LCD + komputer + glosniki ???

ZibiX

New member
Witam.

To jest moj pierwszy post na tym forum. Przejde moze do sena sprawy. Mam pokoj 3.10 x 3.10 metra. Zadnych szafek - tylko wygodna kanapa. Chce z tego zrobic pomieszczenie do ogladania filmow. Oto co planuje zakupic i co z czym podlaczyc:

TV LCD 32" LG RZ-32LZ55 podlaczony przez kabel DVI do komputera w obudowie desktop (Pentium 3 667MHz, plyta glowna ASUSa na chipsecie INTELa, 512 MB SDRAM 133 MHz, karta graficzna Radeon 9550 AGP 8x, dysk twardy WD 80 GB 8 MB cache). W komuterze bedzie zainstalowana karta muzyczna Sound Blaster Audigy. Do karty muzycznej zostana podlaczone glosniki Creative GigaWorks ProGamer 5.1 G500, oczywiscie rozmieszczone w naroznikach pomieszczenia.

Domyslam sie ze jesli chodzi o filmy DVD oraz DivX/XviD to bedzie to "dzialalo".

A z filmami HD? Czy komputer jest za slaby?

Prosze o podpowiedzi co mozna tutaj zmienic, co zastapic, z czego zrezygnowac.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam.
Zbyszek Piotrowski
 

barti60

New member
CZesc!

Był juz taki post kiedys o sprzecie do odtwarzania filmów hd.. Poszukaj..

A z tego co wiem co to cały komp do wymiany zeby odtwarzac jakiekolwiek HD

min to:
Pentium 3Ghz Lub jakis Athlon podobny
GF 6600 lub GF6800 i wyżej
lub ATI x1... im wyzej tym lepiej
no i minimum te 768 MB pamieci jakies szybkiej jak nie mowić tu o 1GB ramu.. wtedy filmiki w 768 pojda na bank a w rozdz. 1080 beda pieknie smigac:)
 

marcinbert1

New member
cześć mam podobną specyfikację kompa z tą różnicą że mam procesor sempron 2500+ głośniki gigaworks 7.1 pamięć DDR.
sciągnęłem kilka hd w formacie ts i innych chodzą ładnie.nawet w 1080p
używam różnych playerów:vlc,mpc,creative
 

jax

New member
Minimalne wymagania sprzętowe:

High Definition 720p
Procesor 2.4 GHz
RAM 384 MB
Karta graficzna 64 MB
Rozdzielczość 1024 × 768

High Definition 1080p
Procesor 3.0 GHz
RAM 512 MB
Karta graficzna 128 MB
Rozdzielczość 1920 × 1440

Pomyśl o karcie graficznej z chipsetem 6800 GS z PureVideo
 

Wolfeno

New member
jax napisał:
Minimalne wymagania sprzętowe:

High Definition 720p
Procesor 2.4 GHz
RAM 384 MB
Karta graficzna 64 MB
Rozdzielczość 1024 × 768

High Definition 1080p
Procesor 3.0 GHz
RAM 512 MB
Karta graficzna 128 MB
Rozdzielczość 1920 × 1440

Pomyśl o karcie graficznej z chipsetem 6800 GS z PureVideo


u mnie chodzi 720 na
athlon 1700
radeon 9100 64 ram
512 ram

1080 tnie okropnie
 

ZibiX

New member
Ok - wszystko juz wiem w kwestii kompa. Teraz kwesta glosnikow. Polecacie te glosniki czy moze w cos innego mma zainwestowac. AUDIO nie moze przekroczyc 1000 zl.

CO sadzicie o tym zestawie: Logitech Z-5400 THX ?
 

kojot

New member
WITAM
lcd mozesz brac smialo wieksze 32 cale z 3 metrow to za malo sam ogladam plazme 42 cale z takiej odleglosci i czasem blizej i nie jest to za duzo powiem ze jest idealnie jak pozwalaja ci na to finanse to smialo mozesz kupic wiekszy tv co do glosnikow to logitechy sluchalem u kolegi jak kupowal swoje tylko ze model 5500 rozni sie tym ze ma mocniejszy wzmacniacz i inny strownik i tez wybieral miedzy tymi creativami i powiem ze creative nie pasuja poprostu blado wypadly przy tych logitechach smialo bierz logitechy do filmow rewelka na maxa z muza troszke gorzej ale tez nie jest zle, a do filmow naprawde rewelacja pomysl o wiekszym tv naprawde warto
pozdrawiam
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
za 1000 pln mozna dostac JBL. mysle ze marka mowi sama za siebie - szczegolnie porownujac z czyms takim jak logitech :-?
mozna sie czepic ze "tylko" ac-3, ale... nie bede nawet probowal porownywac JBL z logitech.
 

ZibiX

New member
Jak mam byc szczery to jestem poczatkujacy w tym temacie i JBL mi nie wiele mowi :)

Glosniki maja byc podlaczone do SB Audigy poprzez jacki. Jakie dokladnie modele glonikow (5.1) polecacie?
 
Do góry