Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

lock

New member
Logitech 885 - kto pomoże?

Logitech 885 obsługuje TV Panasonic TX 32 LX600, kino domowe Panasonic TH 855 i recorder n. Miłe zaskoczenie - nkę obsługuje bez zarzutu. Wszystkie funkcje nki przyjmuje. Ale mam problem i już się poddaję.Proszę o pomoc znawców tematu.
TV połączony z nką HDMI (wejscie HDMI1), TV i kino połączony HDMI (wejście HDMI2), kino z nką po optyku ( w kinie ustawienie
D-IN).
Wcześniej używając kilku pilotów załączałem TV, ustawiał się na Tuner, póżniej naciskałem TV/AV i przechodził na HDMI 1. W kinie było ustawienie na D-IN. Przy odtwarzaniu filmu na kinie domowym ręcznie przełączłem na TV na HDM2, a kino na CD/DVD - i było w miarę ok.
Po zaprogramowaniu pilota Logitech 885 mam trzy problemy:
1) nie można załączyć pilotem TV, pozostaje w uśpieniu. Jak ustawić wejścia TV po kolei w pilocie, żeby TV włączał sie od razu na właściwe wejście
2) po przejściu pilotem na kino domowe pozostaje na D-IN - nie przełącza na CD/DVD
3) w funkcji słuchanie radia - nie przełącza na FM
Nadmieniam, że programowanie prowadzi za rękę i powyższe funkcje pilot potwierdza w ustawieniach, ale w rzeczywistości nie działa jak należy. Wiem, że innym się udało ten problem przeskoczyć, a ja NIE POTRAFIĘ USTAWIĆ odpowiednich wejść w kolejności
POMÓŻCIE LAIKOWI
a może ktoś ma namiar do osoby z Warszawy, kto odpłatnie ustawi podstawowe funkcje pilota Logitech Harmony 885?
Problem polega na ustawieniu wejść w TV i kinie domowym, którą opcję wyboru zastosować: 3 czy 4 ( są do wyboru cztery możliwości przy konfiguracji wejść)
Czy wpisać w TV tylko wejścia HDMI1 i HDMI 2 czy jeszcze coś , bo telewizor trzeba przełączać na TV/AV (Polsat przez kablówkę, pozostałe przez recorder n-ki). Czy w kinie domowym tylko potrzebne wejścia D-IN, DVD/CD i FM, których używam,czy inna konfiguracja. Jak opisać dalej w kompie wybrane wejścia. Prezent dostałem fajny, tylko go nie mogę używać, w TX 32 LX 600 przy konfiguracji pilota przez komputer jest pytanie jak przełączają się wejscia i pokazane są 4 możliwości - na stronie komputera 4 monitory i trzeba wybrać. Kombinuję z czwartą opcją, ale nie wiem czy dobrze określiłem liczbę wejść w TV (wpisałem wcześniej tylko HDMI1 i HDMI2), pozostałe wejścia ominąłem. Jeżeli 4 opcja to jak wpisać odpowiednie przyciski. Próbuję TV/Wideo, niebieski,niebieski. i opcję w TV-HDMI1.Nawet zadziałało, ale jak dołączyłem kino domowe ( podobny problem z wejściami - wpisałem wejścia D-IN, DVD/CD i FM , bo tylko tych używam) i zalecenie na HDMI2, to po przełączeniu z powrotem z kina na TV nie wraca na HDMI1, podobnie po słuchaniu radia nie wraca do oglądania telewizji na HDMI1
I ostatnie czy opóżnienia w telewizorze domyślne są ok, czy trzeba kombinować z innymi. TV raz się załącza raz nie.
 

dejneka

New member
lock napisał:
Logitech 885 obsługuje TV Panasonic TX 32 LX600, kino domowe Panasonic TH 855 i recorder n. Miłe zaskoczenie - nkę obsługuje bez zarzutu. Wszystkie funkcje nki przyjmuje. Ale mam problem i już się poddaję.Proszę o pomoc znawców tematu.
TV połączony z nką HDMI (wejscie HDMI1), TV i kino połączony HDMI (wejście HDMI2), kino z nką po optyku ( w kinie ustawienie
D-IN).
Wcześniej używając kilku pilotów załączałem TV, ustawiał się na Tuner, póżniej naciskałem TV/AV i przechodził na HDMI 1. W kinie było ustawienie na D-IN. Przy odtwarzaniu filmu na kinie domowym ręcznie przełączłem na TV na HDM2, a kino na CD/DVD - i było w miarę ok.
Po zaprogramowaniu pilota Logitech 885 mam trzy problemy:
1) nie można załączyć pilotem TV, pozostaje w uśpieniu. Jak ustawić wejścia TV po kolei w pilocie, żeby TV włączał sie od razu na właściwe wejście
2) po przejściu pilotem na kino domowe pozostaje na D-IN - nie przełącza na CD/DVD
3) w funkcji słuchanie radia - nie przełącza na FM
Nadmieniam, że programowanie prowadzi za rękę i powyższe funkcje pilot potwierdza w ustawieniach, ale w rzeczywistości nie działa jak należy. Wiem, że innym się udało ten problem przeskoczyć, a ja NIE POTRAFIĘ USTAWIĆ odpowiednich wejść w kolejności
POMÓŻCIE LAIKOWI
a może ktoś ma namiar do osoby z Warszawy, kto odpłatnie ustawi podstawowe funkcje pilota Logitech Harmony 885?
Problem polega na ustawieniu wejść w TV i kinie domowym, którą opcję wyboru zastosować: 3 czy 4 ( są do wyboru cztery możliwości przy konfiguracji wejść)
Czy wpisać w TV tylko wejścia HDMI1 i HDMI 2 czy jeszcze coś , bo telewizor trzeba przełączać na TV/AV (Polsat przez kablówkę, pozostałe przez recorder n-ki). Czy w kinie domowym tylko potrzebne wejścia D-IN, DVD/CD i FM, których używam,czy inna konfiguracja. Jak opisać dalej w kompie wybrane wejścia. Prezent dostałem fajny, tylko go nie mogę używać, w TX 32 LX 600 przy konfiguracji pilota przez komputer jest pytanie jak przełączają się wejscia i pokazane są 4 możliwości - na stronie komputera 4 monitory i trzeba wybrać. Kombinuję z czwartą opcją, ale nie wiem czy dobrze określiłem liczbę wejść w TV (wpisałem wcześniej tylko HDMI1 i HDMI2), pozostałe wejścia ominąłem. Jeżeli 4 opcja to jak wpisać odpowiednie przyciski. Próbuję TV/Wideo, niebieski,niebieski. i opcję w TV-HDMI1.Nawet zadziałało, ale jak dołączyłem kino domowe ( podobny problem z wejściami - wpisałem wejścia D-IN, DVD/CD i FM , bo tylko tych używam) i zalecenie na HDMI2, to po przełączeniu z powrotem z kina na TV nie wraca na HDMI1, podobnie po słuchaniu radia nie wraca do oglądania telewizji na HDMI1
I ostatnie czy opóżnienia w telewizorze domyślne są ok, czy trzeba kombinować z innymi. TV raz się załącza raz nie.

Uff, pojechałeś z tymi problemami....
Nie podejmuję się rozstrzygać co na jakim wejściu ma być, mogę wyrazić tylko swoje zdania na temat programowania pilota.
Po pierwsze musisz dobrze wprowadzić wszystkie Urządzenia (Device) wraz z dodatkowymi informacjami o pilocie (przełączanie wejść) program pyta Cię w jaki sposób przełączane są sygnały wejściowe.
Jak pokonasz etap znajdowania odpowiednich urządzeń trzeba wejść w ustawienia Działań (Activitis).
Tu kolego możesz poszaleć, pomimo tego że konfigurator podpowiada warto potem go trochę poprawić. Trzeba wtedy wejść w zaawansowane ustawienia przycisków, będziesz tam miał do wyboru trzy możliwości wyboru ale powinieneś wejść w tą gdzie "wszystko działa poprawnie ale chcesz przejrzeć ustawienia" (jakoś tak to się nazywa), potem po kilku podobnych krokach jak konfiguracji dochodzisz do możliwości dodania komend dla każdego z urządzeń podczas włączania jak i podczas wyłączania a tam to już można poszaleć.
Pilot po takim konfigurowaniu będzie wykonywał sekwencję czynności, w związku z tym będzie to trwało kilka sekund i pilot musi "widzieć" urządzenia.
Jeśli nie zależy Ci na czasie to w czwartek wrócę do Warszawy i po południu możemy posiedzieć nad problemem np. na GG...
Teraz jestem w pracy i nie pamiętam dokładnego nazewnictwa w oprogramowaniu do pilota, powinieneś sobie poradzić sam tylko trzeba wykazać trochę cierpliwości...
Sukcesów życzę i pozdrawiam
 

Dru

Moderator
witam
przymierzam się powoli do kupna takiego pilota uniwersalnego i mam takie pytanko: mam TV plazmę Panasonica 37PV70 i chciałbym tak zrobić aby ustawoć makro, np. "Oglądaj DVD", które włączyłoby TV, przełączyło na nim wejście na Component, tam ustawiło formatowanie obrazu na 16/9, włączyło DVD i film, włączyło amplituner i przełączyło na nim sygnał z DVD. Da radę coś takiego zrobić, bo wiem, że z ustawieniem pewnych zależności na TV jest trochę kłopotliwe?
 

lipaxp

New member
pilot

witam
kupiłem logitecha harmony 555 i nie moge nauczyć go kodu do Tunera Diory AS-502, są tylko kody do CD-502 i WS-502, WS-504/B,cała wieża działa bez zarzutu oprucz tego tunka, nawet wyuczyłem z orginalnego pilota, pilot logitech nadaje te sygnały ale tunek ani nie drgnie, poradzcie jak sobie z tym poradzić?:(
z góry dzięki.
 

Markus1

New member
Kupilem Harmony 885.
Niby wszystko ok.
Zainstalowałem najnowszą wersję oprogramowania, mam menu po polsku.
Skonfigurowałem
LCD Philips 32PFL7332/10
Ferguson HF-8800 HD
DVD Pioneer 575A
Ustawiłem mu 2 funkcje:
-odtwarzanie dvd
-oglądaj tv

Jeśli uruchomię z pilota którąś z nich starują ok, ale jeśli tylko przełączę z jednej na drugą telewizor nie potrafi się przełączyć na odpowiednie wejścia.
Sat-ka oraz dvd uruchamia się jak trzeba.

Wciskam help na pilocie ustawiam na nowo i nic to nie daje.
Poradźcie co robić.
 

autorus

New member
Markus1 napisał:
Kupilem Harmony 885.
Niby wszystko ok.
Zainstalowałem najnowszą wersję oprogramowania, mam menu po polsku.
Skonfigurowałem
LCD Philips 32PFL7332/10
Ferguson HF-8800 HD
DVD Pioneer 575A
Ustawiłem mu 2 funkcje:
-odtwarzanie dvd
-oglądaj tv

Jeśli uruchomię z pilota którąś z nich starują ok, ale jeśli tylko przełączę z jednej na drugą telewizor nie potrafi się przełączyć na odpowiednie wejścia.
Sat-ka oraz dvd uruchamia się jak trzeba.

Wciskam help na pilocie ustawiam na nowo i nic to nie daje.
Poradźcie co robić.


Które urządzenie nie zmienia ci wejsćia? Pewnie tv. Tak jak u mnie.
Wejdz w ustawienia tv, tam będziesz miał ze tv nie reaguje prawidłowo na sygnał , tzn nie zmienia wejść. Trzeba zmienić czasy w jakich pilot wysyła sygnały oraz czas odstępu pomiędzy kolejnymi poleceniami. Ja ustawiłem oba parametry na 1000. I działa. Oczywiście możesz poeksperymentować .
Bo jak dasz za dużo to tv zacznie się mulić :)

Autorus
 

Markus1

New member
Problem polega na tym, że nie za bardzo wiem jak ustawić te czasy opóźnień próbowałem już z wieloma ale telewizor albo całkiem się nie włączał albo włączał się ale pilot nie sterował właściwie wejściem i nie ustawiał się automatem na właściwe wejście zewnętrzne.
Takie mam wejścia:
-TV
-EXT1
-EXT2
-EXT3
-HDMI1
-HDMI2
-Strona
Po uruchomieniu "oglądanie telewizji" pilot włącza telewizor, włacza tuner i widać, że usiłuje ustawić wejście zewnętrzne, gdyż widać rozwijane menu tych wejść coś się zaznacza i niestety nie jest to HDMI1.

Po wciśnięciu Help i ustawieniu tego wejścia wszystko jest ok aż do wyłączenia.
Pilot dobrze wyłącza urządzenia.
Po ponownym załączeniu problem z właściwym wybraniem HDMI1 się powtarza.

Ponad to nie bardzo rozumiem dlaczego jeśli pilot bez problemu znajdzie urządzenie w bazie to ma problem z opóźnieniami sygnału. Powinno to być ustawione niejako automatycznie.

Ręce opadają!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

misio72

New member
Logitech harmony 885

Witam
Mam pytanie z jakiej strony mozna sciagnac oprogramowanie soft V5 5.3.2 bo swojego orginalnego oprogramowania nie moge znajsc gdzies przesialem a robylem reinstalacie windowsa i wszystko wykasowalem.
z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
 

armario

New member
Witam

Dzisiaj nabyłem Harmony 555 ale mam mały problem z obsługą XBOX'a - konsola reaguje bardzo powoli a czasami wcale na komendy wydawane z pilota. Czy wprowadzaliście jakieś dodatkowe ustawienia do konfiguracji pilota z XBOX'em ?
 

Markus1

New member
Jednak nie jest tak źle jak sie wydawało.
Po telefonie do wsparcia technicznego i dokładnym opisie problemu z przełączaniem wejść telewizora, dosłali mi konfigurację i po którymś z kolei wgraniu oprogramowania wreszcie pilot zaczął dobrze pracować. Problem nie tyle leżał w opóźnieniach co w niewłaściwym przełączaniu wejść zewnętrznych.
Na razie jestem zadowolony i po bojach i trudach mogę pilota 885 polecić.
 

przemasg

New member
Jeden problem z Harmony

Witam

Zastanawia mnie jedna rzecz w tym pilocie (525,555)...
Jesli telewizor lub inne urzadzenie ma jeden przycisk Wlacz/Wylacz, to jak rozumiem po nacisnieciu takiego przycisku pilot wysyla za kazdym razem jeden i ten sam kod... (niezaleznie od tego, czy dane urzadzenie jest juz wlaczone czy wylaczone). Skoro tak, to jesli ustawie activity "Ogladaj TV" i tam jednym z elementow bedzie wlaczenie telewizora, a yelewizor bedzie juz wlaczony, to czy go wylaczy??
I podobna sprawa, jesli ustawianie telewizora na odpowiednie wejscie polega na kilkakrotnym wciskaniu tego samego przycisku (tak jest w Samsungach), to jesli jestem dajmy na to na HDMI1 a chce isc na HDMI2 to wciskam raz, ale jak bylbym na ZLACZE1, to musze juz 3 razy wcisnac, jak z tym sobie radzi...?

Pozdrawiam
 

autorus

New member
przemasg napisał:
Witam

Zastanawia mnie jedna rzecz w tym pilocie (525,555)...
Jesli telewizor lub inne urzadzenie ma jeden przycisk Wlacz/Wylacz, to jak rozumiem po nacisnieciu takiego przycisku pilot wysyla za kazdym razem jeden i ten sam kod... (niezaleznie od tego, czy dane urzadzenie jest juz wlaczone czy wylaczone). Skoro tak, to jesli ustawie activity "Ogladaj TV" i tam jednym z elementow bedzie wlaczenie telewizora, a yelewizor bedzie juz wlaczony, to czy go wylaczy??
I podobna sprawa, jesli ustawianie telewizora na odpowiednie wejscie polega na kilkakrotnym wciskaniu tego samego przycisku (tak jest w Samsungach), to jesli jestem dajmy na to na HDMI1 a chce isc na HDMI2 to wciskam raz, ale jak bylbym na ZLACZE1, to musze juz 3 razy wcisnac, jak z tym sobie radzi...?

Pozdrawiam


1) Tak, wyłaczy go.

2) nie, wystarczy tylko raz włączyć. Pozatym właczenie ogladaj tv włączy i ustawi ci wszystko.
 

przemasg

New member
Harmony - coś nie tak

autorus napisał:
1) Tak, wyłaczy go.

2) nie, wystarczy tylko raz włączyć. Pozatym właczenie ogladaj tv włączy i ustawi ci wszystko.

Czyli jak rozumiem caly zestaw urzadzen musi byc w scisle okreslonym stanie poczatkowym aby po nacisnieciu jednego przycisku Activities przeszedł w inny okreslony stan? Znaczy np. wszystko musi być powylaczane aby po nacisnieciu "Ogladaj TV" wlaczyl telewizor, amplituner, tuner sat i poustawial w odpowiedni stan... A jesli bylem np. w stanie "Ogladaj DVD" czyli telewizor mialem juz wlaczony, to po nacisnieciu "Ogladaj TV" zamiast wlaczyć mi telewizor to mi go wyłączy?
 

autorus

New member
niekoniecznie, ja np nbox mam ustawione ze cały czas jest włączony. I niezależnie co robię to i tak jest właczony. Tak tez mozna, no ale z tv to racz3ej odpada :)

Autorus
 

matias2004

New member
Ja mam 885 i tam to jest tak ze jak np ogladam dvd prze kino domowe i nacisne ogladaj tv to wylacza dvd , wylacza ampli , a tv zmienia na inne wejscie i pozostawia wlaczone (u mnie hdmi).
Mam zrobione ogladanie tv w 2 opcjach , z ampli i bez.Jak ogladam bez i przelacze na ogladanie tv 2 , to zalacza ampli i glos jest teraz sterowany (podglaszanie) ampli , a reszta zosataje bez zmian (tv i tv sat).
A jesli chodzi o tv , to wl/wyl nastepuje 1 klawiszem , ale w moim tv panasonic jesli chodzi tv to jak wlacze jescze raz to go nie wylacza , mrygnie dioda ale sie nie wylaczy (chodzi pewnie o czas przycisniecia , inny jest on-dluzszy , inny off-krotszy ) .
Pilot sprawuje sie doskonale.b.prosty w obsludze , ale trudny do ustawienia ,jeszcze jak ktos ma plazme panasonic to przewalone.
 
Do góry