Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spodziewałem sie takiej odpowiedzi :)
Jeżeli dla satysfakcji, to zmienia postac rzeczy, żeby tylko małżonke nie popieściło przy okazji przecierania kurzu, bo zaświeci oczami i będzie AmbiLight pełną gębą.
 

kknd2

New member
Witam, planuję podświetlić swoją plazmę 55 cali. Wystarczy mi 1 kolor, z tego co czytałem biały ciepły będzie najlepszy.
Znalazłem taki zestaw : http ://allegro.pl/elampa-tasma-led-smd-2835-12v-5m-ciepla-zasilacz-i4406402579.html

Czy dołączony zasilacz będzie odpowiedni? Czy jest to kompletny zestaw?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pełny ambilight własnej produkcji

Od jakiegoś czasu prosiłem znajomego o zrobienie filmiku jego małego osiągnięcia - mianowicie zrobił pełnego ambilighta z własnym oprogramowaniem - które krótko mówiąc działa naprawdę niesamowicie. Jak dla mnie - lepiej niż to co mamy na Philipsie, gdyż jest więcej możliwości sterowania, oraz co najważniejsze - sami dobieramy rozmiar i moc lamp.
Cały filmik dostępny niżej
https://www.youtube.com/watch?v=bZDnaih4-zU
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Calkiem fajnie to wyszlo, choc do tv w salonie kilka opcji bedzie bez uzytecznych, bo nie daloby rady ogladac filmu ale generalnie ok.. ale jeszcze troszke skonczy sie patent dla philipsa i wszyscy beda juz robic ambilight o ile w ich przekonaniu bedzie to potrzebne dla klientow..czyli bedzie zapotrzebowanie na taki gadzet...
 

dj_cube

New member
Od jakiegoś czasu prosiłem znajomego o zrobienie filmiku jego małego osiągnięcia - mianowicie zrobił pełnego ambilighta z własnym oprogramowaniem - które krótko mówiąc działa naprawdę niesamowicie. Jak dla mnie - lepiej niż to co mamy na Philipsie, gdyż jest więcej możliwości sterowania, oraz co najważniejsze - sami dobieramy rozmiar i moc lamp.
Cały filmik dostępny niżej
https://www.youtube.com/watch?v=bZDnaih4-zU

Niestety, to ciągle tylko PC, projektów jakich wiele w necie..
Jakby się dało to zastosować do TV, to byłoby genialne :)
 

Piliniak

New member
Mam kilka pytać.

Między diodami na kątach lepiej zrobić pusty obszar czy ledy obkleić w pełny prostokąt?
5 cm od brzegu TV wystarczy?
Czy uważacie, że bezpiecznie je przykleić na płytę pilśniową? Chce z niej zrobić cienką ramkę zamocowaną na tył TV.
 

apol

New member
Ambilight dla kazdego ;) wszystkie telewizory

Witam

krotko jak sie zaczelo to wszystko:)

Uzytkowalem Philipsa 56PFL9954H/12 przez jakies 5lat (bylo by w grudniu)
Jako ze nowa seria wypasionych philipsow z niewiadomo jakiego powodu dostepna jest tylko w Europie a ja mieszkam w UK (tak tak Philips nie traktuje wysp jako europy chyba) a tu dostepne sa tylko okrojone modele z 50Hz matryca ,wiec postanowilem sie z nim rozstac.

Wybor padl po dlugim szukaniu czytaniu ogladaniu na Sony 55W829B + Sony HT-XT1 2.1 NFC Sound Base kupione w pakiecie( do 24grudnia sony ma promocje i dostalem 140funa rabatu) za 978GBP z 5letnia gwarancja na tv i 2lata na soundbase.

Po podlaczeniu tv co rzucilo sie w oczy to brak Ambilightu - 5lat z 1 dzien-bez i placz w domu ;).
Mysle wstawie jakas lampke za tv i bedzie ok ,ale po chwili zapalilo sie swiatelko w glowie ze philips ma zarowki HUE kontrolowane za pomoca smartfona.
Zaczely sie poszukiwania zestawu HUE zarowka+router ... i znalazlem cos lepszego niz zarowka a mianowicie :
Philips Friends of Hue LightStrips Colour Changing LED Lights Starter Pack
philips_hue.jpg


Zamowilem wieczorem w sklepie w ktorym bralem TV i nastepnego dnia czyli dzis bylo do odbioru;).
Nakleilem na tyl telewizora jeden pasek ( w zestawie sa 2paski po 2m) i oto efekt koncowy;).

ambi_sony.jpg


Kolor mozna ustawiac z palety 16mln ;) za pomoca smartfona (ja korzystam z blackberry z apk z androida).

Mozna tez zmieniac sile z jaka pasek swieci.

Niczym nie ustepuje philipsowemu ambilightowi w trybie statycznego koloru.
 
Ostatnia edycja:

maklinka

New member
koleżanka ma właśnie telewizor jak dobrze pamiętam z philipsa z tym podświetleniem z tyłu i fajnie to wygląda. Ale tylko fajnie. Nie zrobiło to na mnie wrażenia takiego abym powiedział muszę to mieć i od razu lecę do sklepu to kupić.
 

Lobit

Member
Witam. Czy posiada ktoś schematy/ instrukcje co kupić i z czym połączyć do zrobienia ambilight ?
Szukałem trochę w necie to sporo tego jest ale nie dość jasno opisane i większość do pc i druga sprawa różne rozwiązania tego są Lightberry
AmbiBox Lightpack Boblight Ambilight i ciężko wybrać któryś z nich do zrobienia.

Wiadomo że potrzeba Ledy myślałem nad taśmą
-WS2812B 5m za 170zł (tv 55")
- video converter hd 160zł
- sterownik Raspberry Pi 2 B / arduino koszt od 80 do 180zł (nie wiem jaki wybrać)
- Rozdzielacz HDMI 30zł
- VIDEO GRABBER 30zł
+ kable i zasilacz to jakieś 50zł

cała kwota ponad 600zł drogawo wychodzi :/ chyba że można by coś na tańszego zamienić np zrobić pod SCART a nie hdmi mniej ledów sterowniki inny?

I kolejna sprawa wyczytałem ze nie będzie to działać z poziomu TV tylko z urządzeń podłączonych pod HDMI - czyli jak bym chciał obejrzeć film z usb tv to już nie zadziała te podświetlanie jest na to jakiś sposób?
Czy na przykład taki http://allegro.pl/show_item.php?item=5928659588 gotowy zestaw można podłączyć pod TV czy to tylko do peceta jest?
Pomoże ktoś w temacie będzie bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Lobit

Member
Mam już wszystko zakupione, całość na allegro 420zl mnie kosztowała (bez zasilacza - (39zł 12v40w) i kabli hdmi - (5zł))
Najbardziej się obawiam programowania rapsberry ale z tego co czytałem nie jest takie trudne, jak wszystko poskładam w całość podzielę się informacjami.

Szukając informacji na temat samoróbki znalazłem ciekawy gadżet do TV.
Jest do kupienia u nas w pl i nazwya Ambivision (nie mają polskiej strony www, ale można z nimi korespondować po polsku) jest to alternatywa dla ambilightu podłącza się p&p do telewizora bez potrzeby używania peceta jak to w innych przypadkach podłączamy się pod HDMI OUT, bądź SCART/AV oraz zasilanie i to wszytko, posiada menu w którym wybiera się wielkości Tv i ustawienia kolorów ogólnie piękna sprawa i skusił bym się na to ale cena jaką usłyszałem po rabacie kompletnego urządzenia to 700pln więc odpuściłem.
 
Do góry