Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.

klucho

New member
Witam,
Nabyłem niedawno plazme PV60 i jedyny mankament jaki dostrzegam to fakt, że przy ustawieniu lampy nocnej obok kanapy na ktorej siedze, odbija sie swiatło w panelu i bardzo przeszkadza w ogladaniu. Dlatego pomyslalem ze warto moze zrobic z tyłu pseudo-ambilight np z jakiegos neona. Zanim jednak zaczne cos kombinowac w tym temacie to chcialem zapytac czy moze ma ktos z Was takie rozwiazanie u siebie. Moze sa jakies przeciwskazania zeby nie umieszczac z tyłu odbiornika dodatkowych oswietlen?
 

k0liber

New member
Wpadłem na to przy okazji szukania informacji o LG 42PC1R ale przyda się i tu:

http://www.web-a-photo.com/pictures_view.exe?albumid=106992&pin=54432042531704254414737680874891109016924721689940

Jest tam kilka zdjęć podświetlenia plazmy właśnie od tyłu. Z tego co wyczytałem właściel kupił takie gotowe podświetlenie w IKEI (tylko że w Anglii lub Holandii, nie pamiętam). Osobiście w Polskiej IKEI tego nie widziałem, choć kto wie....

Na Allegro sprzedają takie neony do tuningu samochodów, myślę też, że możnaby wykorzystać tzw. węże świetlne (przy których nie ma problemu z zasilaczem, bo są AFAIK na 220V)

Pozdrawiam,

k0liber
 

Amix

New member
Zrobiłem u siebie w ten sposób i jest super
Dwie lampy po bokach i jedna na górze
plazma.jpg

plazma1.jpg
 
Ostatnia edycja:

k0liber

New member
barti60 napisał:
Dzięki barti60,

czyli jednak Ikea Polska też to ma. Biję się w piersi, że nie zadałem sobie trudu zerknięcia na ich stronę :(

Z opisu wynika, że są to diody, więc zużycie energii będzie minimalne (zwłaszcza z porównaniu z tym, co "żrą" większe plazmy i lcd)

(dopisane później - sprawdziłem naocznie - jedna listwa ma pobór mocy 0,7W, zatem 4 listwy z kompletu razem ciągną całe 2,8W :) )

Pozdrawiam,

k0liber
 
Ostatnia edycja:

jax

New member
Ja właśnie wczoraj wykonałem podświetlenie mojej plazmy przy pomocy zestawu z Ikea.
Wygląda super. Zestaw z ikea godny polecenia.
 
Ostatnia edycja:

hobb3

New member
Mam daleko do IKEI. Czy jakiś dobry samarytanin mógłby pomóc mi w zakupie i przesłaniu takiego zestawu na mój domowy adres za przysłowiową butelkę piwa?

Jeśli tak, proszę o prywatną wiadomość, by ustalić szczegóły.

Piotr
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli ktoś zrobił u siebie taki domowy ambilight, to może niech opisze operację jaką przeprowadził, zrobi ze 2 zdjęcia i zrobimy nowy temat. Jak to zrobić.

Pozdrawiam
 

bartur

Member
Ambilight do LCD'a

Witam

chcialbym pochwalic sie ambilightem wlasnej roboty - zestaw listew LED z IKEI. efekt super.

LC37P50_ambilight'.jpg

Niebawem sprobuje rozwiazac problem ochrony LCD przy pomocy "szyby". Rowniez podziele sie wrazeniami.

Bartur
 
Ostatnia edycja:

PMENKI

New member
ja mam coś takiego

Kupiłem 2 metry węża świetlnego razem z przewodem zasilającym (220V)(można dostać cięte co metr). Do przewodu zasilającego założyłem włącznik. No i w sumie to tyle. Wąż jest w odległości 5 cm od plazmy - nic się nie grzeje.
Na drugim telewizorze będę montował panele LED (ciepła barwa bieli) - jak zainstaluje wrzuce fotki.

Pozdrawiam
 

Attachments

  • DSCN0234.JPG
    DSCN0234.JPG
    26,5 KB · Wyś: 4438
  • DSCN0235.JPG
    DSCN0235.JPG
    34,1 KB · Wyś: 1100

tryni

New member
witam - Ja włożyłem za plazme elektryczny świecznik adwentowy :D prosty sposób nic nie trzeba kombinować ....pozdrawiam.
 

yen

New member
to nie łatwiej jest kupić Philipsa? sprzęt i dobry i ma Ambilighta fabrycznie , he he. No i kolory podświetlenia dopasowują się do koloru ekranu
 

helcik

New member
jax napisał:
helcik, niechciałeś oświetlenia z każdej z czterech stron?

w każdej chwili mogę to zmienić, ale musiałbym wtedy 4 kabelki puścić do złączki od prądu. wtedy już miałbym zupełną pajęczynę za TV. poza tym są tylko 4 listwy, musiałbym zrezygnować z nogi.
ale tak jak mówisz mogłoby być ciekawie, może kiedyś wypróbuję ;-)

pozdr,
helcik
 

helcik

New member
yen napisał:
to nie łatwiej jest kupić Philipsa? sprzęt i dobry i ma Ambilighta fabrycznie , he he. No i kolory podświetlenia dopasowują się do koloru ekranu

ech tam philips... ja tam chciałem KDFa 50"! a co do ambi, to czasami człowiek ma nieziemską radochę, że sobie taką popierdółkę samemu wykonał
:-D

pozdro,
helcik
 

klucho

New member
Co prawda minelo juz troche czasu od wdrozenia mojego rozwiazania ale w koncu moge pokazac co zrobilem. Otoz nabylem ... mebelki vox w wersji modern home (http://www.vox.pl/pl/meble_view.php?kat_id=4&subkat_id=109&id=119&lang=pl). Stolik pod tv seryjnie posiada 2 podswietlania: z tylu i od spodu. Napewno na zywo jest lepszy efekt niz na zdjeciach bo moj aparat bez lampy w ciemnosciach sobie kiepsko radzi. Osobiscie nie wlaczam na co dzien dolnego podswietlenia bo odbija sie od parkietu makabrycznie, co z reszta doskonale widac na zdjeciach. Moge smialo polecic takie rozwiazanie kazdemu chociaz jest to napewno drozsze od kupienia samego ambi no i nie kazdemu akurat taki mebel by pasowal do pokoju.
 

Attachments

  • 1_front.jpg
    1_front.jpg
    25,7 KB · Wyś: 4192
  • 2_front.jpg
    2_front.jpg
    28,6 KB · Wyś: 4121
  • z_tylu.jpg
    z_tylu.jpg
    21,3 KB · Wyś: 4087
Do góry