jeszcze raz - KABLE czy nie KABLE ?

flk

New member
witam mam pytanko :

ostatnio byl podobny temat , mianowicie porownanie kabli HDMi a jakosc obrazu . Chodzi mi nie o kabel HDMI ale o podlaczenie konsoli XBOX 1 do telewizora LCD kablem compsite .

Zakupilem kabelek COPOSITE jakiejs firmy noname za 35 zl , niby wszytsko elegancko chodzi , jest wysoka rozdzielczosc itd. ale po dluzszym obcowaniu ze sprzetem gdy minal juz pierwszy zachwyt zaczalem sie przygladac wszelkim szczegolom. Wystepuje dziwny problem , objawia sie podczas ogladania filmow DVD - na twarze wkrada sie dziwny pomaranczowy odcien tzn. w niektorych miejscach sa jakby plamy pomaranczowe , usta maja nienaturalny kolor. Po zmianie kabla na oryginalny RGB , zmniejsza sie rozdzielczosc ale nie widac tych pomaranczowych plam i kolory sa w normie , podobnego zjawiska tez nei zauwazylem przy ogladniu telewizji z anteny . Dzieje sie tak tylko przy podlaczeniu X-a ta podrobka kabla COPOSITE . Czy to mozliwe ze przy wysokich rozdzielczosciach telewizor wyswietla jakos inaczej kolory czy poprostu wina taniego kabla ?

Nie wiem czy zamawiac kabel oryginalny Microsoftu za 100 zl , czy taka przypadlosc telewizora . Dodam ze mam SAMSUNGA M61.

Nie mam narazie żadnego innego sprzetu żeby podłączyć i sprawdzić po COMPOZYCIE jak działa , bo za DVD służy mi XBOX
 

robert1v

New member
kabel

a tak poważnie - to chodziło ci pewnie o kabel COMPONENT VIDEO a nie COMPOSITE
bo to na nim oprócz hdmi można zwiększyć rozdzielczość.

a propo na tym co piszesz polega właśnie zaleta rgb że mordki nie są podbarwione bo sygnał idzie 3 a nie 1 kablem I SIĘ NIE NAKŁADA:cool:
 
Do góry