Słuchawki 5.1

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dear Forumowicze,

Napewno większość z Was zetknęła się ze zrzędzącymi domownikami, że za głosno dajecie "rurę" swpimi systemami kina domowego a tu oni chcą spać (a najczęściej jest to tłumaczone sąsiadami - chociaż tłumaczący mają ich generalnie w tylnej części). Powiedziałem BASTA !!!
Lubię nocami oglądać KD i będę to robił.
Może ktos tym razem mi doradzi. Noszę się z zamiarem kupna słuchawek 5.1.
Do kompa kupiłbym Longnetmedia Aero 5.1 ale do KD ???
Poświęciłem dziś trochę czasu, żeby poczytać w necie i uwagę moją zwróciło kilka modeli:

1.) Philips SBC HD 1500U
2.) Sony MDR-DS 4000
3.) Pioneer SE-DIR 800C
4.) AKG Hearo 787 Surround
Creative HQ 2300D

Sony i Pionoeer odpadają ze względu na transmisję IR. Wystarczy odwrócić głowę na bok i już szumy (opinia kolegi mającego słuchawki Philipsa na IR). Tak więc w gre wchodzi tylko transmisja radiowa i to cyfrowa.
Na polu bitwy zostają Philips, Creative i AKG.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów testował, słyszał to AKG?
http://www.akg-acoustics.com/products//powerslave,id,907,pid,907,mynodeid,101,_l...

Nigdzie nie widzę żadnych opinii na ten temat.
Słuchaweczki mogą być przyjemne (koszt 250 euro) no i renoma AKG mówi chyba za siebie.
Nie rozumiem tylko (po przestudiowaniu instrukcji) jak w AKG z podanego sygnału stereo (chinchami) skrzyneczka dekoduje dolby 5.1 a nawet Logic7 (dźwięk 8-kanałowy). Niech mnie ktoś oświeci proszę.
Link do instrukcji:
http://www.akg-acoustics.com/mediadatabase/psfile/datei/39/hearo78742f9a84ea8562...

W Philipsie 1500U to rozumiem - sygnał podany jest po koaksjalu lub optyku do dekodera
ale to już stary model (grudzień 2004 chyba). Słuchawki poza tym na oko wydają się ciężkie.
Wykonanie za to jest "style".

Crative wygląda bardzo rozsądnie cenowo no i... dolby 5.1, dolby headphone, etc. No i cena.... na komputronik.pl dziś 212 pln (a wszędzie indziej powyżej 300).
Czekam na Wasz odzew.

Dziękuję z góry za porady.
 

kg2000

Member
Te AKG to o ile widzę z opisu dekodują tylko Dolby Surround, dlatego wystarczy im sygnał stereo. Nic tam nie ma o dekodowaniu Dolby Digital czy DTS.
Creative mam od dość dawna. Przyzwoite słuchawki, ale na jakieś poważne efekty przestrzenne to nie ma co liczyć. Ten dekoderek straszliwie wysysa baterie. Po prostu smok ;)
Wątpie czy w ogóle da się na słuchawkach zasymulować coś choć trochę zbliżonego do prawdziwego dźwięku przestrzennego. Kup sobie lepiej dobrej klasy słuchawki z dobrym odtwarzaniem niskich tonów.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@Ar2 - Dzięki za recenzję. Przeczytałem ją oczywiście wcześniej :)
Miałeś na myśli oczywiście Creativy a nie Logitechy :)

Zakupiłem właśnie te creativy.
Cena mnie skusiła - w Komputroniku zapłaciłem tylko 212 pln podczas gdy w innych sklepach internetowych cena nie spada poniżej 300 pln.
A w MM-NDI w Poznaniu chcieli nawet 386 pln (palanciarnia !).

Subiektywną (jak zawsze) recenzję zamieszczę po przesłuchaniu kilku filmów i sprawdzeniu czasu wysysania baterii przez dekoder.
Już teraz mogę powiedzieć, że muza brzmi trochę za ciemno ale po podregulowaniu sopranów i zmniejszeniu ciut basów jest OK.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Polecam słuchaweczki do KD: Phlilips SBC HD 1500U.
Właśnie zakupiłem. Filmy w 5.1 i DTS-y brzmią aż miło.
Miodzio !!!!
 
Do góry