(Kompletując zestaw)czas na słuchawki.

GracX

New member
Bez reklam
Witam powili kompletuję mój zestaw nadeszła również pora na słuchawki,chciałbym zasięgnąć waszej porady gdyż mają być to pierwsze porządne słuchawki które zakupie.rozglądając się w MM moja uwagę przykuły jedynie logitechy z serii G oglądany prze ze mnie model to bodajże G35.troche poczytałem dużo plusów ale minus też nie brakuje.

Kwota:do około 1000zł myślę że na słuchawki wystarczy aczkolwiek można za ten pułap wyjść

Zastosowanie:Tv-filmy w późniejszych porach gdy inni domownicy śpią itp.
Gry na PS3 tak by zwiększyć doznania, klimat głównie survival horrory.
Gry PC:eek:gólnie z naciskiem na gry co-op oraz FPS nasłuchiwanie przeciwnika itp.
Muzyka:tego aspektu praktycznie nie biorę pod uwagę w ogóle nie słucham muzyki poprzez słuchawki.

Mile widziana technologia bez przewodowa.

Za wszystkie porady z góry dziękuję.

Pozdrawiam.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Jeśli bezprzewodowe to polecam otwarte Sennheiser RS180 (te mam właśnie ze względu na muzykę i film) albo model RS170 - zamknięte wiec może Ci lepiej podejda do gier.
Oba modele śmiało się mieszczą w Twoim limicie a jakość transmisji bije na głowę wszystkie inne radiowe i bluetooth. AKG są jeszcze w tym samym standardzie (Kleer) ale jak dla mnie miały za ostre skraje pasma.
 

GracX

New member
Bez reklam
Vaderus dzięki za twoje typu poczytam o nich.

co do kabla pewnie tak jest ale jest również nie praktyczny,ostatnio widziałem myszkę która łączy w sobie 2 cechy można podpiąć kabel gdy się np.gra lub odpiąć dla wygody czy takie rozwiązanie zastosowano również w słuchawkach?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Kabel jest lepszy od bezprzewodowości.

Generalnie i co do zasady, to absolutnie się zgadzam i sam w domu kabluje co się da.
W przypadku słuchawek, których szukałem kilka miesięcy, to ostatecznie porownywalem "kablowe" Sennheiser HD580 i "bezkablowe" RS180. Różnica była, fakt, aczkolwiek zbyt minimalna... wygoda braku kabla "bezcenna" :)
....ale mówię za siebie i jako fan kabli, w tym przypadku wygrał brak drutow. Ważny tu był fakt, ze Sennheiser i AKG jako jedyni używają standardu Kleer do transmisji wiec nie maja znanych problemów z przesyłem RF czy Bluetooth.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
sharkoon x-tatic digital - do konsoli do pcta do xa do kina domowego - masz mikrofon do grania i fajny dzwiek 5.1 który daje rade. No jak nie słuchasz muzyki to nie ma lepszego rozwiazania, no chyba że znajdziesz za granicą i sciągniesz podobne słuchawki jakieś Tritony czy inne.:popcorn: no i zaoszczędzisz.
 

GracX

New member
Bez reklam
ciekawi mnie to co pisze vaderus "używają standardu Kleer do transmisji wiec nie maja znanych problemów z przesyłem RF czy Bluetooth." jak na razie to chyba numer jeden.mikrofon nie jest absolutnie potrzebny gdyż zwyczajnie z niego nie korzystam.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
x-tatic nie jest kitem - nawet za 1000 można kupic badziew - świadomosc czego się chcę jest ważna ( przeczytaj post pierwszy ) ja podałem tylko rozwiązanie wynikające z postu - prawie idealne ale zapomniałem ze budżet jest duzy i to jest najwazniejsze - bardzo przepraszam Fiko ihihhi w takim razie polecam Audio-Technica ATH-PRO700MK2 (PRO-700 MK2) Słuchawki przewodowe :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)
te napewno bedą gites tym bardziej że kolega nie słucha muzyki ale to nie ważne....
 

GracX

New member
Bez reklam
tak jest muzyki nie słucham i na pewno się to nie zmieni dzięki za wszystkie odpowiedzi może jeszcze jakieś typy? muzyka nie ważna telewizja też tylko w późnych porach gdy 2połówka śpi ;) głównie chodzi o wzmocnienie wrażeń/dreszczyku filmy gatunek horror,ale przede wszystkim Gry dobre nasłuchiwanie przeciwnika w FPS raz miałem na uszach słuchawki philipsa bezprzewodowe nie wiem jaki dokładnie model ale dźwięk był jakiś dziwny niby wyraźny ale jakby z oddali..
 

topsy

New member
Panowie, panowie :)
Zapomnieliście o najważniejszej rzeczy przy doborze słuchawek.
Żeby napędzić średniej klasy słuchawki będziesz musiał dokupić wzmacniacz słuchawkowy lub jakiegoś DAC'a.Czyli kolejnych kilka-naście stówek.
Wzmacniacz stacjonarny średnio się do tego nadaje.
Najpierw zastanów się, jakiego rodzaju słuchawek potrzebujesz.
Z bezprzewodowych Sennheiserów mogę ci polecić właśnie RS180 tylko pamiętaj, że jest to konstrukcja otwarta. Czyli dźwięk dosyć mocno wydobywa się na zewnątrz. Poszukaj ich w jakimś sklepie internetowym, bo w MM lub innych strasznie przepłacisz. Ja swoje kupiłem za 650.
Mają technologię KLEER, czyli przesyłają dźwięk bezstratnie, w jakości płyty cd.
W swoim budżecie może uda ci się wyrwać Denony AHD 2000, Senki HD 650, masz też AKG itp., itd.
Ale to już wymaga dobrego źródła do napędzania. Zresztą to temat rzeka do opisania :)
Wczoraj dokupiłem dziewiątą parę i już myślę o HD 800 i kolejnym wzmacniaczu.

Zapomniałem dopisać.
Jeżeli wolisz żeby słuchawki niebyły słyszane np. w nocy to wybierz RS170. Różnica to właśnie konstrukcja zamknięta.
Btw:
Czasy, kiedy słuchawki bezprzewodowe były bardzo drogie i jakością dźwięku nie dorównywały przewodowym za dwie stówki już dawno minęły.
 
Ostatnia edycja:

topsy

New member
Jak sluchawki to tylko Monster Cable Beats by Dr. Dre Studio, a nie jakis denon...

:shock::hihi: buahahahaha !?

możesz wyjaśnic w kilku słowach, dlaczego Beats'y:-o
Dla mnie to one mają dresiarski wygląd i zostały zestrojone pod hip hop polo i murzyńskie teledyski.
Beznadziejna scena, obcięta góra, bezmyślnie dudniący bas, to tak w kilku słowach.
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
Panowie widziałem dziś te RS180 fajna cena bo niecałe 200euro więc poniżej 800zł podbijam nieco budżet do około 1400zł.dziękuję za zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam
 

wasylhh

New member
Bez reklam
:shock::hihi: buahahahaha !?

możesz wyjaśnic w kilku słowach, dlaczego Beats'y:-o
Dla mnie to one mają dresiarski wygląd i zostały zestrojone pod hip hop polo i murzyńskie teledyski.
Beznadziejna scena, obcięta góra, bezmyślnie dudniący bas, to tak w kilku słowach.

Miales na uszach i sluchales czy tylko piszesz to co widziales w necie? Sadzac po twojej wypowiedzi to raczej to drugie. Gram w nich od czasu do czasu na PS3 i gra na nich daje zaj*bisty efekt.
 

topsy

New member
Na swoich uszach miałem kilkadziesiąt par słuchawek.
Miałem te o których wspomniałeś, wersję pro do testów, tutaj jest trochę lepiej ale cena absolutnie nieopłacalna. Miałem dokanałowe nie pamiętam nazwy, takie płaskie, czerwone dziadostwo. Jedyna zaleta tych słuchawek to dobre wykonanie.
Jak już chcesz koniecznie wydać sporo na gadżeciarskie słuchawki, bardzo dobrze grające to polecam B&W P5.Polecam bo mam :)
P5 headphones - Bowers & Wilkins | B&W Speakers
 

GracX

New member
Bez reklam
co sądzicie o Qpad QH-1339 zaczynam trochę zmieniać podejście brak kabelka już nie jest tak istotny pozycjonowanie dźwięku o to chodzi, widziałem też kilka modeli z wibracjami dla gracza mógłby to być ciekawy efekt hmm?
 

z3

New member
Bez reklam
Na swoich uszach miałem kilkadziesiąt par słuchawek.
Miałem te o których wspomniałeś, wersję pro do testów, tutaj jest trochę lepiej ale cena absolutnie nieopłacalna. Miałem dokanałowe nie pamiętam nazwy, takie płaskie, czerwone dziadostwo. Jedyna zaleta tych słuchawek to dobre wykonanie.
Jak już chcesz koniecznie wydać sporo na gadżeciarskie słuchawki, bardzo dobrze grające to polecam B&W P5.Polecam bo mam :)
P5 headphones - Bowers & Wilkins | B&W Speakers


A ja ich słuchałem długo i zdecydowanie nie polecam tych słuchawek, ponieważ mają strasznie płaski dźwięk i brakuje im dynamiki. Sprawdzałem je pod różnymi wzmacniaczami od najtańszych do drogich. Mogę polecić AKG, sennheisery mam obecnie i też nie jestem zadowolony. Beatsy w brew pozorom trzeba samemu sprawdzić koniecznie, ponieważ są to ciekawe słuchawki.

Konkluzja jest jedna nie posłuchasz samemu nie będziesz wiedział jak grają ;]
 

topsy

New member
A co było źródłem, jeśli mogę spytać?
Płaska charakterystyka?
Ja używam ich głównie z iPodem Touch 3G i 4G albo komputerem plus DAC NuForce Icon HDP mi takie brzmienie najbardziej odpowiada.
Co do konkluzji to masz absolutną rację.
 
Do góry