Wysokość na przewody pod TV

ThYX

New member
Witam,
Szykuje się na jutro na mały remont. Zatopię korytko pod kable do TV w ścianie (pod pszyszły LCD/plazma). Prosze o informację mniej więcej na jakiej wysokości zrobić wyjście z korytka aby było to całkowicie zakryte przez wiszący tv ? Jaka musi być głębokość korytka, na kabel Euro czy jeszcze głębszy ?

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

gufi

New member
Ja bym się wstrzymał z tym remontem. Rozwiązania uniwersalne nie zawsze wychodzą - lepiej robić bałagan mając sprzęt. Piszesz, że pod plazmę/lcd czyli nie jesteś zdecydowany na konkretny sprzęt. Są duże różnice w usytuowaniu gniazd z tyłu. Ważny jest też wieszak jaki zastosujesz. Też miałem zapał demolować salon przed zakupem plazmy - całe szczęście że odpuściłem bo bym robił dwa razy to samo. Pozdrawiam.
 

ThYX

New member
Ja remont musze zrobić (jutro przychodzi fachowiec) gdyż właściwy cel to wykafelkowanie koło kominka i przy okazji zrobie kanaliki w ścianie na kable. Fakt... nie znam jeszcze ani wielkości tv ale będzie to raczej przedział 32-37 cali (na pewno nie mniejszy). Więc MUSZE i tyle :)
Proszę o jakieś sugestie.


Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
Naprawde nikt nie może obiektywnie powiedzieć, na jakiej wysokości od podłogi powinien wisieć tv?
 

Zonk

New member
na takiej żeby Ci środek TV wypadał mniej więcej na wysokości oczu .. najlepsze ustawienie.. a ile to dokładnie wynosi to zależy od tego jaki TV i jakie meble masz ..
 

Tamgi Gonfanon

New member
ThYX napisał:
Witam,
Szykuje się na jutro na mały remont. Zatopię korytko pod kable do TV w ścianie (pod pszyszły LCD/plazma). Prosze o informację mniej więcej na jakiej wysokości zrobić wyjście z korytka aby było to całkowicie zakryte przez wiszący tv ? Jaka musi być głębokość korytka, na kabel Euro czy jeszcze głębszy ?

Pozdr.

Ja Ci radzę, rób jak chcesz. :)
A całkiem poważnie - odradzam stosowanie rozwiązań zamkniętych. Wdziewanie kabli do takich kanałów to horror. Przewody maniak dźwięku i obrazu zmienia częściej niż by przypuszczał. Po niemiłych doświadczeniach w firmie, w domu zastosowałem system koryt, stanowiących rodzaj listew przypodłogowych. Szybko, wygodnie i estetycznie. Jeśli coś musi wystawać wyżej, to również listwy (najlepiej narożne lub półokrągłe), albo maskujące ustawienie sprzętu i mebli.
Przykładowe rozwiązania tutaj
http://www.legrand.pl/scripts/inter/publigen/content/templates/showcontext.asp?SYNC=323&L=PO&TREE=po-inter
 

ThYX

New member
Tamgi Gonfanon napisał:
Ja Ci radzę, rób jak chcesz. :)
A całkiem poważnie - odradzam stosowanie rozwiązań zamkniętych. Wdziewanie kabli do takich kanałów to horror. Przewody maniak dźwięku i obrazu zmienia częściej niż by przypuszczał. Po niemiłych doświadczeniach w firmie, w domu zastosowałem system koryt, stanowiących rodzaj listew przypodłogowych. Szybko, wygodnie i estetycznie.

Wsadziłem korytko 4cm x 9cm i powinno wystarczyć na dowolnie stosowane obecnie wtyczki (korytko pomiędzy miejscem na tv a miejscem gdzie będzie wzmacniacz av). Dzisiaj przyjdzie na to płyta gk i mam nadzieję że nie będę musiał tego rozwalać przez najbliższe 10 lat :)
 
Do góry