga 50HZ
LED ma pasywne 3D i 4 okulary w zestawie.
LED szybciej czyta filmy z PenDriva

PDP ma czerń
PDP ma 46 a nie 42
PDP nie ma problemy z kątami
PDP wolniej czyta filmy z pendriva - nie wiem czy jest w stanie wszystko przeczytać, bo w sklepie testowałem, otwierał bardzo długo, pena gdzie było mkv wymieszane z avchd i nie otwierał...
PDP ma ładniejszy SD
PDP grzeje sie
PDP je dużo W...
PDP nie ma okularów w zestawie

Sam już nie wiem - Każdy z TV ma swoje wady i zalety... A co Wy byście kupili?
 
Ostatnia edycja:

OYAMA

New member
Wybierz GT30

Ja mam GT30, ale 42 cale i polecam go. Jestem z niego zadowolony i okulary dostałem gratis. Przy tej samej cenie zawsze lepiej wziąć większy, a ceny teraz na GT30 są naprawdę bardzo dobre. Może znajdziesz ofertę razem z okularami ? Co do wad i zalet, które wymieniasz to wiele z nich to bardziej mity niż rzeczywistość. Mnie jednak np w plazmach drażni jedna rzecz. Owszem nie istnieje zjawisko pogorszenia obrazu przy kątach bocznych , ale za to jest przy kącie górnym. Jeśli patrzysz nie na wprost tylko z góry to obraz pogarsza się, ale chyba nikt nie ogląda telwizji z góry chociaz oglądanie z dołu można sobie wyobrazić, jeśli zawiesisz TV wysoko pod sufitem (możliwe np. w sypialni). Co do 3D mam jedna uwagę. Przy oglądaniu w jasnym świetle widać miganie, w ciemności jest to nieodczuwalne.
 
Do góry