Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

autorus

New member
Fakt, jest super, ale wiadomo zawsze są haczyki, tzn w programowaniu. Dopiero doszedłem jak w activities zmieniać kolejność ikonek. Tak sobie myślałem żeby z device przerzucić do activities tv. I nagrywarkę podzielił mi na dvd oraz oddzielnie PRV. I np dvd nie zaczyna mi odtwarzać jak mam płytkę w nagrywarce. Trzeba będzie o tym pomyśleć. Coś czuję ze ten wątek się rozrośnie. Bo pytań będzie wiecej :)

Szkoda także że po wyświetlaczu nie można się poruszać strzałkami izatwierdzać ok. :( Jak ustawia ckolejność ikonek w device?

ps. Fajnie w większej grupie pobawić się pilotem :) czas szybciej płynie do 12.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
autorus napisał:
Zajęło mi to te właśnie 10 min. Działa zajebiście (admin to później wytnie) Normalnie szok. To przeskok jak z cyfry do N'ki.
Autorus
Powodzenia życzę. Te 10 min to wrzucenie sprzętu (devices) zapewne z netu.
Zapewne niebawem zauważysz (dalsze Twoje wątki wskazują, że już) pewne braki. Nie będzie wszystkich komend. Można oczywiście nauczyć. Fakt nie wszystkie muszą być. Byc może pojawią się nowe, zupełnie niedostępne z oryginalnego pilota. Ktoś tak pisał chyba na tej grupie. "Zabawa" rozpocznie się jak zapragniesz actvities.
Kilka godzin, jak nie więcej i może będziesz w 100% zadowolony. Najlepiej siedzieć przed sprzętem z podpiętym do PC pilotem. Programować i na bieżąco sprawdzać. Strasznie to upierdliwe. Jak jednak już się zcłowiek upora to jest pięknie.
 

Smartek

New member
autorus napisał:
(..)Szkoda także że po wyświetlaczu nie można się poruszać strzałkami izatwierdzać ok. :( (..)

Specjalnie jest tak zrobione zeby tymi przyciskami po bokach szybciej wszystkim operowac.

Patrz:
Klikasz device i od razu przycisk od urzadzenia, ktorym chcesz sterowac.
Teraz wyobraz sobie sytuacje, gdy nie masz harmony:
Wstajesz z fotela, podchodzisz do pilota, ktory niekoniecznie musi lezec tam gdzie go ostatnio zostawiles ;-) i dopiero mozesz go uzywac..

To rozwiazanie z przyciskami, wybieraniem device i osobnym programowanie activities jest naprawde dobrze pomyslane.

A, wielkie dzieki za ikonki, zaraz wgrywam..
Jakbys mial wiecej to poprosze - moznaby nawet mala stronke zrobic z samymi ikonkami i tlami do 885 (wiem, ze taka istnieje, ale nie ma to jak polska i przede wszystkim - z POLSKIMI kanalami). Co o tym myslicie?

Pzdr
 

Smartek

New member
autorus napisał:
Dziś szukałem naszego nbox i niestety nici. Nie ma. Najgorsze ze nawet firmy ADB nie ma. :( Przyjdzie samemu programować :(
Ja i tak wiekszosc pilotow programowalem we wlasnym zakresie - pewniej.
Doslownie 10 minut roboty :).
 

ortax360

New member
Tak z ciekawosci lie czasu trzyma wam bateria ?
ja ma 3 dzien i jedną kreskę na wskazniku.
I czy okres trwałosci bat. jest taki jak w tel.kom.?
 

gatar

Active member
Bez reklam
autorus napisał:
Dziś szukałem naszego nbox i niestety nici. Nie ma. Najgorsze ze nawet firmy ADB nie ma. :( Przyjdzie samemu programować :(
Zdaje się, że dzis nboxa nie ma oficjalnie na rynku.
Nie sądze, że Logitech go ma, chociaż pewnie wystarczy sam pilot.
Czy Ty masz nboxa ?
Powolutku. Zapewne za jakiś czas będzie.
 

Smartek

New member
ortax360 napisał:
Tak z ciekawosci lie czasu trzyma wam bateria ?
ja ma 3 dzien i jedną kreskę na wskazniku.
I czy okres trwałosci bat. jest taki jak w tel.kom.?
Ja nie jestem w stanie powiedziec, bo czesto mialem pilota - i wciaz mam wprowadzajac drobne poprawki - pod USB (a zdaje sie, ze ta droga sie laduje).

Ale w sumie co to za problem wrzucac pilota na kazda noc do stacji?
Jak z myszkami MX np. i wtedy masz zawsze full.

Z tego co czytalem kiedys o bateriach li-jon to one wola byc doladowywane niz rozladowywane i ladowane na maksa.
 

Smartek

New member
Moja w trakcie roboty, a niedlugo malowanko :).
Dzieki za podsuniecie pomyslu z ta poxilina i krotki opis - za 3 podejsciem wyszla niemal idealna.

Jeszcze tylko chcialem zapytac - czym przyklejasz ja do baterii?
 

nixs

New member
po cztarech rogach superglue ale do pilota nie do bateri z racji ze i tak bateri nie bedziemy wyjmowac uwarzam to za dobre rozwiazanie

jakby ktos nie widzial opisu produkcji

najpierw co potrzeba
-poxylina 38ml (bedziemy potrzebowali z tego okolo 15ml wiec jak ktos ma resztke tez wystarczy)
-folia spozywcza
-jakis niekoniecznie ostry nozyk(rzeby pilota nie porysowac)
-papiery scierne wedle uznania powiedzmy 500-800-1000
Zabieramy sie do roboty tj wykladamy folia nasza stacje ladownicza po czym ladnie odciskamy w niej nasza foremke mniej wiecej grubosci 3mm (nie radze wiecej bo beda potem problemy) do miesca gdzie mniej wiecej konczy sie klapka, poczym bierzemy pilota i przykladamy by odcisnela sie pionowa krawedz klapki i dokladamy lub ujmujemy troche poxyliny
Po wyschnieciu wyjmujemy nasza dolna czesc i co nieuniknione dopasowujemy ewentualnie krawedzie graniczne
teraz folia wykladamy pilota, przykladamy nasza dolna czasc i w szpare miedzy pilotem a nasza klapeczka wciskamy troche poxyliny tak by mniej wiecej wyszla ladna krawedz
po wyschnieciu zdejmujemy nasza klapke z pilota ktora juz powinna mniej wiecej przypominac to co chcemy
teraz tylko mozolna praca przy wygladzaniu powierzchni i krawedzi
 

autorus

New member
Ktoś już programował pilota pod nbox?

Dobra ja zaprogramowałem. Tzn brak mi tylko tych kolorowych klawiszy a pozatym ok. Muszę przeszukać jeszcze menu :)

Autorus
 
Ostatnia edycja:

jarom

New member
autorus napisał:
Ktoś już programował pilota pod nbox?

Dobra ja zaprogramowałem.

Autorus
A czy takim zaprogramowaniem można się jakoś "podzielić" tzn skoro zaprogramowaleś, to czy mozesz to zaprogramowanie jakoś wysłać na jakis serwer?
Pytam, bo wraz z zakupem nboxa ilość pilotów przekroczyła masę krytyczną i szlag mnie trafił. Mam zamiar pójść do sklepu jutro i kupić Harmony (chyba 785) Ma ktoś może jakieś sugestie co do wyboru modelu?
 

camel19

New member
Witam.
Szukam również pilota uniwersalnego. Czytając posty w/w nikt nie napisał czy te piloty posiadają wbudowany zegar z możliwością programowania włączenia o zadanej godzinie - automatycznie. Jak wiadomo amplitunery nie posiadają własnego zegara dlatego może spotkaliście się z takim omawianym wyżej pilotem uniwersalnym. Dziękuję za informacje.
--
Camel19
 

jarom

New member
autorus napisał:
Ktoś już programował pilota pod nbox?

Dobra ja zaprogramowałem. Tzn brak mi tylko tych kolorowych klawiszy a pozatym ok. Muszę przeszukać jeszcze menu :)

Autorus

A jak zaprogramowałeś nboxa?
Ja próbuję: Digital Set Top Box -> -Not Listed- ->
Manufacturer: nbox
Model Number: ITI 5800S
i dostaję niestety:
"Unable to display content."

Więc nie wiem co dalej, bo next wraca do pierwotnych ustawień i zadnych innych opcji :confused:

Kupiłem własnie harmony 885 i z nboxem nie umiem sobie poradzić.
 

jarom

New member
autorus napisał:
Ktoś już programował pilota pod nbox?

Dobra ja zaprogramowałem. Tzn brak mi tylko tych kolorowych klawiszy a pozatym ok. Muszę przeszukać jeszcze menu :)

Autorus

A jak zaprogramowałeś nboxa?
Ja próbuję: Digital Set Top Box -> -Not Listed- ->
Manufacturer: nbox
Model Number: ITI 5800S
i dostaję niestety:
"Unable to display content."

Więc nie wiem co dalej, bo next wraca do pierwotnych ustawień i zadnych innych opcji :confused:

Kupiłem własnie harmony 885 i z nboxem nie umiem sobie poradzić.
 

autorus

New member
Ja robiłem tak samo jak ty, tylko na końcu wyskoczyło mi manual, i tam klawisz po klawiszu go uczyłem. nie pamiętam jak to zrobiłem dokładnie. jakoś tak intuicyjnie. Pokombinuj jeszcze , napweno się da.

Autorus


jarom napisał:
A jak zaprogramowałeś nboxa?
Ja próbuję: Digital Set Top Box -> -Not Listed- ->
Manufacturer: nbox
Model Number: ITI 5800S
i dostaję niestety:
"Unable to display content."

Więc nie wiem co dalej, bo next wraca do pierwotnych ustawień i zadnych innych opcji :confused:

Kupiłem własnie harmony 885 i z nboxem nie umiem sobie poradzić.
 
Do góry