Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

pitbul

New member
Witam.Szukam pomocy,mam nadzieję że pomożecie mi tutaj.

Szukam uniwersalnego pilota do tv dla osoby starszej niewidomej.Chodzi o to żeby pilot miał podstawowe przyciski czyli power,kanały +/- i dźwiek +/- coś takiego Philips sru 1010.Znalazłem też jeszcze prostszy pilot,podlinkować nie moge bo nie mam 5 postów.Ale było to ogłoszenie osoby prywatnej,w opisie brak producenta i modelu.
Troszkę w necie szukałem,ale ciężko mi w ogóle zorientować się ile taki pilocik kosztuje,czy to jest kwestia 50 zł czy 250? Może ktoś bardziej zorientowany w temacie podpowie w jakim sklepie szukać.Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź i pomoc.
 

agoniawyboru

New member
Witam.Szukam pomocy,mam nadzieję że pomożecie mi tutaj.

Szukam uniwersalnego pilota do tv dla osoby starszej niewidomej.Chodzi o to żeby pilot miał podstawowe przyciski czyli power,kanały +/- i dźwiek +/- coś takiego Philips sru 1010.Znalazłem też jeszcze prostszy pilot,podlinkować nie moge bo nie mam 5 postów.Ale było to ogłoszenie osoby prywatnej,w opisie brak producenta i modelu.
Troszkę w necie szukałem,ale ciężko mi w ogóle zorientować się ile taki pilocik kosztuje,czy to jest kwestia 50 zł czy 250? Może ktoś bardziej zorientowany w temacie podpowie w jakim sklepie szukać.Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź i pomoc.

Hej,

po szybkim wyszukaniu - może coś takiego z Media Expert (Pilot ONE FOR ALL Zapper Euro2008 ) ?

https://www.mediaexpert.pl/piloty/pilot-one-for-all-zapper-euro2008,id-549817

Niecałe 21 zł, więc w razie czego pieniędzy nie żal, a pewnie czy tak można oddać jeśli by się po testach nie sprawdził.

pilot-one-for-all-zapper-euro2008_549817_2631642_350x350w50.jpg


Update: właśnie Ceneo mnie poinformowało, że w empiku ten sam pilot jest za 8 zł i do tego szybsza wysyłka :-D

http://www.empik.com/pilot-uniwersa...utm_medium=oferty_cpc&utm_content=p1135712723
 
Ostatnia edycja:

piecu

New member
Alternatywa dla Philipsa SRT 9320

Używam aktualnie pilota Philips SRT 9320. Jest już wiekowy i niestety trochę już dogorywa (wskaźnik baterii wariuje, przestał mi włączać jedno urządzenie), więc pomyślałem o zmianie na coś innego.

Kluczowe opcje tego pilota to dla mnie:

  • obsługa min. 4-5 urządzeń
  • makra (włączanie kilku urządzeń naraz jednym naciśnięciem)
  • ulubione kanały (wraz z ikonami) ‒ to w sumie też makra
  • wyświetlacz
  • długa praca na baterii, nawet kilka miesięcy
Czy są jakiekolwiek piloty uniwersalne spełniające powyższe wymagania, a jednocześnie nie będące Logitechem? O Logitechu wiem, ale zastanawiam się, czy istnieje jakakolwiek alternatywa. Philips niestety nic podobnego już nie produkuje.
 
Witam

Poszukuje rekomendacji odnośnie pilota.
Chętnie nabędę coś Harmony ze względu na sentyment :)
Do tej pory miałem 555 i 700.
Z 555 byłem mega zadowolony tak 700setka delikatnie mnie rozczarowała ze względu na czas reakcji (czas wybudzenia) oraz gorszy zasięg niż 555.

Niemniej jednak czas wymienić 700setkę na coś nowego.

Czy w stajni Logitech Harmony obecnie jest tylko Ultimate i Elite?
Czy polecacie? Jakieś opinie?
A może inny producent?

Urzadzenia jakie znalazłyby się pod kontrolą nowego pilota to TV samsung, amplituner HK oraz tuner satelitarny Dreambox.

Fajnie by było aby pilot potrafił uruchomić np Spotify w ampli albo co trudniejsze to Netflixa w TV.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Skoro tu mowa o pilotach to zakupiłem gadżet (stojak) na piloty.

Od jakiegoś czasu stosuję też pokrowce, które spotkałem kiedyś w Ikei.
I uwierzcie piloty są jak nowe.
Co do stojaka ma miejsce na cztery piloty i jest metalowy, jego cena to zaledwie 15 zł.

Różne można spotkać, od plastikowych po skórzane (ten ostatni chyba ma ktoś tu na forum, całkiem ładny zresztą).

Ja zdecydowałem się na ten.

07d2847695489722.jpg


ed6f5589f205626d.jpg
 

Murinio_86

Member
Panowie czy ktoś ma wiedzę jakiś uniwersalny pilot Harmony lub coś podobnego jest w stanie włączyć kilka urządzeń za jednym naciśnięciem?
Np. pod jednym przyciskiem ma włączyć projektor, rozwinąć ekran i włączyć ampli?
 

Alf2

New member
Najtańszy Harmony 650 chociażby, jeśli znajdują się wszystkie one na raz w zasięgu pilota, tzn. Kierujesz w jeden wspólny punkt, a pilot wysyła sygnały do wszystkich z nich za jednym zamachem.
Modele wyższe, np Companion, Elite wykorzystują tzw huba, który może zbierać sygnały IR, wifi lub Bluetooth. Dla sygnału IR w zestawie są tzw blastery, czyli kable z czujką IR ma końcu, które można umieścić w bardziej korzystnym miejscu.
Piloty różnią się tez ilością urządzeń, które mogą obsługiwać..
Nie wyobrażam sobie innego sposobu obsługi ampli, tv, dekoder nc+, nvidia shield, Apple TV, itp.
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Kupiłem sobie ostatnio odtwarzacz cd Onkyo DX-7111.Oczywiście nie doczytałem,że nie da się go sterować przez pilota.Jedynie poprzez wejście Remote.Tylko,że jak posiadam wzmacniacz NAD C326bee.Co prawda też posiada takie wejście jak cd Onkyo,ale czy oba te urządzenia będą razem współpracować używając do tego Harmony 600?Jeśli nie to jak rozwiązać problem?Czy zostaje zakup innego cd?
 

siamer

New member
Witam.

Odświeżam stary temat bo nie chce robić bałaganu.
Szukam pilota uniwersalnego do
Sony 65xf9005
Marantz ud5007
Marantz sr6007
Ważne aby miał wyszukiwanie głosowe w tv Sony. Czy każdy Logitech ma ? Jeszcze nie miałem żadnego uniwersalnego pilota (dobrego) stąd moje pytanie. Jakimi modelami powinienem się zainteresować ?
Pozdrawiam!
 
Do góry