Mundial - Wrażenia z przekazu HDTV w multikinie

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Kolejny odcinek z serii wrażenia z ... :)

W tym odcinku opiszemy wrażenia z projekcji HDTV na dużym... wielkim ekranie.

3 słowa na temat jakości ...

Bardzo ciekawił mnie efekt jaki będzie można zobaczyć na dużym ekranie. Okazał się to być strzał w dziesiątkę, żeby tak reprezentacja trzymała fason tak dobrej transmisji. Wszystkie włosy na brodzie, żele na głowie trawa na trawie :) wszystko bardzo ładnie wyglądało, na początku jedynie przy bardzo bliskich zbliżeniach i szybkich ruchach występowało małe rozmycie.

Dźwięk...

Tutaj jest kilka ale... komentatorzy wynajęci przez multikino spisali się lepiej niż nasza sztandarowa ekipa z tvp i polsatu razem wzięci... pytanie brzmi czy w ogóle byli oni potrzebni... ponieważ

... atmosfera była niesamowita, pełna sala kinowa, wróć, pełnych kilka sal kinowych to jest spory tłumek :), doping jaki wydobywał się z tych wszystkich gardeł dosłownie przenosił z kina na stadion!
Nawet tym którzy nie byli pewni czy przyjść atmosfera udzieliła się na tyle, że teraz nie mogą mówić, no i są smutni po występie wiadomo jakim...

1000% sukcesu, to tyle wrażeń na gorąco.

z multikina nadawał dla was serwis www.hdtv.com.pl :bober:
 

Deimos

Banned
W kinie to już nie pamiętam kiedy byłem, najlepsze kino to własne domowe z projektora, no chyba, że ktoś lubi atmosfere "multikina" i te bąki puszczane przez sąsiadów - niezapomniane przeżycia-prawdziwe kino :D :)
 
Ostatnia edycja:

scav

New member
multikinko zabrze porazka

Pisalem to juz na innym forum.
Powiedz w jakim multikinie byles bo w Zabrzu bylo nieciekawie.
brak mi słów na opisanie tego co zobaczyłem i usłyszałem w multikinie w Zabrzu. To co zrobili z przekazem HDTV na meczu Polska-Ekwador zakrawa o śmiech i kpine. Nie będe wspominał o charczącym głośniku bo to już bym przebolał, ale jakość obrazu była gorsza niż na moim projektorze za 1500zl ba gorsza niż obraz na moim telewizorze PAL.
Miałem 8 rezerwacji na kolejne mecze jednak nie mam ochoty męczyć wzroku i szkoda mi kasy na taki badziew jaki odstawili. Wszystkie poszły w kubeł. Jechaliśmy zobaczyć "pierwszy w polsce przekaz HDTV" a zobaczylismy nic innego jak niewyraźny pozbawiony koloru i kontrastu zestaw ruszających się niewyraznych plam.

nigdy wiecej....
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Po ochłonięciu ... :)

Byłem w Poznańskim multikinie i jakoś bąków się nie nałapałem najwyżej widziałem jednego biegającego o imieniu Jacek ;).

Transmisji video można zarzucić brak pełnego nasycenia koloru, bo braku szczegułów na pewno nie, podczas transmisji nie wyłączono światła, były lekko zapalone ale raczej to nie przeszkadzało.

O dźwięku już pisałem, zamiast komentarza mógłby być czysty przekaz ze stadionu, nie zauważyłem żadnych trzasków ani charczenia. W tygodniu powinienem znać trochę więcej szczegułów technicznych.
 

Fixxxer

New member
a ja jestem troche zniesmaczony... fakt siedziałem dość blisko bo w 2 rzedzie ale nawet dalej jak poszedłem to główna i podstawowa wada spektaklu - lipny kontrast miałem wrazenie ze obraz jest za mgłą... Blsikie sceny i zbliżenia piłkarzy ok jakościowo ale już rzut na całe boisko obnażał nieostość piłkarze to plamki itd. Generalnie jakość na kolana mnie absolutnie mnie nie powaliła....
 
Do góry