Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser RS-180 kontra RS-170.

kwasior21

New member
Po prostu nie wyrabia nadajnik, u mnie wystarczyla jedna sciana zeby stracic polaczenie. martwa strefa=cisza w sluchawkach, szum pozostaje..... ja zrazilem sie do sluchawek bezprzewodowych .... byc moze Tobie spasuja ...
 

GracX

New member
Bez reklam
w takim razie temat martwych stref możemy zamknąć słuchawki będą używane tylko w jednym dużym pokoju, tak więc pozostaje kwestia zakłóceń z czego one się biorą ?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Z tego co wiem stacja bazowa do rs170 i do rs180 jest identyczna. U mnie (rs180) stacja bazowa jest przy telewizorze, jakieś 4m od kanapy i jakieś kilka ścian oraz podłoga do łazienki (w prostej linii z 8 m) - nie mam żadnych zakłóceń ani zrywania dźwięku.
Kolejny temat - stacja Sennheiser jest jednocześnie wzmacniaczem sluchawkowym - można podłączyć zatem do dowolnego źródła. Stacja jest też przelotowa, więc można z niej dalej puścić sygnał do amplitunera (bez wzmacniania). Daje to możliwość dowolnego wyboru czy sluchamy na sluchawkach czy na ampli - sam tak właśnie mam.
 

topsy

New member
Stacje bazowe RS 170 i 180 róznią się nie tylko kolorem. Z tym zrywaniem połączenia też wielkiej tragedii nie ma.
Słuchawki korzystają z bezstratnej technologii przesyłu sygnału audio KLEER. Podobno mają działać do 80 metrów, model RS 170 i 100 metrów 180. U mnie jest tak, że w mieszkaniu mam tylko jeden punkt, gdzie gubią zasięg. Kuchnia, obok lodówki :)
Pomiędzy pokojami działają bez zarzutu.

Btw:
Czy u was, podczas używania słuchawek pałąk odkształca się i słuchawki odstają kilka cm na boki, odłożone na stacji. Po czym, po kilku godz. wracaja do właściwego kształtu?



Sent from my iPad using Tapatalk
 

Vaderus

New member
Bez reklam
...
Btw:
Czy u was, podczas używania słuchawek pałąk odkształca się i słuchawki odstają kilka cm na boki, odłożone na stacji. Po czym, po kilku godz. wracaja do właściwego kształtu?
...

Tak, też to kiedys zauważyłem. Śmiesznie to dziala. Najważniejsze, że zawsze wraca do pierwotnej pozycji.
 

GracX

New member
Bez reklam
Witam zakupiłem sennheiser-ki 170. dźwięk bardzo dobry natomiast mam takowy problem lpo podłaczeniu do PC gra tylko prawa słuchawka pierwsze co zrobiłem to zamieniłem baterie dalej grała tylko prawa po włączeniu na stacji bazowej surround grają dwie ale lewa znacznie ciszej. jaka jest tego przyczyna? z góry dziękuję za pomoc.
 

topsy

New member
Czy model RS170 nie ma regulacji L/R w prawej suchawce?
Sprawdziłeś dobrze połączenie wszystkich kabelków?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

GracX

New member
Bez reklam
faktycznie z tv jest ok gdzie jest ta regulacja balasnu nie moge tego znaleść w ustawieniach panelu sterowania. swoją drogą jakieś rady co do ustawień? pc jest moją stacją bazową dla filmów czy to do tv czy projektora
 

ranczo

New member
Bez reklam
zobacz "Dźwięki" i tam w ustawieniach urządzeń audio.
Ewentualnie masz jakąś aplikację do sterowania audio.
 

GracX

New member
Bez reklam
wybierałem każdą z opcji nigdzie nie potrafię tego znaleść.. mam win7 może jakiś program polecicie?

Edit:eek:k znalazłem w ustawieniach realtek HD audio. za jakiś czas moja opinia na temat słuchawek.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ranczo

New member
Bez reklam
U mnie słuchawki działają w całym domku nawet przez trzy ściany , koło lodówki też sprawdziłem (duża 2m), wszystko bez zarzutu.
 

GracX

New member
Bez reklam
jak na razie jestem bardzo zadowolony najgorzej wypadają w połączeniu z tv(cyrowy polsat) gry muzyka filmy super cały czas mam włączony zarówno surround jak i bass
 

czasheczka

New member
Witam, kupilem takie sluchawki tj. Sennheiser rs180 jakies miesiac temu. Juz raz byly w serwisie.

Mam takie pytanie czy w prawej sluchawce slyszycie takie "buczenie" na kazdym poziomie glosnosci ? Oczywiscie wtedy kiedy nie leci nic sluchawkach. Dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam
 

ranczo

New member
Bez reklam
Przy transmisji cyfrowej nie ma prawa nic buczeć i szumieć. w przerwach między utworami ma być cisza (chyba że nagrane jest inaczej). Chyba trafiłeś felerny model. Moje RS170 hulają już dwa lata bez zarzutu.
 

zobal

New member
Posiadam RS-170.Jak dla mnie ,sa one bezkonkurecyjne w sluchawkach bezprzewodowych(przed zakupem porownywalem z innymi markami ,nawet z przewodowymi).Zadnych buczen,trzasków,choc zasieg nie jest taki jak podaje producent.Moze jest to smieszne ,ale Pierwszy raz w nich wlasnie ,uslyszalem dzwiek palacego sie tytoniu w papierosie ,w jakims :D filmie.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale jeżeli sygnał wejściowy jest "buczący" to może buczeć w sumie :>
Warto wymienić kabel sygnałowy na coś lepszego (ekranowany) niż ten w zestawie, może być też winne kiepskiej jakości wyjście źródłowe :>
 
Do góry