Czy Harman/Kardon AVR255 "uciągnie" słuchawki AKG k240 mkII

bartekbulu

New member
Witam,
od dłuższego czasu wertując to forum, szukam odpowiedzi na pytanie w temacie. A mianowicie czy amplituner konkretnie Harman/Kardon AVR255 poradzi sobie z wyżej wymienionymi słuchawkami.
Chcę sobie takie słuchawki sprawić, gdyż jak usłyszałem dźwięk wydobywający z nich od razu wiedziałem, że to jest to co szukam, lecz znajomy u którego miałem możliwość je posłuchać wylał na mnie wiadro zimnej wody, że potrzebują one dobrego źródła dźwięku. Przeszukując neta rzeczywiście w każdej recenzji zalecają porządny wzmacniacz dźwięku do nich. Ów znajomy mieszka za granicą i nie mam możliwości tych słuchawek przetestować na swoim sprzęcie. Dlatego prośba do was czy ampli da sobie rade ?
Konkretnie to słucham muzyki z komputera podłączonego światłowodem do amplitunera + głośniki Monitor Audio BR5, lecz wiadomo, że sąsiedzi nie są głusi i wieczorem muszę się obejść smakiem dlatego wybór padł na porządne słuchawki. Jeżeli to ważne w takim zestawieniu to karta dźwiękowa to Realtek ALC888/1200 - zwykła integra. Równie często odtwarzaczem muzyki jest PS3 również podłączone światłowodem do tego ampli.
Jeżeli ampli nie da sobie rady to będę zmuszony szukać jakiegoś dodatkowego wzmacniacza, bądź ciekawszej karty dźwiękowej i gorszych/tańszych słuchawek.
Oczywiście czekam na szybką odpowiedź, gdyż ta nie wiedza wstrzymuje mnie od zakupu słuchawek, a moje uszy dłużej nie zniosą dźwięku PortyPro, po tym jak usłyszały wyżej wymienione AKG.
 

djhiq

New member
Kolego jak sobie wzmacniacz ma nie dać rady z słuchawkami. Czy to jest jakiś pożeracz mocy. W każdym wzmacniaczu dają sobie radę. Jedynie kwestia tego jakiej klasy będzie wzmacniacz słuchawkowy. W AVR 255 wzmacniacz jak na mój gust jest całkiem całkiem i będzie grało bardzo dobrze
 

bartekbulu

New member
Najpierw mówisz, że da sobie radę potem, że zależy jaki wzmacniacz słuchawkowy. I o to właśnie mi chodzi czy potrzebny mi będzie dodatkowy wzmacniacz, czy H/K ma na tyle dobry, że się obejdzie. Amplituner może mieć nie wiadomo ile na wyjściu na głośniki ale słuchawki to inna bajka a szczególnie porządne. Czy mógłbyś powiedzieć jakie słuchawki napędzałeś z dziurki H/K
 

maniekn274

New member
Bez reklam
siemka,nie wiem za ile te słuchy znalazłeś,bo ja je widziałem i są drogie,grałem po klubach i trochę tego na uszach miałem,ni chodziło o głośne słuchawki i dobrze tłumiące dzwięki zewnętrzne z dobrym basem,do takich należą STANTON DJ PRO 2000-cena 230pln-PIONEER HDJ 500B-350-pln-AKG K81-190-pln-ALLEN&HEATH XD-40-300PLN-są to głośne słuchy ,wszystkie powyżej 103 db i grają wyśmienicie,leżą wygodnie,są lekkie-zawsze można w shopie posłuchać,w shopach dla dj-i zezwalają

a poza tym AKG K240MKII to nie są słuchy do normalnego słuchania,tylko studyjne słuchawki do pracy realizatora dzwięku,gdzie powinny być pod wzmakiem słuchawkowym,i praktycznie w nich basu,tzw jebnięcia nie usłyszysz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekbulu

New member
Dziękuję za propozycje słuchawek, ale nie interesują mnie inne modele nie zależy mi na tzw "jebnięciu". Zależy mi na dźwięku takim jakim producent, realizator wypuścił dane nagranie, a to oferują te AKG. I dalej oczekuje odpowiedzi czy do tych słuchawek wystarczy dziurka z ampli, czy muszę zainwestować w dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
musisz zainwestować we wzmak,bo z tej (dziurki) to ty dzwięku takiego nie uzyskasz jaki realizator miał na uwadze,a że muza ma być z kompa,to ty w ogóle takiego dzwięku nie usłyszysz,jestem ciekawy na jakim zródle u tego kolegi słyszałes ten dzwięk,no ale miłego odsłuchu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekbulu

New member
Na komputerze większość muzyki mam w formacie flac i jest to format bezstratny. Co do znajomego to miał komputer + Audinst HUD-mx1 + owe słuchawki. Jako że taki wzmacniacz jest to dość duży wydatek razem z słuchawkami myślałem, że H/K sobie poradzi. Czyli z twojej wypowiedz wynika, że dodatkowy wzmacniacz jest niezbędny? Czyli najlepiej w ogóle pominąć H/K i podłączyć komp/ps3/ewentualnie jakiś inny player + wzmak słuchawkoy + słuchawki ?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
no jak masz kasy kupę,i nie szkoda ci na słuchy 600pln-szybki przykład+wzmak za parę setek to kupuj,dla mnie to mija się z celem,dobre słuchy bym kupił w granicach 200-350pln podpiął się w hk wieczorkiem żeby sąsiada nie wkur....ć i super ,a tak w ogóle to poszedł bym posłuchać tych co ci poleciłem i porównanie będziesz miał,żebyś potem sobie nie pluł w brodę poco tyle wydałeś jak można było mniej a efekt jeszcze lepszy,przecież chyba na pokaz tego nie kupujesz żeby kolegom się chwalić bo i tak solo będziesz słuchał więc pomyśl i przede wszystkim posłuchaj jak grają a nie na łapu capu bo kolega je ma,to oczywiście moje zdanie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekbulu

New member
Rzeczywiście z mojego pierwszego postu może wynikać, że słuchałem tylko owe AKG, lecz tak na prawdę przesłuchałem masę sprzętu w różnych sklepach jak Grado, Bayerdynamics, Senki etc i akurat Akg mi podpasował. Jeżeli H/K nie poradzi sobie z k240 to z tych słuchawek co ty podałeś również nie wyciśnie tego co oferują.
Jak radzisz mi brać inne słuchawki to oczywiście jestem otwarty na propozycje. Tego co szukam to słuchawki półotwarte, i żadnych bajerów w stylu składania, ulepszania dźwięku etc.. Są to dla mnie zbędne bajery, które tylko zwiększają ryzyko uszkodzenia sprzętu.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
to nie tak,nie to że sobie nie poradzi tylko poco wydać tyle kasy i podpinać je pod ampli,takie słuchy podpina się do wzmaka który jest pod mixerem studyjnym gdzie jest multum zabawy z dzwiękiem i wtedy to ma sens,jak ktoś przy tym pracuje,ale nie dla przyjemności,poza tym półotwarte-dlaczego,po 2-3 godz max uszy będą boleć od przygniatania-więc lepiej konstrukcja zamknięta,to że są jakieś ulepszacze typu bass boost,mono-stereo to nie ma znaczenia,nie musisz korzystać,przed chwilą byłem sprawdzić moje stare Stantony Dj PRO 300 pod hk 3490 i jest świetnie nic ci więcej nie będzie potrzeba,a AKG K181 to już masz wypas,pasmo bardzo szerokie od 5hz-30.000 efektywność 120 db-bardzo głośne-to że są łamane to nie wada,ładnie chowają się jak mało miejsca,bardzo wytrzymałe,lekkie itp,cena 500pln
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekbulu

New member
Chyba mnie przekonałeś muszę się wybrać jeszcze raz na odsłuch tych modeli co podałeś. Znalazłem kilka dobrych punktów z sprzętem gdzie jest możliwość wypożyczenia za kaucją słuchawek, co za tym idzie przetestowania na własnym sprzęcie.Oczywiście jak dokonam zakupu to po jakimś czasie może pokuszę się o jakąś małą recenzje. Dzięki za pomoc
 

gemini4all

New member
Stary temat ale sam szukałem informacji czy AKG K240 MKII mogą być aż tak "ciche" na ampli od HK lub laptopie. Otóż nie są, jest ok, jeśli ktoś się zastanawia to nie musi, spokojnie słuchawki dają radę oddać ładny i głośny dźwięk. AVR270, Dell L702x.
 
Do góry