Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.

BlackHawk

New member
A ja sobie sam zrobiłem...

... I wygląda to jak na zdjęciu. Dwie świetlówki w oprawach przyklejone taśmą dwustronną do uchwytu. Świetlówki 2 x 12W, mocniejsze będą kiepskie.
 

Attachments

  • TV1.jpg
    TV1.jpg
    22,4 KB · Wyś: 4687
  • TV2.jpg
    TV2.jpg
    28,8 KB · Wyś: 7405

smigly

New member
Jak podswietlic lcdka ala ambilight?

Witajcie

Macie jakis pomysl jakie zastosowac oswietlenie chcac delikatnie podswietlic od tylu lcdka cos ala ambilight?
oraz czy wogole warto jest stosowac takie podswietlenie?
 

dittos

New member
smigly napisał:
Witajcie

Macie jakis pomysl jakie zastosowac oswietlenie chcac delikatnie podswietlic od tylu lcdka cos ala ambilight?
oraz czy wogole warto jest stosowac takie podswietlenie?

proponuję zastosować neonki diodowe dostępne na allegro po parę złociszy, lub trochę droższe firmowe katody REVOLTEC-a i te bym bardziej polecał.
Katody świecą mocniej natomiast diodowe mają delikatną poświatę. Zależy co kto lubi.
Polecam tego sprzedawce, brałem od niego katody 3 razy i zawsze transakcja była najwyższych lotów, a o takie trudno na allegro nieraz

http://www.allegro.pl/item140994693__revoltec_podwojne_katody_uv_dlugie_hit_.html
 

kamil

New member
hm...a naprawdę jest ci potrzebny taki gadżet ????

Moim zdaniem te ambilihty i inne pseudo podświetlania wygladaja troche prowincjonalnie. To tak jak podświetlanie od dołu samochodu, ale to moje subiektywne odczucie...
 

kamil

New member
to myslę, ze mleczne światło, ale jak to bedzie współgrało przy ciemnych scenach w filmie ??? Może trochę rozpraszać.
 

akab

New member
ernimix napisał:
A ja polecam produkt dostepny w IKEA
Witam jako pracownik sklepu Ikea też polecam właśnie te lampki nie dlatego żeby firma zarabiała ale dlatego że są ok . Sam mam takie same białe do oświetlenia bufetu i niebieskie do oświetlenia szafki ze sprzętem . Dają dosyć delikatne światło i są proste do zamontowania , niebieskie kolorystycznie dają dosyć agresywne swiatło ale np po zamontowaniu ich za sprzętem lub z tyłu wygląda nawet ciekawie aczkolwiek nie często je właczam raczej okazjonalnie
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Niektórym należy się warn, ale jako że jestem padnięty to ich ominie. FUNKCJA SZUKAJ działa magicznie i pozwala znaleźć poruszane już na forum tematy.

Ambilight jest do pewnego stopnia gadżetem a z drugiej strony jest to wspomagacz naszych oczu, dzięki niemu nie męczą się tak, poza tym podświetlenie od tyłu ekranu, obojętnie jakim kolorem zwiększa kontrast naszego odbiornika (oczywiście optycznie).
 

kamil

New member
ar2 - a za co niby miałyby byc te ostrzezenia ????


Myślę, że raczej białe-mleczne światło bedzie ok. Przy niebieskim jednolitym szybciej oczy się zmęczął
 

CaSspeR

New member
Witam

Przepraszam, że odkopuję taki stary temat, ale chciałbym się Was poradzić.
Mam 21" monitor LCD powieszony na niebieskiej ścianie. Chciałbym go podświetlić od tyłu, gdyż wieczorami zawsze oglądam po ciemku, a wiem, że to niezdrowe dla oczu. I stąd moje pytania:
- jaki kolor podświetlenia będzie najlepiej współgrał z niebieską ścianą?
- niestety nie znam sie wogóle na elektryce, a chciałbym, żeby podświetlenie mozna było włączać i wyłączać kiedy chcę. Czego w takim razie użyć? Są dostępne katody i neonki do podświetlania obudów komputerowych. Czy takie coś sie nada?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

pandzik

Member
Bez reklam
CaSspeR napisał:
Witam

Przepraszam, że odkopuję taki stary temat, ale chciałbym się Was poradzić.
Mam 21" monitor LCD powieszony na niebieskiej ścianie. Chciałbym go podświetlić od tyłu, gdyż wieczorami zawsze oglądam po ciemku, a wiem, że to niezdrowe dla oczu. I stąd moje pytania:
- jaki kolor podświetlenia będzie najlepiej współgrał z niebieską ścianą?
- niestety nie znam sie wogóle na elektryce, a chciałbym, żeby podświetlenie mozna było włączać i wyłączać kiedy chcę. Czego w takim razie użyć? Są dostępne katody i neonki do podświetlania obudów komputerowych. Czy takie coś sie nada?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.


Ikea - białe diodowe listwy oświetleniowe. Tu masz linka.
Dają fajne światło. Sam się nad tym zastanawiam.
;)
 
Ostatnia edycja:

CaSspeR

New member
Dzięki za odpowiedź. A możesz mi jeszcze napisać, czy te diody podpina sie do gniazdka elektrycznego, czy jakoś inaczej. Próbowałem wyczytac to na tej stronce Ikei, jednakże nie znalazlem stosownych informacji.

Pozdrawiam
 
Do góry