Tuner do naziemnej telewizji cyfrowej

Marcin_s

Member
Czy jest sens pchac sie w wersje telewizora LCD z tunerem do naziemnej telewizji cyfrowej? Szczegolnie ze mieszkam poza zasiegiem "Porzadnych kablowek" - Pruszkow. Czy nie lepiej bedzie wtedy gdy to dobrodziejstwo nadejdzie kupic oddzielny tuner?
 

dnc

Moderator
VIP
To zależy...

Jesli to będzie TV z tunerem DVB-T, który obsługuje zarówno standard kompresji MPEG2 jaki MPEG4 (H.264) to tak. MPEG4 ma być wspierany przez nadawców telewizyjnych zarówno satelitarnych jak i naziemnych także w Polsce (jeszcze nie ustalono na 100%, ale jesli na zachodzie tak jest to i pewnie u nas tak będzie). MPEG2 na razie działa w kilku miejscach w kraju (TVP). Jeśli będzie to tuner tylko z DVB-T MPEG2 to ja bym się 10 razy zastanowił. :confused:
 

arsenal

Moderator
VIP
Fakt, trzeba się dobrze nad tym zastanowić bo w Polsce nic nie może być normalnie i nadal nie wiadomo jakie to DVB-T będzie. Ja mam nadzieję, że przejmiemy model francuski, czyli na początku i do podstawowych kanałów MPEG2 a do HDTV i kanałów płatnych MPEG4. Każdy byłby wtedy zadowolony: Minimalista zostanie przy MPEG2, Maxymalista:cool: wybierze coś więcej.
 

RPW

New member
Na pewno będzie to standart MPEG-4. Jest to już zadecydowane przez KRRiT na 100%. Więc wszystkie odbiorniki DVB-T MPEG-2 mozna między bajki wrzucić. Można o wszystkim poczytać na stronie KRRiT.Pozdrawiam.
 

Maniaczek

New member
Witam!
Posiadam Philipsa 32PW9551, który nie posiada wbudowanego tunera cyfrowego.
Ostatnio głośno zrobiło się o prawdopodobnych jesiennych ofertach ITI. Mam więc pytanie czy do odbioru ich telewizji HD wystarczy mi tylko sprzęt, który oni będą sprzedawać czy jednak będe musiał dokupić dodatkowo jakiś tuner zewnętrzny?

Obecnie mam dekoder cyfrowy polsatu. Czy wraz z wejściem usługi od ITI trzeba będzie wymienić antenę satelitarną na jakąś specjalną?

Sorry za głupie pytania ale jestem w tej sferze laikiem. Dopiero wgryzłem się w ten temat.

EDIT.
Wydaje mi się teraz kojarzę już o co chodzi. Proszę jednak o poprawienie mnie jeśli się mylę:
WIększość telewizorów LCD HD Ready posiada wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej - czyli wyłącznie do kablówki. Jeżeli natomiast planuję oglądać telewizję cyfrową drogą satelitarną to i tak muszę dokupić tuner satelitarny.
Podsumowując. To, że nie posiadam telewizora z wbudowanym tunerem naziemnej telewizji cyfrowej nie ma najmniejszego wpływu na to, że w przyszłości planowałbym zakup dekodera ITI do odbioru drogą satelitarną kanałów w HD.
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Tak, nie ma najmniejszego wpływu.
Co do anteny sat. to może zostać jeśli konwerter nie ma więcej niż 2-3 lata. Jeśli będziesz miał kłopoty z ewentualnym odbiorem pakietu ITI wymień konwerter na nowym dobrej jakości najlepiej ze współczynnikiem szumów 0,2dB. Nie są drogie , można kupić już za ok. 40-5-zł.
Wielkość anteny( podejżewam, że ma 60cm średnicy) powinna wystarczyć.
 

Manieq_22

New member
Tuner DVB-T

Ja się nawet nie zastanawiałem nad telewizorem, tylko od razu dokupiłem tuner. Znajomy polecił mi Andrino z bazą Androidową. Generalnie jestem bardzo zadowolony, mogę robić praktycznie wszystko to, co zwykle na kompie, tylko że na telewizorze:) Procesor dobry (AMR Cortex-A9 CPU 1GHz maximum + GPU), ma pilot z QWERTY i myszką, więc nie ma problemu z nawigacją. Do tego wszystkie gierki, aplikacje i spora baza filmów na życzenie. Cenowo adekwatnie do jakości, u mnie sprawuje się super.
 
Do góry