Kompleksowa instalacja - potrzebna porada

Mori

New member
Witam,

Czytam Was od dawna, ale dopiero teraz zabieram głos, ponieważ czas na weryfikację paru rzeczy.

Obecnie mam amplituner Technics'a i DVD Panasonica (jakieś biedne - nieważne) i komputer nawet.

Czekam aż plazmy full hd spadną cenowo (tzn. konkretnie Panasonic jak się pojawi pod koniec roku) i do tego czasu potrzebuję coś sensownego w rejonie 32", ale cenowo do 4000PLN - tyle max wydam na TV które potem trafi do sypialni lub do rodziny. Polecono mi Samsunga 32-cośtam-72B.

Bardzo istotnym elementem zestawu będzie poprawna współpraca z komputerem. Obecnie jest to ATI 9800 Pro, ale w przyszłości niedalekiej planuje GeForce'a 7900GT(X). Do tego dojdzie SB X-FI Fatality czy jak mu tam - i dźwięku powędruje przez optyk lub coax (SPDIF) do amplitunera (i tam zostanie prawidłowo zdekowowany DTS prawda?).

Po ustabilizowaniu się sytuacji z HD-DVD i Blu-ray zostanie zakupiony amplituner Denon'a z lepsiejszej serii i tejże firmy DVD. No i 50" plazma full hd.

Jeśli chodzi o kable między kompem a TV/amplitunerem to będą pod podłogą szły następujące:

- DVI->HDMI
- DVI->DVI
- HDMI->HDMI
(profi kable extron'a o długości 10m)

- coax lub optyk do SPDIF
- 2x ethernet
- 3x koncentryk (video, audio l+r)


Docelowo wszystko będzie wpięte do amplituner'a poprzez HDMI.

Co sądzicie o tym?
Co zapomniałem/pominąłem?
Jaki LCD kupić?
Czy na pewno będzie działał prawidłowo poprzez DVI w rozdzielczości 1366x768?

Dzięki za info Panowie (i Panie),

Pozdrawiam,

Wojtek
 
Do góry