Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.

fdanuss

New member
Wracając do tematu....


Mam pytanie: diody lepiej skierować w kierunku ściany, czy można je przykleić po krawędzi wieszaka (będą wtedy skierowane na zewnątrz). Macie jakieś doświadczenia, opinie?
 

Ralf58

New member
Witam,

Do tej pory podświetlałem swoją plazmę 37" kompletem dioder z Ikei - byłem zadowolony. Jednak obecnie przesiadłem się na 50VT60 i jeden komplet to dla mnie mało. Chciałbym podłączyć 2 takie komplety. Tylko pytanie do fachowców - czy mogę podłączyć 8 listew z diodami do jednego sterownika i zasilacza czy zasilacz nie podoła i muszą być 2 osobne? Technicznie można diody łączyć ze sobą więc z podłączeniem nie będzie problemu pytanie tylko czy np nie spalę zasilacza?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobre pytanie, tez mam ten Dioder i mi nie brakuje poswiaty, ale ja bym zaryzykowal. Kup, przetestuj i daj znac. Chcialoby sie napisac, ze w razie czego jest gwarancja, ale to juz byloby chamstwo ;)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam
Panowie czy ma ktoś może takie cudo?
60 LED AmbiBox Lightpack Boblight dla PC TV XBMC (4124640700) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Dodam że mam turkusową ścianę a tv jest zawieszony, czy efekt będzie zadowalający?


Jeżeli się dobrze wczytuje to działa z urządzeniami "na platformach windows, linux, android..." więc pewno trzeba mieć albo przez kompa lub inne urządzenie typu smart box tv. Wg mnie oglądając tv z anteny będzie kicha czyli nie zadziała albo będzie świecić jednolicie
 

Morf3usz

Member
Jeżeli się dobrze wczytuje to działa z urządzeniami "na platformach windows, linux, android..." więc pewno trzeba mieć albo przez kompa lub inne urządzenie typu smart box tv. Wg mnie oglądając tv z anteny będzie kicha czyli nie zadziała albo będzie świecić jednolicie

Chodzi mi bardziej o to czy ilość diód będzie wystarczająca, co może wpłynąć na równomierność podświetlenia ekranu.
Zastanawia mnie jeszcze mała różnica w cenie pomiędzy 30, 60 a 90 diodowymi zestawami.
To że działa tylko z PC to mi nie przeszkadza :)
 

Ralf58

New member
Dla zainteresowanych - podłączyłem 8 listew diodera do jednego zasilacza/sterownika i działa :) Zobaczymy jak długo, jeśli zasilacz się kiedyś spali to najwyżej dobiorę jakiś nowy/mocniejszy (zasilacze są na szczęście dość tanie :) ).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
O widzisz, cenna informacja. Mysle ze nic sie nie spali :)
Masz zalaczone caly czas, bo ja od kupna 24/7 i dziala tak od (chyba) 2 lat.
 

Ralf58

New member
Do gniazdka non stop, ale włączam bardzo sporadycznie. Zasilacz na 8 listwach grzeje się mniej więcej tak samo jak przy 4.
 

Ralf58

New member
Mała zmiana do mojego zestawu - zasilacz jednak niedomaga - świeci ok 30-40 minut i gaśnie na ok 10 minut i znów się zapala. Zatem muszę zmienić zasilacz na taki, który pociągnie 8 listew (10W) + sterownik. Może jakieś sugestie?
 

Szadek1988

New member
Jest sens bawić się w cos takiego jeśli telewizor znajduje się w rogu pokoju? W dodatku pomiędzy oknem a ściana? Czy będzie widoczny efekt ambilight?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już chyba sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie, zrób eksperyment i podstaw jakąś małą lampke za tv. Efekt +/- będzie podobny.
 
Do góry