Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

machu

New member
Logitech Harmony. Różne modele od 200 do 1000 zł. Mam model 885 (~700 zł) i jestem bardzo zadowolony. Bije na głowe piloty które muszą się uczyć (chociaż też może się uczyc ale w praktyce nie ma takiej potrzeby)
Harmony działają na zasadzie ustawien 'Activities' które dokonuje się przez internet i połączenie pilota z PC przez USB.
Przykład:
Activity: Włącz Cyfrę+. (przykład włączenia Cyfry w moim systemie)

Włącz wzmacniacz
Włącz TV
Włącz Sat Tuner
Włącz Video Procesor
Upewnij się że wzmacniacz jest na TV/SAT
Upewnij się że TV jest na Input 2
Upewnij się że Sat Tuner jest na kanale 5
Upewnij się że procesor jest na SDI1

Po naciśnięciu Cyfra+ (jeden przycisk), wszystkie wymienione wyżej czynnosci są wykonane przez pilota i oglądam TVN24 (kanał 5 na moim tunerze)

Jeśli na przykład wcisnę teraz Activity: DVD, pilot wyłączy Sat tuner, przełączy wzmacniacz na DVD, Przełączy video procesor na DVI, włączy DVD...jednym przyciskiem.

Activities ustawia się w bardzo prosty sposób przy użyciu 'wizarda'. Praktycznie ciężko znaleść sprzęt który nie byłby w bazie danych.
 

pepino

New member
jeżeli do 1000zł, to polecam któryś z serii harmony logitech'a - starczy nawet na najwyższy model;
jestem użytkownikiem jednego z takich pilotów - wszystkie inne poszły w odstawkę:)
logitech ma bazę danych ok 80000 urządzeń w internecie
konfigurujesz pilota pod swój zestaw przez internet, dodatkowo możesz uczyć pilota komend, jeśli nie ma ich w bazie danych
podstawą działanie pilota są tzw. activities: np.: "dvd" - po zaprogramowaniu jednym przyciskiem włączasz wszystkie potrzebne urządzenia (niepotrzebne się wyłączają)
oczywiście w każdej chwili możesz przełączyć się na sterowanie konkretnym elementem zestawu
z początku te activities sprawiają trochę kłopotu, ale to po prostu kwestia przestawienia się na nową filozofię sterowania sprzętem
szczegóły techniczne na www.logitech.pl lub www.logitech.com
Aha, producent jest drogi, poszukaj innych sklepów w necie, zaoszczędzisz parę zeta.
 

yanky

New member
Kiedyś używałem HP iPAQ Pocket 2210. Teraz ten model jest dość tani, ma fabrycznie zainstalowany program do sterownia dowolnym sprzętem przez port IRDA. Palmtop oczywiście można nauczyć oryginalnych kodów z posiadanych pilotów. Wszystko można sterować palcem lub rysikiem. Dlaczego już tego "pilota" nie używam?
1. Zasilanie - trzeba pilnować napięcia. Mój model z W2003 po zaniku napięcia wszystko "zapominał". Wyjazd na urlop znaczył, że po powrocie nic nie działało.Pomimo wyłączenia komputerek potrzebuje zasilania np. zegara. Czasami jak upadł z ławy na podłogę też wszystko znikało (ale to wina luźnej w nim baterii).
2. Długie wyszukiwanie menu w podmenu i podmenu w podmenu itd. Znalezienie ustawienia czegos w jednym urządzeniu np. TV i za chwilę czegoś innego w tunerze SAT trwało wieki. Znajomi mogli pomysleć w tym czasie, że chodzi tu głównie o szpan a nie zmianę kanału w TV.
3. Koszt. Fabryczne piloty masz razem ze sprzętem "za darmo".

Podsumowując, teraz wolę mieć na stole 5 pilotów niż jeden uniwersalny. Entuzjazm super nowoczesności już mi minął. Ale może ktoś ma inne doświadczenia. pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Również polecam Logitech Harmony.
Użytkuje model 525 (chyba najniższy).
Kosztował nieco ponad 200 zł.
Po dość żmudnym programowaniu za pomocą
PC + net wszystko działa wysmienicie, tak
jak pisali przedmówcy.
 

Yuiren

New member
Bardzo dziekuje, wyprobuje najnizszy model, a jak mi sie spodoba zainwestuje w wysoki, chociaz jak patrze na strone producenta to roznia sie tylko kolorowym ekranikiem LCD i tym podobnymi "ergonomiami".

Jesli zas chodzi o 5 pilotow to mnie od nich juz szlag trafia, nigdy niemoge znalezc wszystkich akurat potrzebnych (zawsze ktorys ktos gdzies posieje).

Pozdrawiam,
Eli
 

Mareq

New member
Kup, kup, ja tez polecam a uzywam ten najtanszy Logitech i jest calkowice wystarczajacy. Jest juz nowy firmware do pilotow i szybciej sie juz update-uje. Zmieniono tez program do obslugi tak wiec mozna powiedziec ze Logitech ma juz wszystko w miare dograne.
Choc mam problem z obsluga dekodera C+ Philipsa, cos nie chce sie wlaczac, uczylem go i tez bez rezultatu ale jak pierwszy raz konfigurowalem to pamietam, ze tez z tym mialem problem (ale sie udalo) , wiec widac ten tuner jest kiepski i trzeba troche z nim 'powalczyc' (przez pilota), bo reszta AMP., DVD, TV chodzi od reki.
Szybko padaja baterie wiec warto w accu. AAA zainwestowac. To nie powinno dziwic , bo w koncu jeden pilot robi za 4-5 pilotow wiec o tyle wiecej musi wysylac komend co w konsekwencji prowadzi do szybszego zuzycia baterii.
 

pepino

New member
Mareq napisał:
Choc mam problem z obsluga dekodera C+ Philipsa, cos nie chce sie wlaczac, uczylem go i tez bez rezultatu ale jak pierwszy raz konfigurowalem to pamietam, ze tez z tym mialem problem (ale sie udalo) , wiec widac ten tuner jest kiepski i trzeba troche z nim 'powalczyc' (przez pilota), bo reszta AMP., DVD, TV chodzi od reki.

napisz jaki masz tuner i jaki problem oraz jak zaprogramowałeś harmony
ja mam 6010 i chodzi jak burza - ewentualnie mogę podesłać Ci ustawienia (ale to dopiero jutro raczej)
 

Yuiren

New member
Po przetestowaniu nizszego modelu, czym predzej nabylem Harmony 885. To jest poprsotu cudo, trudno porownac to z czymkolwiek.
Ma wiecej funkcji niz oryginalne piloty (naprzyklad odnalazl menu serwisowe w moim LCD :p), wszystko uruchamia sie ekspresowo, rewelacja.
POLECAM!
 

pepino

New member
Do kozikpl:

Nie wiem co potrafi dokładnie ten Mak Focus.
W opisie jest, że ma pamięć z danymi o 80000 oryginalnych pilotów. Trochę nie chce mi się w to wierzyć.
Spróbuj z Logitech Harmony 525. Jest to najtańszy model i znalazłem ofertę za 242 zł. Fakt, to więcej niż 100 zł, ale wygoda obsługi (activities) i konfiguracji (PC-USB) oraz ciągle aktualizowana baza danych w internecie (także, a może przede wszystkim przez użytkowników sprzętu), no i wreszcie wygląd, to coś, czego inne piloty mogą pozazdrościć. I to nie tylko te uniwersalne.
 

kozikpl

Member
Rzeczywiście Logotech to bajka :)
Mnie jednak na niego niestać, a po drugie do sterowania tylko TV i SAT to też i szkoda kasy, jakbym miał więcej sprzętu to może i tak.
Dzięki za zainteresowanie, ale może ktoś spotkał się z pilotem Mak focus i coś może powiedzieć.
 

moviefan

New member
kozikpl napisał:
Rzeczywiście Logotech to bajka :)
Mnie jednak na niego niestać, a po drugie do sterowania tylko TV i SAT to też i szkoda kasy, jakbym miał więcej sprzętu to może i tak.
Dzięki za zainteresowanie, ale może ktoś spotkał się z pilotem Mak focus i coś może powiedzieć.
Jeśli widziałeś Focusa, uważaj na dziwne rozmieszczenie przycisków. Posiadam pilota Mak Oskar, wygląd standartowy. Niezbyt skomplikowany w przygotowaniu do użycia, dołączona instrukcja bardzo pomaga. Pilot ten potrafi nauczyć się pod przypisanym klawiszem dowolnej funkcji z oryginalnego pilota. Przy korzystaniu z tunera C+ jednocześnie reguluję głośność amplitunera. Mam też ustawione klawisze tak aby po wybraniu np. amplitunera włączyć od razu tv i tuner. Rozmieszczenie klawiszy pozwala na łatwe zapamiętanie ustawionych funkcji.
pozdrawiam
 

mirzaw

New member
Co do pilotów z wyższej półki ostatnio czytałem na temat nowego modelu Philipsa:
http://gizmodo.com/gadgets/gadgets/philips-prestigo-universal-learning-remote-198041.php
lub po Polsku:
http://www.hi-fi.com.pl/news_txt.php?id=552

Ze strony producenta:
http://www.consumer.philips.com/con...pe=CONSUMER&productId=SRU9600_10_PL_CONSUMER#
SRU9600.jpg
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Ile powinien kosztować harmony 885? Bo na allegro jest straszny rozrzut. Nie kumam o co chodzi.
Przykład

Cenay od 260 do prawie 700zł za ten sam produkt. Co jest?

Autorus

Ps. W jakich cenach kupiliście swoje 885 i gdzie?
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
autorus napisał:
Ile powinien kosztować harmony 885? Bo na allegro jest straszny rozrzut. Nie kumam o co chodzi.
Przykład
Cenay od 260 do prawie 700zł za ten sam produkt. Co jest?
Autorus
Ps. W jakich cenach kupiliście swoje 885 i gdzie?
Czy czytałeś dokładny opis tych tanich 885 ?
Nie. To ja to zrobiłem. Są one bez "klapek", tak jest napisane.
Towar wybrakowany. Hmmm..... "ile powinien kosztować?"
Tyle ile klient jest w stanie zapłacić. Cena 260 nie jest ceną "normalną" za nowiutki pełnosprawny z gwarancją, ale bez "klapki"...może być.
 
Do góry