komponent, HDMI i nowe dvd

Cosmooo

New member
Witam, proszę o konkretną radę
mam "stare" dvd Yamaha s540 i kupiłem do niego kabel komponent profigold PGV3300 z racji tego ze nie ma wyjścia HDMI....
Jednak nie wziąłem pod uwagę opcji kupna nowego dvd z upscalingiem (panasonic S52)...na które się dziś nastawiłem.
Dlatego proszę o poradę czy wymienić kabel na HDMI czy obecny kabel może zostać i nie stracę dużo na jakości.

Najgłupsze w tym wszytskim jest to ze nie sprawdzałem jeszcze jakości tego komponentu z racji tego ze na dniach dostarczą mi ze sklepu zamówioną plasmę Philipsa 42PF9631D.

Proszę o rzeczowe porady
 

machu

New member
Poczekaj na plazmę.
Najpierw podłącz Yamahę przez component, a potem weź Panasonica do przetestowania. Nie jest powiedziane że scaler DVD za 500zł jest lepszy od wewnętrznego skalera Philipsa - choć bardzo możliwe.

Musisz pamiętac że panasonic wyśle obraz 720p czyli 1280x720, twoja plazma ma rozdzielczość 1024x768 więc będzie to musiała znowu przeskalować do swojej natywnej rozdzielczości.

Ważniejszym pytaniem jest: który sprzęt ma lepszy deinterlacing (zmianę z przeplotu na progres)...

Piszę to wszystko po to, by ci uświadomić że tak naprawdę nie da się odpowiedzieć na twoje pytanie bez naocznego testu sprzętu.
 
Do góry