Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

matias2004

New member
w 555 czy 525 jest to samo tylko buda inna i wyswietlacz pewnie , chyba ze sie myle , ale tak mi sie zdaje.
dodam po namysle , ze jakbym mial teraz kupowac to kupil bym 555 czy 525 , bo ma te same funkcje .885 nie wykorzystuje do konca bo poprostu nie mam czasu na glupoty i szkoda nerwow.Kupuj jak najprostszy z activities i wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
na polskiej stronie LOGITECH`a są takie numery telefonów: Infolinia: tel. (22) 854 11 51, Pomoc Techniczna Harmony: tel. 00 800 441 18 33. Spróbuj przedzwonić na ten drugi numer. Myślę, że powinien zgłosić się polski konsultant.
 

daniel1602

New member
Markus1 napisał:
Jednak nie jest tak źle jak sie wydawało.
Po telefonie do wsparcia technicznego i dokładnym opisie problemu z przełączaniem wejść telewizora, dosłali mi konfigurację i po którymś z kolei wgraniu oprogramowania wreszcie pilot zaczął dobrze pracować. Problem nie tyle leżał w opóźnieniach co w niewłaściwym przełączaniu wejść zewnętrznych.
Na razie jestem zadowolony i po bojach i trudach mogę pilota 885 polecić.
Markus1 czy mógglbyś dać wiecej informacji gdzie tkwił problem bo walcze z tym jak ty. Natomiast nie otrzymałem wsparcia w dziale technicznym. Przełancza wejscia bez skladu i ladu . Mam TV Sharpa. Bardzo cię proszę o wiecej informacji na temat rozwiazania problemu niewłaściwego przełanczania wejść zewnetrznych.
 

Markus1

New member
@daniel1602
Po wielu próbach wgrywania konfiguracji, zmianie czasów opóźnień itd. wreszcie zadzwoniłem do wsparcia technicznego. Powoli i bardzo dokładnie opisałem gościowi co się dzieje podczas przełączania wejść zewnętrznych. Pilot po prostu nie potrafił poprawnie wybrać wejścia HDMI od tunera HD i komponentowego od dvd. Przy przełączaniu wybierał poprawnie za pierwszym razem ale przy zmianie np oglądania z dvd na oglądanie z tunera sat musiałem go ręcznie poprawiać (pomoc itd).
Dzwoniłem do nich chyba 2-3 razy i potem dostawałem emailowe potwierdzenia reklamacji oraz każdorazowo identyfikowali nr seryjny mojego pilota (pewnie czy nie jest szyty :)).
Wreszcie facet zwątpił i powiedział że przesyła problem do inżynierów wyższego poziomu.
Potrwało to ze 2 tygodnie, aż wreszcie dostałem na emaila info, że mam dograć oprogramowanie wgrałem i wreszcie zaczął dobrze przełączać.
tak to po krótce wyglądało.
 

predator44

New member
"Potrwało to ze 2 tygodnie, aż wreszcie dostałem na emaila info, że mam dograć oprogramowanie wgrałem i wreszcie zaczął dobrze przełączać.
tak to po krótce wyglądało."



Czy przysłano ci jakieś extra oprogramowanie? Mam identyczny problem z pilotem Harmony 555, czy mógłbyś rozwinąć ten temat? Mnie powiedziano na infolinii, że Activities działają dobrze tylko wtedy gdy wszystko jest wyłączone. Nie potrafią przełączać wejść w innych sytuacjach. Z tego co piszesz da się coś na to poradzić.......
M
 

Delta_tech

New member
Harman Kardon TC30

Witam!

Właśnie nabyłem pilot uniwersalny Harman Kardon TC30. Trochę podobny do Logitech pilot Harmony Remote 525, ale z kolorowym wyświetlaczem, ośmioma makrami (Activities) i elegancką ładowarką.
Posiada też automatyczne włączanie podświetlenia po wykryciu podniesienia pilota.
Oprogramowanie posiada wiele opcji, np. możliwość nauczenia dowolnego kodu i przypisania go do dowolnego przycisku.
Bardzo ładne wykonanie, ale trochę przesadzili z czarnym akrylem polerowanym (część góry pilota i cała ładowarka). Strasznie paluchy widać :(
Ogólnie jest ok. tylko mógłby być trochę tańszy :/
Teraz szukam jakiegoś odbiornika podczerwieni, który umożliwi mi sterowanie tym pilotem napędu ekranu, rolet i oświetlenia.
Znacie może coś takiego?
 

hernu

New member
Przeczytałem cały wątek dotyczący pilotów uniwersalnych i nigdzie nie znalazłem opinii na temat Logitech Harmony 1000.
Cena jest wysoka, wygląd boski, ale nigdzie nawet najmniejszej wypowiedzi użytkownika.
Może ktoś już miał do czynienia z tym sprzętem ???
 

unzip

New member
Hej,
trafiłem na ten wątek po tym jak w zeszłym tygodniu kupiłem pilota (555) i trochę z nim powalczyłem. Wcześniej też trochę myszkowałem po sieci :)

Jeśli chodzi o różnice między 525 i 555 to:
1) kolor obudowy i podświetlenia (mnie niebieskie z 525 bardziej się podoba)
2) wg zestawienia które można zrobić na stronach www.logitech.com/harmony - 525 nie ma obsługi 'MultiDevice', chociaż nie znalazłem co to znaczy
3) 525 obsługuje 12 urządzeń, 555 - 15
4) na 555 dodali 2 przyciski: Mute i Prev (ma wracać do poprzedniego kanału w telewizorach które to obsługują, oczywiście można sobie przypisać co kto chce)

W ogóle polecam polską linię wsparcia (tel. na stronie wyżej, zresztą ktoś go już podawał) - siedzi tam człowiek który sporo wie, a jeśli nie wie, to naprawdę stara się pomóc - kontaktuje się z supportem z centrali itd. Zresztą właśnie telefon do supportu przekonał mnie do kupienia tego pilota. Jak zadzwoniłem i zobaczyłem jakie wsparcie do niego dają (dedykowany człowiek w Polsce, uwierzcie mi to nie jest łatwe) - zdecydowałem że to musi być niezły produkt. I jest - miałem trochę problemów z nauczeniem, musiałem szkolić od starego pilota - teraz jest extra.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

przemasg napisał:
Zastanawia mnie jedna rzecz w tym pilocie (525,555)...
Jesli telewizor lub inne urzadzenie ma jeden przycisk Wlacz/Wylacz, to jak rozumiem po nacisnieciu takiego przycisku pilot wysyla za kazdym razem jeden i ten sam kod... (niezaleznie od tego, czy dane urzadzenie jest juz wlaczone czy wylaczone). Skoro tak, to jesli ustawie activity "Ogladaj TV" i tam jednym z elementow bedzie wlaczenie telewizora, a yelewizor bedzie juz wlaczony, to czy go wylaczy??
Tutaj sa tak naprawdę dwie sytuacje:
1) jeśli używasz tylko pilota Logitech - on sobie śledzi stan urządzeń i włącza/wyłącza te które są potrzebne i wtedy kiedy trzeba. Czyli jeśli np. jesteś w trakcie aktywności która potrzebuje np. DVD i telewizor, a później przełączasz się w inną która np. potrzebuje telewizora i tunera, to pilot wyłączy DVD i włączy tuner, nie ruszając telewizora. Nie wiem czy działa to jeśli stan urządzeń był zmieniany 'ręcznie' na pilocie, przez menu 'urządzenia' (Devices) czy tylko aktywności
2) co innego jeśli stan urządzeń był zmieniony 'poza' pilotem - np. przyciskami na urządzeniu albo starym pilotem. Wtedy przydaje się przycisk 'Help', który odpytuje o stan wszystkich urządzeń w danej aktywności i doprowadza je do odpowiedniego stanu (chyba wszystkie wyłącza). Później - pilnuje jak w pkt 1)

przemasg napisał:
I podobna sprawa, jesli ustawianie telewizora na odpowiednie wejscie polega na kilkakrotnym wciskaniu tego samego przycisku (tak jest w Samsungach), to jesli jestem dajmy na to na HDMI1 a chce isc na HDMI2 to wciskam raz, ale jak bylbym na ZLACZE1, to musze juz 3 razy wcisnac, jak z tym sobie radzi...?
Też miałem podobny problem. Idea jest taka, żeby telewizor był zawsze w 'znanym' stanie wyjściowym. Można to zrobić dość prosto. Ustalasz że np. telewizor jest na początku aktywności zawsze na konkretnym wejściu, np. w stanie oglądania TV (zakładam że to też jest jakieś wejście). I wiesz, że stamtąd HDMI1 to np. jedno wciśnięcie, a HDMI2 - dwa. Żeby tak działało - ustawiasz odpowiednie akcje przy wychodzeniu z aktywności (powrót do TV). Nie pamiętam dokładnie gdzie, ale w ustawieniach aktywności możesz ustawić akcje które są wykonywane przy wychodzeniu/wyłączaniu aktywności (np. powrót do TV).

Uff, sporo mi tego wyszło, mam nadzieję że coś wyjaśniłem :) a nie tylko zagmatwałem :).

Ja też mam kilka pytań, ale to zrobię oddzielną wiadomość.

Pozdrawiam,
Paweł

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

to pytanie już było w tym wątku, ale bez odpowiedzi :( Czy ktoś używał Logitecha Harmony (ja mam akurat 555) do sterowania komputerem z MediaCenter (mam Viste)? Widziałem że można załadować z bazy ustawienia - co potrzeba żeby móc włączyć i wyłączyć komputer? Mam odbiornik IrDA do PC na USB od starego PCMaka. Pewnie mógłbym nauczyć Logitecha komend PCMaka, ale chciałbym uniknąć instalowania oprogramowania od PCMaka na Viscie. Na dodatek na PCMaku nie było chyba możliwości włączenia komputera. Ktoś ma przetestowany jakiś tani odbiornik?

I jeszcze jedno pytanie - czy ktoś widział jakiś konwerter podczerwień - sygnał radiowy? Mam sterownik do ekranu od projektora (zwijanie/rozwijanie ekranu) który jest sterowany pilotem radiowym i nie mogę nim sterować z pilota Logitech - muszę mieć oddzielny pilot :(

Potrzebuję coś, co odbierze jakiś sygnał podczerwieni z pilota Logitech i wyśle odpowiedni sygnał radiowy. Pewnie możnaby przerobić samego pilota (dołożyć do niego odbiornik podczerwieni zamiast przycisków), ale nie wiem jak to zrobić :(

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Było pytanie o włącznik na podczerwień, który sterowałby ekranem/żaluzjami (dorzucę do tego światła :)). Jeśli ktoś jeszcze jest przed remontem - można to rozwiązać korzystając np. z włączników do światła na podczerwień które widziałem w Praktikerze (nie pamietam ile kosztowały, ale chyba były poniżej 50PLN). Jedyny problem jest taki, że orginalnie pewnie masz jeden przycisk podwójny do sterowania żaluzjami/ekranem, a przy takiej podczerwieni jest dwa razy więcej przycisków (w Praktikerze widziałem tylko pojedyncze). Można się porozglądać za bardziej skomplikowanymi systemami, ale wtedy często jeden przycisk kosztuje 300PLN :(. Jakby ktoś znalazł i przetestował jakieś tanie rozwiązanie - dajcie znać.

Ja niestety nie mogę tego użyć, bo
1) mam już zrobiony remont i żona by mnie zabiła jakbym chciał wiercić następne dziury
2) w tej chwili mam w pokoju sześć podwójnych przycisków, gdybym je zamienił na pojedyncze z podczerwienią - byłoby ich dwanaście...

Gdyby ktoś znalazł jakieś rozwiązanie na podczerwień które możnaby zaaplikować do istniejących już włączników podwójnych - dajcie znać! Myślę tutaj o dwóch rozwiązaniach (czysto teoretycznie - nie jestem elektrykiem/elektronikiem):
1) miniaturowe odbiorniki podczerwieni z przekaźnikiem/przełącznikiem, z oczkiem do klawisza (trzeba wywiercić dziurę, tutaj może być problemem miejsce na klawiszu), przekaźniki/przełączniki montowane wewnątrz puszki
2) bardziej naokoło, ale bez niszczenia klawiszy: odbiornik podczerwieni (pudełko postawione gdzieś w pokoju), który może wysyłać różne sygnały radiowe i malutkie odbiorniki radiowe sterujące przełącznikami montowane wewnątrz każdej puszki pod klawiszami od świateł)
jakby ktoś miał ochotę zrobić coś takiego - piszę się jako pierwszy klient :)

Pozdrawiam,
Paweł
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hernu

New member
Chciałbym przypomnieć nurtujący mnie temat - Logitech Harmony 1000
Nie dostałem żadnej odpowiedzi, a nie wierzę, że nikt na tym forum nie miał kontaktu z tym pilotem.
 

przemasg

New member
Unzip: dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi:) Wszystkie moje wątpliwości rozwiałeś, zdecydowałem się kupić to coś:)
Pozdrawiam
 

hernu

New member
Mam problem związany z Harmony 525
Kumpel kupił tego pilota na Allegro za 119zł (bez klapki osłaniającej baterię i z drobnymi ryskami) i przyniósł mi do sprawdzenia wraz z odtwarzaczem CD.
Pilot szybko pobrał ze strony Logitecha co trzeba, ale ja za cholerę nie potrafię zmusić go do współpracy z tym CD.
Wciskam na pilocie Devices, wyświetlają się Urządzenia ,w tym wypadku Odtwarzacz CD, pod nim napisy Włącz, Wyłącz, Utwór i ...nic.
CD nie reaguje na próbę włączenia.
Wszedłem w opcje "Zarejestruj wybrane polecenia" i z oryginalnego pilota uczyłem go podstawowych poleceń - niestety to samo co poprzednio...
Straciłem już mnóstwo czasu i cierpliwości, może ktoś naprowadzi mnie na rozwiązanie.
Z pilotem uniwersalnym mam do czynienia po raz pierwszy, do tej pory zainteresowany byłem innym wyrobem Logitecha - Harmony 1000, ale już mi to zainteresowanie przechodzi :(


EDIT:
No cóż, sam sobie poradziłem z Harmony 525.
Był uszkodzony i po drobnej naprawie działa jak należy, a kumpel jest zadowolony.

Pozostaje mi tylko podziękować forumowiczom za tak duży odzew i zainteresowanie sprawą... :???:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mariusz4567

New member
Czesc witam wszystkich jako,ze to moj pierwszy post na tym forum.Mam problem z ustawieniem pilota logitech 885 tzn nie pracuje poprawnie z plazma panasonic pv 70p,nie wybiera poprawnie wejsc,czyli zamiast hdmi component lub na odwrot,za kazdym razem inaczej.Prosil bym o konfiguracje jezeli komus sie udalo to ustawic z gory dziekuje pozdrawiam.
 

robza

New member
Harrmony 555

Witam wszystkich !!!

Wczoraj zakupiłem to cacko - istne cudo - zaprogramował sie bez żadnego problemu.

n-KA bez zażutu, jak i TV Daevoo, dekoder GI od UPC, DVD Manta i Ampli Denona.

Działa wszystko!!! 5 pilotów do szuflady 1 na stoliku.
Najwieksza frajda jest ustawianie funkcji "działania" - co sobie wymyslisz to masz i to czego akurat nie potrzebuje jest wyłączone.

Niezdecydowanym POLECAM
 

lock

New member
czasy opóżnienia

Miło słyszeć, że jednak można wszystko ustawić. Ja pilota 885 ustawiałem dość długo, ale się prawie udało: nka, kino Panasonic 855, LCD Panasonic 32LX 600. Wszystko działa, ale sporadycznie zamiast wejścia na HDMI1 w telewizorze wskakuje sygnał kablówki. Ktoś stwierdził, że jest to spowodowane czasami opóżnień załączania telewizora i nki. Które urządzenie powinno mieć krótszy czas załączania i powinno załączyć się pierwsze?? Małe pytanko, a może ktoś pomoże...
 

jacroza

New member
lock napisał:
Miło słyszeć, że jednak można wszystko ustawić. Ja pilota 885 ustawiałem dość długo, ale się prawie udało: nka, kino Panasonic 855, LCD Panasonic 32LX 600. Wszystko działa, ale sporadycznie zamiast wejścia na HDMI1 w telewizorze wskakuje sygnał kablówki. Ktoś stwierdził, że jest to spowodowane czasami opóżnień załączania telewizora i nki. Które urządzenie powinno mieć krótszy czas załączania i powinno załączyć się pierwsze?? Małe pytanko, a może ktoś pomoże...

Witam na forum.

Obawiam się, że musisz poeksperymentować :)
Mi dopracowanie wszystkiego zabrało ok. tygodnia, ale pilocik rzeczywiście jest super i da się z nim zrobić praktycznie wszystko :)

Pozdrawiam
jacroza
 

abo

New member
hernu napisał:
Chciałbym przypomnieć nurtujący mnie temat - Logitech Harmony 1000
Nie dostałem żadnej odpowiedzi, a nie wierzę, że nikt na tym forum nie miał kontaktu z tym pilotem.



Witam,
Od niedawna mam Harmony 1000, wcześniej używałem krotko harmony 880 a jeszcze wczesniej bardzo dlugo uczącego się pilota od onkyo 595.
I z tym ostanim bylo ok do czasu pojawienia się n-ki, której to ten pilot nie potrafił obsłużyć i znowu pojawiły się 2 piloty...
Wtedy przyszedł czas na logitecha 880 który bardzo ladnie sobie z n radzil ale z paru innych powodow srednio mi odpowiadal dlatego zdecydowalem się na model 1000 - tutaj poza małymi mankamentami nie mam uwag - jeśli masz konkretne pytania to pisz.
pozdrawiam,
 

Waha

New member
Witam,

mam prośbę do użytkowników pilotów Harmony - czy moglibyście sprawdzić w bazie danych logitecha czy jest tam zdefiniowany tuner marantza ST6000? Probowalem znalezc te dane na stronie logitech ale wyglada na to ze sa niedostepne. A pytam bo niestety ale skradziono mi pilota i jesli harmony nie potrafi oblugiwac tego tunera defaultowo to musze poszukac innego rozwiazania.


Pozdrawiam - AI
 

Dru

Moderator
czy ktoś z Was ma taki problem z pilotem Logitech`a (555), że nie wyłącza się podświetlenie pilota po określonym czasie? Bo ja przez ostatni miesiąc miałem taki problem, przedwczoraj wcisnąłem po jakiejś operacji przycisk HELP i jakoś samo się wtedy naprawiło. Ale od dzisiaj rano znowu podświetlenie nie wyłącza się samoczynnie. Co jest grane?
 

kwitekpl

New member
Witam ,posiadam 525 ,ale mam pytanie ogolne ,czy ktorys model posiada taka funkcje ,ktora by sie przydala mianowicie zwykly timer ,bo jezeli jest uruchomionych kilka urzadzen byloby milo nacisnac np 60 min i isc spac ,reszta sama by sie wykonala ,a nie w kazdym ustawiac osobno timer,chyba ze ktos ma na to jakis plan jak to ustawic jako activity
dziekuje
 
Do góry