Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

Smartek

New member
autorus napisał:
Ile powinien kosztować harmony 885? Bo na allegro jest straszny rozrzut. Nie kumam o co chodzi.
Przykład

Cenay od 260 do prawie 700zł za ten sam produkt. Co jest?

Autorus

Ps. W jakich cenach kupiliście swoje 885 i gdzie?


Hehe, dla niezorientowanych faktycznie moze to byc problem.
Od jakiegos czasu na allegro jest sporo pilotow z serii harmony (525, 885, 895) po zabojczo niskich cenach (nieznane zrodlo pochodzenia) i bez klapek od baterii.

Aukcje tego typu to np.:
http://allegro.pl/item131936240_logitech_pilot_harmony_remote_885.html
http://allegro.pl/item131946597_logitech_pilot_harmony_remote_885_polecam_.html

Sprzedaz tak tanich pilotow (i rowniez bez klapki od baterii) zapoczatkowal uzytkownik slawomirkamola.
Zastanawiajacy jest ten brak klapek, niska cena i zrodlo pochodzenia tych pilotow - podobno sa jak nowe!

Zas 885 kosztujace powyzej 600zl to piloty nowe, z klapkami i najczesciej ze sklepow internetowych.

Ja kupilem takiego bez klapki i klapke zrobie sobie z poksyliny wg. opisu z pewnego bloku co sie bedzie prezentowalo mniejwiecej w ten sposob: http://img178.imageshack.us/my.php?image=pict0869vp3.jpg
a po dopracowaniu prawie jak oryginal.
Same klapki 'oryginalne' sa nie do zdobycia.
Fenomen tego modelu (885) to wprowadzenie stacji ladujacej aku, a nie paluszki, ktore trzeba wyjmowac i ladowac.

Wiec albo - placisz 240zl i masz prawie nowego pilota bez klapki
albo - placisz 3x wiecej i cieszysz sie nowym pilotem z gwarancja i z oryginalna klapka.

Pzdr
 

Zonk

New member
a ja bym się tu zastanowił nad czymś innym ..

konkretnie nad źródłem nowych pilotów, bo zadzwijąco atrakcyjnych cenach, tylko jakoś dziwnie nie mają klapek ... ciekawe gdzie te piloty się "zgubiły" ..

mimo chęci oszczędzenia unikał bym tego typu aukcji..

a tak z innej beczki ..

ktoś miał jakiś kontakt z tym pilotem philipsa, o którym pisano parę postów wyżej?..
 

autorus

New member
Czyli kolega ma taki pilot. I co? Jak z urzytkowaniem? Sa jakieś problemy? Czy faktycznie są jak nowe? Rozumien ze brak tylko klapki, tzn stacja dokująca jest i reszta też?

Ciekawe czy z n'ką będą działały?

Autorus

Ps. Ten drugi gostek ma same pozytywy, nawet nie ma neutrala. I ponad 270 tranzakcji. Szacuneczek.




Smartek napisał:
Hehe, dla niezorientowanych faktycznie moze to byc problem.
Od jakiegos czasu na allegro jest sporo pilotow z serii harmony (525, 885, 895) po zabojczo niskich cenach (nieznane zrodlo pochodzenia) i bez klapek od baterii.

Aukcje tego typu to np.:
http://allegro.pl/item131936240_logitech_pilot_harmony_remote_885.html
http://allegro.pl/item131946597_logitech_pilot_harmony_remote_885_polecam_.html

Sprzedaz tak tanich pilotow (i rowniez bez klapki od baterii) zapoczatkowal uzytkownik slawomirkamola.
Zastanawiajacy jest ten brak klapek, niska cena i zrodlo pochodzenia tych pilotow - podobno sa jak nowe!

Zas 885 kosztujace powyzej 600zl to piloty nowe, z klapkami i najczesciej ze sklepow internetowych.

Ja kupilem takiego bez klapki i klapke zrobie sobie z poksyliny wg. opisu z pewnego bloku co sie bedzie prezentowalo mniejwiecej w ten sposob: http://img178.imageshack.us/my.php?image=pict0869vp3.jpg
a po dopracowaniu prawie jak oryginal.
Same klapki 'oryginalne' sa nie do zdobycia.
Fenomen tego modelu (885) to wprowadzenie stacji ladujacej aku, a nie paluszki, ktore trzeba wyjmowac i ladowac.

Wiec albo - placisz 240zl i masz prawie nowego pilota bez klapki
albo - placisz 3x wiecej i cieszysz sie nowym pilotem z gwarancja i z oryginalna klapka.

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
autorus napisał:
Czyli kolega ma taki pilot. I co? Jak z urzytkowaniem? Sa jakieś problemy? Czy faktycznie są jak nowe? Rozumien ze brak tylko klapki, tzn stacja dokująca jest i reszta też?
Wszystko jak w opisie aukcji - stacja dokujaca, nowy akumulator i pilot (tez podobno jak nowy).
Mysle, ze jutro powinienen dojsc, poniewaz przelew wyszedl w poniedzialek wieczorem, potestuje go do wieczora i napisze krotka recenzje.
Ponadto szperalem troche po polskich i zagranicznych stronach - kazdy model z serii harmony logitecha zbiera bardzo pozytywne opinie (zreszta, ktory produkt Logitecha nie zbiera?).
Niezla recenzja jest tez tutaj na blogu: http://dworniak.com/mac/?p=704

autorus napisał:
Ciekawe czy z n'ką będą działały?
Beda dzialaly na 100% - dzialaja z KAZDYM urzadzeniem, ktore ma pilota (jest w stanie sie nauczyc) i odbiornik podczerwieni (nawet rolety i czujnik swiatla ;-)).

autorus napisał:
Ps. Ten drugi gostek ma same pozytywy, nawet nie ma neutrala. I ponad 270 tranzakcji. Szacuneczek.
Racja, nie wydaje mi sie zeby byl to jakis przekret.
Nie wiem.. moze jakies poserwisowe czy cos w tym rodzaju?
Wlasnie u tego allegrowicza go kupilem - dam wiec znac, jak juz pisalem, w jakim stanie technicznym i wizualnym sa te piloty 'bez klapek' ;-).

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
A nie ma w sieci jakiejś instrukcji jak się to wszystko programuje? Pewnie po dwóch godzinach nie będzie juz potrzebna ale chętnie bym sobie poczytał pdf. :)
 

k0liber

New member
autorus napisał:
Bez klapki za 260zł to bardzo podejrzane. A więc odpada.

Autorus

Zgadzam się z przedmówcą. Zwłaszcza, że na pytanie o źródło pochodzenia pilotów (oczywiście pytałem ogólnie nie o szczegóły) oferujący je sprzedawcy albo nie odpowiadają w ogóle, albo reagują wręcz agresywnie. Gdyby mi ktoś powiedział, że to wybraki, poekspozycyjne, poserwisowe (to możliwe, bo była cała partia na rynku amerykańskim, która miała problemy z ładowaniem baterii) - byłbym spokojny i na pewno się zdecydował. Ale tak - dzięki, oskarżenie o paserstwo (choćby nieumyślne) nie bardzo mi leży... Zwłaszcza, że piloty programuje się wyłącznie przez internet i przypuszczam, że Logitech może namierzyć numery IP komputerów, do których są podłączane piloty o określonych numerach seryjnych.

Jeśli ktoś uzyska wiarygodne wytłumaczenie pochodzenia pilotów proszę, aby podzielił się z forumowiczami.

Pozdrawiam,

k0liber
 

gatar

Active member
Bez reklam
autorus napisał:
A nie ma w sieci jakiejś instrukcji jak się to wszystko programuje? Pewnie po dwóch godzinach nie będzie juz potrzebna ale chętnie bym sobie poczytał pdf. :)
Mam model najniższy, 525. Instrukcje mogłem zassać dopiero jak zainstalowałem program do tegoż pilota. Należy założyc swój profil,zalogować sie i dopiero mogłem mauala pobrać. Może jest inna droga, nie wiem. Po przeczytaniu instrukcji zbyt wiele sie nie dowiesz. Wszystko dzieje sie online. Bez dostepu do serwera Logitecha nic nie zrobisz - to raz (jest to nieco męczące). Po drugie, zapomnij o dwóch godzinach programowania. Jeśli masz 3-4 urządzenia i chcesz miec makra oraz wiekszość funkcji to i 10 godz może byc mało. Jeśli przez to przebrniesz to dalej już jest bardzo dobrze.
 

marcintgr

New member
Piloty uniwersalnie zawsze mi sie kojażyły z podstawowymi przyciskami czyli volume play stop itd. jak jest to w pilotach harmony np. 885 czy wszystkie przyciski można obsłużyc jakie ma orginalny pilot?
 

robertt

New member
Ja mam już tego Harmony 885 z Allegro w domu od kilku dni. Kupiony za 220 PLN, wygląda na nówkę sztukę ( folia na wyświetlaczu itd. ) Brakuje tylko klapki ... ale coś się dopasuje :D
Zainstalowałem soft ze strony logitecha i wstępnie zaprogramowałem pilota.Jak na razie działa bez zarzutu. Na poważniejsze programowanie nie miałem jeszcze czasu.
 

Smartek

New member
Ja rowniez juz go mam - dostalem dzisiaj w poludnie. Rzeczywiscie wygladaja jak nowe: pilot mial dwie folie, jedna na wyswietlaczu i druga nad srodkowymi przyciskami i ma tylko kilka drobnych rys na spodniej stronie, a takze na stacji dokujacej. Na pierwszy rzut oka - nowka.

Brak klapki moze dokuczac, na razie baterie przylepilem tasma dwustronna i trzyma sie bardzo dobrze - jesli komus nie przeszkadza "plaskosc" na dole pilota to niech bierze. Bateria jest nowa na 100%.
Dzisiaj albo jutro bede probowal zrobic cos z tej Poxiliny, a nuz ladnie wyjdzie :).

Jestem ciekaw jak z formowaniem tej baterii - ile czasu i takich pelnych rozladowan i ladowan potrzebuje? Jest to baterie Li-Jon, wiec moze tak jak w komorkach? Wlasnie sie laduje.., wiec nie mialem okazji nic programowac, zas jutro caly dzien siedze w domu, wiec sie tym zajme.

Dla ciekawskich umiescilem zdjecie tej baterii 'siedzacej' w pilocie (zdjecie z kom., wiec nie za ladne):

pilothb1.jpg
 

mirzaw

New member
autorus napisał:
Ile powinien kosztować harmony 885? Bo na allegro jest straszny rozrzut. Nie kumam o co chodzi.
Przykład

Cenay od 260 do prawie 700zł za ten sam produkt. Co jest?

Autorus

Ps. W jakich cenach kupiliście swoje 885 i gdzie?

Ja kupiłem właśnie za 250 (na allegro są też za 195 (ale ja w cenie miałem zasilacz, i akumulator) Iczywiście są one bez klapki na baterii (aku) . Ale wsio inne jest OK - naprawdę warto. Są w necie przykłady że można taką klapkę samemu z poxyliny zrobić. Kupić się (niestety) nie da ?!?
Jednak sam pilot w tej cenie to fantazja. COś naprawdę wartego tych 200 - 250 złoty.
Polecam gorąco. Działa genialnie, programuje się również genialnie.
 

ortax360

New member
Witam
Tak sie składa ,ze tez kupiłem Harmony 885 z Allegro za 250 pilot EXTRA wczesniej miałem Harmony 525 .
Dział mi wszystko , X360,Xbox,LCD 32lx500 itd ,ale nie chce mi działac z STR-VA333ES !! a H 525 działał ?
Juz 2 DNI SIEDZĘ I NIC !!! czy w bazie kod. Logitecha nie ma tego modelu ?.
Pozatym pilot swietny bardzo solidny nic nie trzeszczy ,przyciski działaia idealnie mi trochę przeszkadzaia przyciski zmiany kanału i głosnosci za małe ,ale mozna sie przyzwyczaic.
 

Smartek

New member
ortax360 napisał:
(..)czy w bazie kod. Logitecha nie ma tego modelu ?.
Pozatym pilot swietny bardzo solidny nic nie trzeszczy ,przyciski działaia idealnie mi trochę przeszkadzaia przyciski zmiany kanału i głosnosci za małe ,ale mozna sie przyzwyczaic.
Ja wczoraj siedzialem kilka godzin przy konfiguracji - jesli nie ma w bazie to co za problem? Naucz go sam wszystkich funkcji, a niektore moga dzialac z innych modeli tej samej firmy.

Jak ktos nie zna angielskiego moze miec spore problemy z konfiguracja. Do tego - zeby wszystko chodzilo idealnie i zeby znalezc odpowiednie opcje w konfiguracji - trzeba posiedziec ze 4h.
Sama obsluga pilota jest prosciutka jak sie juz nauczy.

Dziala mi z moim amplitunerem, plazma, nagrywarka dvd i xboksem, jest super!

Przykladowo: wchodze na lcd w "Ogladaj DVD" (mozna porobic wlasne nazwy) i w doslownie 5sek.:
- wlaczy sie TV i przelaczy na AV3 (tam mam podpieta nagrywarke)
- wlaczy sie nagrywarka i jesli w srodku jest plyta - zacznie ja odtwarzac
- wlaczy sie amplituner i przelaczy na "DVD"
i od tej chwili sterowanie glosnoscia to sterowanie volume w amplitunerze, a nie TV.
Mozna porobic naprawde ciekawe kombinacje! I to wszystko jednym przyciskiem. Teraz jakbym nacisnal np. "Ogladaj TV":
- TV bedzie bez zmian - zostanie wlaczony
- Wylaczy sie amplituner i nagrywarka
- TV przelaczy sie z AV na 'TVinputMode' ;-D
i sterowanie glosnoscia z pilota - sterowanie Volume w Panasie!
To wszystko znowu po nacisnieciu jednej opcji..

Polecam, jak ktos szuka dobrego pilota uniwersalnego to raczej nie znajdzie lepszego. Dzisiaj moze bede probowal cos z ta klapka.

W razie watpliwosci pytajcie, postaram sie odpowiedziec.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
OK OK wiem ze moge go nauczyc ,ale mi sie niechce wolałbym automatycznie .
Co do por. z H525 to tak naprawdę poza o wiele lepszym wykonaniem , większą iloscią klwaiszy i kolorowym wyswietlaczem(wyswietlacz jest taki sobie ) ,to nie ma wielkiej zmiany .
Jezeli miałbym kupic go za 700zł to wybrałbym H525 lub cos innego ALE ZA 250 ZŁ JEST Rewelacyjny i w tej cenie najlepszy.
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Co można z tym pilotem zrobić jeszcze? Pytam się bo już go mam, od ok 10 min wszystko zaprogramowałem. Zajęło mi to te właśnie 10 min. Działa zajebiście (admin to później wytnie) Normalnie szok. To przeskok jak z cyfry do N'ki.

Autorus
 

Smartek

New member
autorus napisał:
Co można z tym pilotem zrobić jeszcze? Pytam się bo już go mam, od ok 10 min wszystko zaprogramowałem. Zajęło mi to te właśnie 10 min. Działa zajebiście (admin to później wytnie) Normalnie szok. To przeskok jak z cyfry do N'ki.
Wiedzialem, ze nie mozesz byc niezadowolony :).

Pozniej zobaczysz jednak, ze nie wszystko do konca chodzi jak powinno - szczegolnie trzeba umiec rozrozniac dzialanie "Activities" i "Devices" i osobno je programowac.
Dzisiaj bede konczyl konfiguracje pilota pod wszystkie "Activities" i nagrywarke Sony i wszystkie inne piloty ida do szuflady ^^.
 
Do góry