amplituner - inne kolumny

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
mam amplitunerek Panasonic SC-HT15 z plastykowymi głośnikami
i mam zamiar zakupic kolumienki Kody AV707v.2 moje pytanie czy będę mógł do tego amplitunerka który na wyjściach ma 4 omy podłączyc kolumienki które mają 8 omów (choc coś piszą że może byc od 4 do 8 omów) .Druga sprawa to czy mógłbym pozostawic orginalny subwoofer wymieniając pozostałe kolumienki .
Dzięki za wszelkie wiadomości i pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jestem laikiem w tych zagadnieniach dlatego moje pytania a mam inne wydatki dlatego chciałbym pozostawic ampli..i sub (jest dośc mocny)ale obawa moja czy czegoś nie spalę przy różnych parametrach
 

gatar

Active member
Bez reklam
Jeśli masz wyjścia 4 ohmowe, a chcesz podłączyć 4-8 ohmów to nie spalisz.
Problemem jest to co napisał masaj007. Czy ten amp da rade dobrze "napędzić" nowe kolumny. Jednakoż powinny lepiej zabrzmieć niż te "plastki".
Najlepiej abyś przetestował/a przed zakupem.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
przepraszm że ponownie zawracam głowę ,ale mam możliwośc zamiany amplitunera na Panasonic SA-HE 40 E którego moc na wyjściach wynośi
przednie 150W,center 80W,sur.80W natomiast kolumienki
zalecana moc wzmacniacza
F-20-120W
C-10-60W
S-10-40W
moje pytanie czy mogę zastosowac takie rozwiązanie
dzięki za porady
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sprawdź pobór mocy tego amplitunera, następnie odejmij od niego co najmniej 10% i podziel na pięć (kanałów). Wynik prawie na pewno nie przekroczy 30-40 W na kanał. To, co piszą producenci, to trochę marketing lub pomiar na jednym obciążonym kanale. Głośniki powinny pasować.

ArtS :)
 
Do góry