"Dziwny" bardzo oszczędny zestawik 2.1/2.0 pod komp.

Shadyz17

New member
Witam. Od razu zacznę od tego, że nie wiedziałem w jakim podforum zamieścić ten temat. Poszukuję jakiegoś zestawu 2.1 lub 2.0 pod komputer (głównie 90% jego używanie to muzyka). Budżet : ok. 300zł. Przez 7 lat służyły mi głośniki Partita MT333 2.1 o mocy 46W. Niestety nie wytrzymały dzisiejszego dnia. Ponieważ w salonie mam pełen zestaw Jamo S606 chcę wykombinować tutaj coś co mi się będzie jak najbardziej opłacało przy tym śmiesznym budżecie.
Tutaj chciałbym poprosić o pomoc. Otóż zacząłem wymyślać zestaw typu 2 monitory Jamo s602 tylko nie wiem czy potrzebny by był jakiś wzmacniacz pod to itd. Wśród kotowych zestawów zainteresowały mnie takie fanty jak : Modecom 2.0 MC-HF40 oraz Microlab FC330. Tak więc co będzie jak najbardziej opłacalne ? (Wiem że szczytu techniki tutaj nie osiągne, ale niestety nie dysponuje większą kwotą)

Pozdrawiam.
 

Shadyz17

New member
Jeszcze jedno pytanie. Otóż mam starą wieżę z 2002roku, była ona dosyc dobrej jakości lecz padł bodajże napęd CD i FM. Ale mam od niej 2 kolumny Panasonic Tri-Wiring SB-AK48. W moim subwooferze aka wzmacniaczu od starego zestawu czyli MT333 (dokładniej padł lewy głośnik; sub i prawy działają) na głośniki śą tylko 2 sloty (4 wejścia na kabelki, + i - od L i R). Na wieży zaś od kolumn odchodzą aż trzy kable, od Low Mid i High (zapewne chodzi o tony). Bawiąc się i wymyślając różne opcje złączyłem (skręciłem) te trzy kable w jeden i włożyłem do slota w subwooferze. Jak dla mnie "o dziwo" działa, i to dosyć czysto i ładnie. Tutaj rodzi się pytanie : Czy to jest bezpieczne i subwooferowy wzmacniacz pociągnie te "kolumny"? Jeśli tak miałbym problem z głowy ; )
 
Do góry