Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

autorus

New member
Kurczę, chyba było tak wchodzisz w aktivities na kompie oczywiście po podłączeniu pilota i masz na górze dwa przyciski, wciskasz jeden z nich i sobie ustawiasz, niestety nie pamiętam który, bo robiłem to z tydzień temu.

Autorus


biochip napisał:
A jak to zrobiłeś?
 

autorus

New member
A udało ci się zaprogramować kolorowe przyciski? Ja bym go nauczył tego tylko ze takich opcji nie było. Albo gdzieś źle wlazłem.:(

nixs napisał:
pilot n-boxa dziala bez zarzutu z harmony 895 zaprogramowanie to doslownie 2 minuty z uczeniem komend
 

jarom

New member
nixs napisał:
pilot n-boxa dziala bez zarzutu z harmony 895 zaprogramowanie to doslownie 2 minuty z uczeniem komend

A czy wiecie jak wyeksportować takie ustawione komendy?
Skoro nixs juz ustawił to teraz wystarczyłoby, zeby wyeksportował to na serwer i każdy (w tym ja :rolleyes:) mógłby sobie pobrać podobnie, jak pozostałe.
 

dkluk

New member
PRZYŁĄCZAM SIĘ DO PROŚBY. :blagam:
WTEDY JUTRO Z RANA POBIEGNĘ DO SKLEPU BY NABYĆ TO CUDO LOGITECHA.
A CZY UDA SIĘ WAM ZAPROGRAMOWAĆ ZMIANĘ ROZDZIELCZOSCI PANOWIE? W zwykłym pilocie nboxa nie ma.... kxxxicy dostaję....:x

I jeszcze jedna prośba - czy macie pdf-a z instukcją (może być ang.) od pilota Logitech 895. Szukam w necie i nic.
 
Ostatnia edycja:

camel19

New member
Informacyjnie - pilot uniwersalny z funkcją zegara

Parę postów wyżej pytałem czy logitechy maja funkcje automatycznego włączania czasowego - niestety nie uzyskałem odpowiedzi a sami sprzedawcy omawianych pilotów nie wiedzieli również, dlatego postanowiłem przekopać zasoby sieci i poszukać PU z włącznikiem czasowym. Znalazłem PU Philips SBC RU 885 - którego sobie zakupiłem. Informacyjnie: posiada Funkcję programowania włą/wył czasowego poszczególnych urządzonek w domu. Posiada również funkcje automatycznego wyszukiwania sprzętu oraz posiada gotową tablice kodów większosci sprzetów RTV - jeżeli to nie pomoże jest funkcja uczenia się. Czy z nowymi boxami "N" działa trudno powiedzieć bo go jeszcze nie posiadam (mysle ze nie bedzie z tym miał problemów).
--
Artur
 

jarom

New member

Attachments

  • axn_ico.jpg
    axn_ico.jpg
    21,4 KB · Wyś: 1023
  • bbc.jpg
    bbc.jpg
    20,7 KB · Wyś: 1012
  • DiscHD.jpg
    DiscHD.jpg
    20,9 KB · Wyś: 1023
  • 4.jpg
    4.jpg
    19,7 KB · Wyś: 1006
  • dsc_travel.jpg
    dsc_travel.jpg
    21,4 KB · Wyś: 1022
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Czyli wystarczy podać iti8600s? Wszystko ci działa? :)
A jak zmieniasz ikonki programów? Tzn gdzie je widzisz w activities czy device? Na pilocie oczywiście.
Jak didajesz ikonki żeby było wiadomo że np babytv to kanał 90?

Autorus


jarom napisał:
Jak zainstalować nbox?
Jak po wilu próbach wpisałem:
Producent: xxx
model: xxx
Po wykryciu funkcji włącz/wyłacz, 1, 0 program zaproponował Advanced Digital Broadcast ITI8600S. I działa.

I dla zainteresowanych manualem do Harmony 885
http://images.harmonyremote.com/EasyZapper/Downloads/UserManual/885/enu/885_UserManual.pdf
 

jarom

New member
autorus napisał:
Czyli wystarczy podać iti8600s? Wszystko ci działa? :)
A jak zmieniasz ikonki programów? Tzn gdzie je widzisz w activities czy device? Na pilocie oczywiście.
Jak didajesz ikonki żeby było wiadomo że np babytv to kanał 90?

Autorus

Nie, ja podałem producent xxx model xxx. Potem, w kolejnym oknie za pomoca pilota nboxa "nauczyłem" harmony 3 guzików bodaj Power, chalenUp i 1 a w odpowiedzi dostałem rekomendację (między innymi) Broadcast ITI8600S. Okazał się, ze wszystko mi działa wraz z kolorowymi guzikami.

autorus napisał:
A jak zmieniasz ikonki programów? Tzn gdzie je widzisz w activities czy device? Na pilocie oczywiście.
Jak didajesz ikonki żeby było wiadomo że np babytv to kanał 90?

W activities masz klika opcji do zmiany. ta nazywa sie bodaj Favorite chanels
tam dokonujesz wszystkich sptsownych zmian
 

autorus

New member
A mi nie znajduje tego iti8600s. Wogóle. :( Jakby kolega miał chwilkę mój gg:2942319. Już jestem zakręcony


Autorus


jarom napisał:
Nie, ja podałem producent xxx model xxx. Potem, w kolejnym oknie za pomoca pilota nboxa "nauczyłem" harmony 3 guzików bodaj Power, chalenUp i 1 a w odpowiedzi dostałem rekomendację (między innymi) Broadcast ITI8600S. Okazał się, ze wszystko mi działa wraz z kolorowymi guzikami.



W activities masz klika opcji do zmiany. ta nazywa sie bodaj Favorite chanels
tam dokonujesz wszystkich sptsownych zmian
 

jarom

New member
autorus napisał:
A mi nie znajduje tego iti8600s. Wogóle. :( Jakby kolega miał chwilkę mój gg:2942319. Już jestem zakręcony
Autorus
Przepraszam, nie uzywam GG.:cool: Ale:
1. ->Devices
2.-> Ad a device
3.->Channel Decoder +Next
4.->Digital Set Top Box (ja tak wybralem. choc nie upieram się, ze dobrze)+ Next
5.Manufacturer -Not listed + Next
6. Manufacturer: xxx Model Number: xxx
7.All of this information is correct, no changes are required. - zaznaczasz + save
8.a dalej: Yes - I have a remote for this device

Teraz bierzesz pilota nboxa i harmony i uczysz harmony rozpoznawać guziki. Do skutku. Musi zadziałać.

A dodawanie ikon
menu głowne -> Activities -> "tv satelitarna" ( u mnie, a u Ciebie tak, jak nazwałeś)-> Set Up Favorite Channels -> a tam:
Enter up to 16 of your favorite channels. This is the order and format in which your favorite channels will appear on the remote when you are in the tv satelitarna Activity.

do mojej "tv naziemna" mam osobny zestaw 7 ikonek.
Powodzenia. Bardziej juz nie potrafię wyjasnić.
 

autorus

New member
Dzięki za opis. Właśnie to samo robie :) Ale on rekomenduje mi zupełnie inne sprzęty, tzn nie ma w nich iti8600s. Nawet próbowałem wpisać ten model i nic, nie ma takiego.

Który to przycisk powertoogle? Ja urzywam wyłaczania.

Ikonki też mi się udało wgrać. Fajnie nawet wyglądają :)

Ale chyle czoła przed kolegami którzy twierdzili, że do zaprogramowania potrzeba kilka godzin. Mieli oczywiście rację. :blagam:


Właśnie zrobiłem instalacje, mi rekomenduje xxx generic xxx. Skoczę donbpx i sprawdzę czy działą . Ale obawiam się że nie. Natomiast jak chciałem go nauczyc każdego klawisza to miałem ten problem że nie mogłem znaleść odpowiedników kolorowych klawiszy. Gdyby były to bym po prostu nauczył bo jest to bardzo proste.

Autorus


jarom napisał:
Przepraszam, nie uzywam GG.:cool: Ale:
1. ->Devices
2.-> Ad a device
3.->Channel Decoder +Next
4.->Digital Set Top Box (ja tak wybralem. choc nie upieram się, ze dobrze)+ Next
5.Manufacturer -Not listed + Next
6. Manufacturer: xxx Model Number: xxx
7.All of this information is correct, no changes are required. - zaznaczasz + save
8.a dalej: Yes - I have a remote for this device

Teraz bierzesz pilota nboxa i harmony i uczysz harmony rozpoznawać guziki. Do skutku. Musi zadziałać.

A dodawanie ikon
menu głowne -> Activities -> "tv satelitarna" ( u mnie, a u Ciebie tak, jak nazwałeś)-> Set Up Favorite Channels -> a tam:


do mojej "tv naziemna" mam osobny zestaw 7 ikonek.
Powodzenia. Bardziej juz nie potrafię wyjasnić.
 
Ostatnia edycja:

dkluk

New member
No i mam 8950

Zachęcowy Waszymi opisami nabyłem Harmony 8950. Miesiąc minie jak rozgryzę wszystkie możliwości tego sprzętu i poustawiam sobie ulubione menu...
Ale czy poratujecie mnie ikonkami?
Znalazłem jeden zestaw w "amerykański" necie ale może ktoś ma dostęp do większej ich ilości - polskie rozgłośnie radiowe i tv i może jakieś śmieszne... Może być mailem na priv.
Z góry dzięki.
 

dkluk

New member
No i mam 8950

Zachęcowy Waszymi opisami nabyłem Harmony 8950. Miesiąc minie jak rozgryzę wszystkie możliwości tego sprzętu i poustawiam sobie ulubione menu...
Ale czy poratujecie mnie ikonkami?
Znalazłem jeden zestaw "amerykański" w necie ale może ktoś ma dostęp do większej ich ilości - polskie rozgłośnie radiowe i tv i może jakieś śmieszne... Może być mailem na priv.
Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

Cabra

New member
W telegraficznym skrocie: jaka jest roznica miedzy Harmony 885 a 525 ? (525 kupie nowke z gwarancja itp, a za ta sama cene kupie 885 tylko ze bez klapki i gwarancji-warto ?)
Pozdrawiam
 

Smartek

New member
@Cabra:

525 - brak ladowarki (musisz bawic sie z wyjmowaniem baterii, ladowaniem i wkladaniem..)
525 - gorszy, mniejszy i czarnobialy wyswietlacz,
525 - IMO gorszy wyglad

Wiecej roznic nie znam, ale pierwsza od razu go zdyskwalifikowala :).
 

Smartek

New member
To go naucz :).

A - i skad sie biora "gotowe profile"?
Ludzie je tworza?
Czy logitech?

Moglby ktos dobrze nauczyc i stworzyc taki profil "nbox"..
 
Do góry