Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser RS-180 kontra RS-170.

mostom

New member
Które słuchawki będą lepsze?
Z tego co wyczytałem to
RS-180:
zasięg do 100m, otwarte, automatyczna kontrola głośności, balans głośności prawego i lewego kanału
RS-170:
zasięg do 80m, zamknięte, surround i dynamic bas (zamiast tego co w 180)

Czy warto dopłacać prawie 50 % ceny RS-170 do nowszych RS-180?
Ktoś może testował jedne i drugie słuchawki? Ciężko gdzieś na odsłuch pojechać, żeby mięli oba modele tych słuchawek.
 
Ostatnia edycja:

mostom

New member
Oczywiście że warto. A do jakiej max kwoty zakup ?
Max 1.000 zł. RS-180 można już za 900 zł znaleźć, a RS-170 za 600zł. Najważniejsze, żeby nie było szumów, nie zrywały (zasięg nie ma aż tak wielkiego znaczenia bo będę je używał w mieszkaniu 70m2 - więc wszędzie powinno sygnał łapać).
A jest jakaś alternatywa dla RS-180 - w przybliżonej cenie i jakości?
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Szumu w tych sluchawkach nie masz, bo transmisja jest cyfrowa protokolem Kleer - dźwięk albo jest albo go nie ma. Zawsze masz zatem najlepszą jakość.
Różnica miedzy 180 a 170 to właściwie tylko to, że 180 są otwarte a 170 zamknięte. Sam sprawdź który dźwięk Ci bardziej odpowiada.
Ja mam 180, bo lubię niemęczący dźwięk z szeroką otwartą przestrzenią, bez dudnienia i nadmiaru basu. Jeśli wolisz wiecej basu, to może właśnie model 170 - gra mocno, z wykopem.
180 mogę Ci z czystym sumieniem polecić. Otwartych lepszych nie słyszałem, nawet 2x droższych.
Ważne - stacja bazowa Sennheiser'ów to nie tylko nadajnik ale i pełnoprawny wzmacniacz słuchawkowy.
 

mostom

New member
.
Różnica miedzy 180 a 170 to właściwie tylko to, że 180 są otwarte a 170 zamknięte. Sam sprawdź który dźwięk Ci bardziej odpowiada.
Dzięki za odzew.
No właśnie ciężko jest w sklepach znaleźć oba te modele - żeby sobie odsłuchać i porównać dźwięk. Na 180 żadnych złych opinii nie znalazłem, a na 170 parę osób pisało, że zrywa czasami połączenie . Jakieś martwe pola mieli - co dla mnie jest trochę dziwne.
 

GracX

New member
Bez reklam
Panowie a jak wygląda sprawa z przełączaniem sygnałów z poszczególnych urządzeń oglądam tv potem chcę pograć na konsoli słuchawki dają radę? nie potrzeba żadnych rozdzielaczy itp?
 

mostom

New member
Panowie a jak wygląda sprawa z przełączaniem sygnałów z poszczególnych urządzeń oglądam tv potem chcę pograć na konsoli słuchawki dają radę? nie potrzeba żadnych rozdzielaczy itp?
Jak masz amlituner to nie ma problemu - przełączasz sygnały na ampli a na słuchawkach masz to co normalnie na głośnikach.
 

GracX

New member
Bez reklam
Panowie odświeżam temat gdyż wówczas nie kupiłem słuchawek chcę to uczynić w najbliższy weekend jak sądzicie pozostać przy 170? czy może wyszło już coś lepszego tak jak wspomnialem nie urzywam ampli czy będzie problem z zmianą źródła sygnału? przepinanie ciągłę kabelka mnie rzecz jasna nie bawi.
I jescze jedno słuchawki muszą być koniecznie zamknięte.

Pozdrawiam.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Przepinania kabli nie będzie, bo stacja bazowa to wzmacniacz słuchawkowy przelotowy dla sygnału.
Jak lubisz wiecej basu to 170 a jak wolisz wiecej przestrzeni i swobody to 180 - pierwsze są zamknięte a drugie otwarte. Stacja bazowa jest identyczna.
 

topsy

New member
Mam RS 180 od roku. Kompletnie nie warte są 1000zł, jakość wykonania jest tragiczna. Dźwiękowo rewelacji nie ma, grają bardzo ciemno, typowe słuchawki od Sennheiser'a za 200zł Potrafią zrywać połączenie w pokoju oddalonym o kilka metrów. Kupiłem je za 650zł w sklepie,jeszcze przed podwyżką. Wyszedł już nowszy model


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GracX

New member
Bez reklam
hmm dość zniechęcająca wypowiedz na temat 180 zdecydowanie muszą być zamknięte jestem nocnym markiem w przeciwięstwie do mojej drugiej połówki do tego mi słuchawki głównie będą używane w nocy odrobinę do gier jednak głownie zastosowanie to filmy typowo 'na noc' horror thriller więc więcej mocny bass powinnien się sprawdzić. no chyba że zastanowić się nad jakimś nowszym modelem? jestem zdecydowanie za zakupem raz a porządnie nie lubie rozwiązań pośrednich i zmian co roku.
Pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja już kilka razy pisałem, że jestem niezmiernie zadowolony z modelu 180. Zdania do dzisiaj nie zmieniam. Odsluchalrm sporo słuchawek i trwało to kilka miesięcy więc wybór był absolutnie świadomy i dokonanym go ponownie.
Słucham na tych dluchawkach po kilka godzin dziennie, co byłoby dla mnie dość niewygodne przy zamkniętych. Dlatego ten model a nie inny.
Oczywiście, każdy ma własne zdanie.
 

mostom

New member
hmm dość zniechęcająca wypowiedz na temat 180 zdecydowanie muszą być zamknięte jestem nocnym markiem w przeciwięstwie do mojej drugiej połówki do tego mi słuchawki głównie będą używane w nocy
Wszystkim nie dogodzisz.
Ja zdecydowałem się w końcu na 180 - dźwięk jest rewelacyjny, żadnych zerwań. Ale jeżeli chcesz słuchać w nocy to bierz zdecydowanie 170 - ja sam nie sądziłem, że przy otwartych słuchawkach tak mocno słychać dźwięk na zewnątrz (najchętniej wymieniłbym swoje 180 na 170 - ale tylko ze względu na współlokatorów).
 

topsy

New member
Dla mnie dźwięk jest płaski, brak wysokich, kiepska dynamika, plastikowy podzwięk, niezła separacja. Do kina domowego kompletnie się nie nadają. Brakuję mięsa :)
Modelu 170 nie słuchałem.
Używam ich tylko do audiobooków.

Btw:
Można zakupić RS170 i dokupić do nich same słuchawki od modelu 180 i odwrotnie. Jak masz więcej gotówki, to poszukaj nowszego modelu, chyba RS210

59e762da-feb9-278d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

topsy

New member
Denon AH-P372
Jest to budżetowy model, można go kupić za jakieś 200zł. Zupełnie przeciętne słuchawki. Do RS180 nie ma co porównywać, to zupełnie inna konstrukcja i przeznaczenie.
59e762da-1819-32d3.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GracX

New member
Bez reklam
Witam jutro chcę zakupić te 170siątki ponawiam jednak pytanie o zmianę źródeł nie mam ampli czy sama stacja bazowa słuchawek wystarczy do lapka ps3 dekodera oraz pj bez czarowania z przejściówkami itp ?

Pozdrawiam
 

kwasior21

New member
NO starczy, bedziesz biegal co po chwilke ze stacja ..... takie cos dyskwalifikuje ten produkt .... tez jakis czas temu mialem rs 170 i oddalem po kilku dniach ..... dzisiaj uwazam, ze co kabel to kabel, zadnych zaklocen i tego typu pierdol. Martwych stref tez nie ominiesz ..... przemysl dobrze decyzje albo kup przez internet , zawsze towar mozesz zwroci bez podania przyczyny ...
Pozdrawiam.
 

GracX

New member
Bez reklam
hmmm nie jestem fajnem kabli często zmianiam pozycję oglądająć film leże siędze wstaje po coś itp itd dlatego chciałem bezprzewodowe czytałem opini że nie ma problemów z sygnałem w tym modelu? z czego się biorą takie zakłócenia i co to takiego te martwe strefy? teoretycznie w MM też można do tygodnia oddać.
 
Do góry