Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.

SopranoPL

New member
Witam serdecznie, właśnie wykańczasm moje "kino domowe" brakuje mi podświetlenia. W IKEI mają takie coś:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40116541
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60116540

i teraz pytania:
1. Które oświetlenie wybrać? czy paski i podczepić od dołu do stolika na sam jego koniec za TV, czy te "krążki" i dać w każdy narożnik?
2. Jaki to ma zasięg? Jeżeli umieszcze paski na końcu stolika z tyłu (tv ma wysokośc około 60 cm) to czy swoim zasięgiem wyjdą dużo poza tv?
3. Po bokach tv mam wolną przestrzeń, a chciałbym, żeby podswietlenie było też z boku, czy mogę to przyczepić do tv?

pozdrawiam
 

badej

New member
Witam!

Po lekturze tego wątku zdecydowałem się na kupno zestawu świecidełek, który oferuje IKEA. Jestem dosyć zadowolony z efektu - światło ma idealne natężenie, tzn. nie przeszkadza chociaż doświetla tak jak powinno. Zauważyłem natomiast maciupeńki mankament; trzy "świetlne pałeczki" dają światło wpadające subtelnie w zielony, a czwarta w delikatny niebieski. Widać to dopiero po uważnym przyglądaniu się, ale ciekawi mnie czy ktoś z was również trafił na taki myk??

Pozdrawiam,
Szymon
 

Huzar

New member
ja mam u siebie 11 na tv (białe, bez opcji zmiany koloru), wszystkie świecą jednakowo. Jak masz niedaleko możesz reklamować. Co ciekawe działają z jednego zasilacza, ikea zarzekała się że nie można tego połączyć w jeden obieg.

Pozdrawiam
Huzar
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bene

New member
SopranoPL napisał:
Witam serdecznie, właśnie wykańczasm moje "kino domowe" brakuje mi podświetlenia. W IKEI mają takie coś:



pozdrawiam

Ja wybrałem paski i kupiłem je na allegro za połowę ceny z Ikei. Przykleję je taśmą do plazmy od tyłu. Mam nadzieję że będzie ok.
 

Tuzin

New member
Ja kupiłam w ikei 2x paski i podczepiłem do boków TV z tyłu:eek:k:, a z krążków oświetlenie pod DVD które zamierzam kupić :D

Kupiłem 4 paski ale 2 użyłem i się zastanawiam do czego jeszcze można wykorzystać pozostałe 2:D
(Krążki nie są z ikei tylko z media marktu 3 diodowe na bateria ale włączane przez naciśnięcie klosza światełka):eek:k:

Znalazłem sklep zajmujący się technologią LED i w swojej ofercie mają listwy LED i nie tylko, do tego ściemniacze itd... szkoda że dopiero teraz go znalazłem. Towary są też licytowane na allegro.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SopranoPL

New member
Witam, podłużne ledy z Ikei zakupione. Lecz montowanie dopiero koło 24 grudnia. Sprawdziłem ładnie świeci, planuje przyczepić to do TV na taśmę przezroczystą tak, żebym w każdej chwili mógł to zdjąć.
 

kala40

New member
pseudo ambilight

Witam wszystkich!!! Wszystko ładnie i pieknie, tylko nie znalazłem żanej wypowiedzi na temat tego jak sprawdzają sie taśmy diodowe typu IKEA podłączone za TV, który nie znajduje sie przy ścianie, lecz przy oknach, wiecie firanki, grzejniki i te sprawy. Jak to wszysko będzie wyglądać oraz czy takie podświetlenie także zda egzaminm w takim przypadku? prosze o wypowiedzi szanownych kolegów, pozdrawiam :)
 

MaxPayne

New member
diody IKEA ambilight.

polcam na 100% mam osobiście zainstalowane przyklejone przylepcami ( w zestawie ) do tyłu telewizora ok 5cm od sciany- bok + góra po zaświeceniu poprostu bajera nic sie nie grzeją nie ma z tym problemu na kabelku jest włącznik. a bym zapomniał dla leniwych mozna zrobić włączenie z pilota na portalu all......o są w sprzedazy wtyczki do gniazdka z pilotem .np: ( http://www.allegro.pl/item509042456_potrojny_3_wlacznik_na_pilota_o_zasiegu_35_m.html )
przylepiasz do tyłu telewizora lampki , kabelki chowasz , wtyczke do prądu i masz piekny za 130złambilight.. strona 8 przedstawiłem fotki.
 
Ostatnia edycja:

MaxPayne

New member
przedstawiam swoja wersje ambilight , POLECAM w razie pytań z miła chęcią odpowiem.
 

Attachments

  • światło dzienne.jpg
    światło dzienne.jpg
    117,6 KB · Wyś: 2132
  • amblilight.jpg
    amblilight.jpg
    101,9 KB · Wyś: 2134
  • ambililght2.jpg
    ambililght2.jpg
    144,7 KB · Wyś: 2130
  • ambilight3.jpg
    ambilight3.jpg
    135,8 KB · Wyś: 2149
  • bok.jpg
    bok.jpg
    155,4 KB · Wyś: 2140
  • bok2.jpg
    bok2.jpg
    147,5 KB · Wyś: 2113
  • góra.jpg
    góra.jpg
    170,7 KB · Wyś: 2109
  • diody Ikea.jpg
    diody Ikea.jpg
    11,2 KB · Wyś: 2116

kala40

New member
pseudo Ambllight

Witam ponownie! sprawdzałem, porównywałem i wyszło mi cos takiego. Co prawda nie jest to wykonanie na wysokim poziomi(mam na mysli listwy), ale przecież tutaj chodzi o efekt koncowy, a nie wygląd, czy wykonanie listew, no i najważniejsze zestaw kosztował mnie 60 zł. i świeci tak samo, a nawe lepiej od tych z IKEA. :)
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    48,8 KB · Wyś: 2099
  • 2.jpg
    2.jpg
    45,7 KB · Wyś: 2067
  • 3.jpg
    3.jpg
    54,2 KB · Wyś: 2086
  • 4.jpg
    4.jpg
    54,3 KB · Wyś: 2062

_lEszEk_

New member
ale co porównujesz z tymi listwami z IKEA? bo nie widzę tej informacji w Twoich poprzednich postach..
myślałem, że zakupu dokonam w IKEA, ale skoro Twoje rozwiązanie jest tańsza... to po co przepłacać:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kala40

New member
Witam! tak, faktycznie pomyliłem w opisie cenę miało być 80 a nie 60 zł, za przesyłkę nie płaciłem, gdyż sprzedający jest z okolic Katowic, więc dobiliśmy targu oko w oko, co do aukcji z IKE-ą, no fajna okazja, jednak czy dioder z IKEI jest lepszy? napewno wygląda estetyczniej i jest solidniej wykonany, (w żadnym wypadku nie zachwalam tutaj swojego), w każdym razie w chwili obecnej jestem zadowolony i nie żałuję. Pozdrawiam :)
 
Do góry