Projektor !!!

JaCkyLL

New member
Witam wszystkich :)

Mam pytanie odnosnie projektora. Moj Szef zadal mi zadanie. byl ana imprezie u jakiegos przyjaciela i podczas tej wizyty jak bylo jeszcze widno, gospodarz domu zaprosil wszystkich zainteresowanych do ogrodu i tam na swierzym powietrzu rzucil na ekran z jakiegos fajnego projektora obraz z satki ( a dokladnie mecz ). wszystko tak fajnie swiecilo ze moj Szef juz jest mocno zainteresowany zakupem takiego sprzetu.

Jesli ktos z Was ma jakies doswiadczenie w tej dziedzinie prosze o info. ten projektor musi swiecic w dzien wiec tym bardziej musi byc nieslej jakosci. Nie wiem jak do tego ma sie ekran - czy powinien to byc jakis specjalny ekran ?

Prosze o podpowiedzi - z gory dzieki za wszystkie odpowiedz.
Jacek z Łodzi
 

Deimos

Banned
Boss

Rozwiązanie jest banalnie proste!
Niech szef ruszy swoje leniwe dupsko i pofatyguje się jeszcze raz do przyjaciela i spisze sobie symbole sprzętu!!!
 

JaCkyLL

New member
deimos ... moze i tak ... ja jednak podchodze do tematu troche inaczej.
Czego sie dowiem to po prostu moje i tyle.

Licze ze moze ktorys z forumowiczow ma doswiadczenie w tej dziedzinie.
.. a tak wogole to wiekszosc z nas jesli moglaby kupic cos lepszego tak pewnie by zrobila, i tyle ... Szef nie chce miec takiego samego, chce napewno cos takiego co pozwoli mu cieszyc sie takim rozwiazaniem.

pozdrawiam i czekam na info :)
 

Yuiren

New member
Mam Sony HS-10 Cineza, i moge osiagnac podobny efekt wyłączajac Cinema Black, to leciwy model (mimo ze z matrycami panoramicznymi HD) zastąpiony już dawno przez HS-20. Jestem z tego projektora bardzo zadowolony.
Jeśli jednak potrzebujesz czegoś naprawde mocnego, a cena jest bez znaczenia to załatw jakis projektor CRT lub coś profesjonalnego naprzykład Eiki Xt3. Moja firma wypożyczała raz taki na impreze muzyczną. Doskonała widzialność nawet w jasny dzień pod warunkiem zabezpieczenia przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym (naprzykład dach nad ekranem).
Problemem jest jedynie cena. Eiki kosztuje około 50 tysiecy. Dobry CRT ponad 25.
 

JaCkyLL

New member
Yuiren ... Dzieki za info.
Wiem przynajmniej na czym stoję - jakość = cena :)
Ten model Sonego to wydatek rzedu 15 tysiecy - realna cena ? Tyle widzialem w necie w jakichs sklepach internetowych.

pozdro - j
 

apollo32

New member
Po co Ci projektor za 15.000 tys. Znasz takie powiedzenie skoro nie widac roznicy to po co przeplacac?? Jasne mozesz i wydac 50.000 tys i z pewnoscia paru uzytkownikow tego forum bedzie cie przekonywalo i utwierdzalo w tej slusznej decyzjii zakupu , poczytaj jednak pierw np www.audiostereo.pl tam jest mnostwo wątkow poswieconych projektorom, a zaloze sie ze projektor ktory spelni twoje wymagania kupisz za 5-6 tys. Dodam ze przy swietle dziennym, wszystkie projektory traca swoje walory za ktore jestes w stanie tyle zapłacic. To tyle pozdrawiam i zycze zdrowego podejscia do tematu.
 

JaCkyLL

New member
dzieki za podpowiedz ... w zasadzie w jednym ze sklepow dowiedzialem sie czego podobnego. Chyba nie ma sprzetu ktory zaswieci w dzien przy pelnym sloncu, nawet jesli mialby kosztowac ze 30 czy 50 tysiecy. Lepiej pewnie zorganizowac dobre miejsce na dworzu, zadaszyc je, podciagnac kable, zalozyc jakis elektrycznie wysuwany ekran i rzucac sygnal dobrej jakosci projektorem za okolice 6 - 7 tysiecy.

I tak pewnie sie ten temat zakonczy, bo gdybym mial kupic projektor za 50 wolalbym wydac tyle na jakąs ogromną plazme, jakies prawie 60" . Chyba byloby wiecej korzysci :D

dzieki i pozdrowionka - j
 
Do góry