Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

InneNie wiesz jaką technologię wybrać? LCD, Plazma, może RPTV, a może jeszcze co innego? To forum jest właśnie dla Ciebie.

Wróć HDforum > Video > Inne > Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.
Odpowiedz

Member

Meldunek: Dec 2007
27-02-2009, 14:56
Domyślnie

Ja właśnie robię przymiarki
Znaczy zamówiłem dioder'a (wielokolorowego) i nie wiem czy się uda, ale mam
pomysł na mały "tjuning" :P
W tv który posiadam od niedawna (samsung 856) jest "konfigurowalne"
światełko standBY ...
Pomyślałem, że można zautomatyzować proces włączania i wyłączania diodera,
poprzez wykorzystanie czujnika światła które generuje ww światełko.
Tak więc mam w drodze diodera + ustrojstwo które nazywa się
"Automatyczny czujnik światła Nocne Światło 114, Dreambaby"

Można to zobaczyć tutaj :
http://www.bobomarket.pl/exec.php?C=I&P=27553028&PZTA=1

I pomysł który mam nadzieję się sprawdzi ...
Odpowiedź z Cytatem
robotm jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

Meldunek: Dec 2007
18-03-2009, 15:32
Domyślnie

Jeśli jest ktoś tym zainteresowany to działa ten "wymysł" tak jak zaplanowałem.
Czujnik światła umieściłem pod światełkiem standBY.
Konfiguracja ww światełka (w tv samsung 856) taka, żeby gasło kiedy tv jest włączony.
Co więcej, dioder pamięta ostatnio użyty tryb/kolor więc ogólnie OK !
Odpowiedź z Cytatem
robotm jest offline
Member

Meldunek: Jan 2009
23-03-2009, 20:19
Domyślnie

Witam mój ambilight robiony z diodera ikei siedem kolorów użyłem dwóch kompletów 8 listw po trzy na górze i dole po dwie na bokach . (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60116540 ja kupiłem taniej http://www.allegro.pl/search.php?str...Mozilla-search) w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach ciężko mi było uchwycić naturalny wygląd aparatem zapodaję dwa komplety zdjęć
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-dsc08539-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-dsc08541-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-dsc08547-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-dsc08548-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-dsc08549-large-.jpg  

Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-dsc08550-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-dsc08551-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-23032009320-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-23032009321-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-23032009322-large-.jpg  

Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-23032009323-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-23032009324-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-23032009325-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-23032009329-large-.jpg  

Ostatnio edytowane przez szadoky ; 23-03-2009 o 20:22
Odpowiedź z Cytatem
szadoky jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Dec 2006

23-03-2009, 21:15
Domyślnie

Powiem tak wygląda to super, mam dwa pytanka czy one maja klej na sobie do przyklejenia i czy da się złączyć dwa komplety w jedną wtyczkę i czym zmieniasz barwę i włączasz i wyłączasz.
Sony HDR-CX130E

Odpowiedź z Cytatem
broda1725 jest offline
Senior Member

Meldunek: May 2007
24-03-2009, 09:28
Domyślnie

Pozwolę sobie odpowiedzieć bo mam takie samo oswietlenie.
Mają dobrej jakości taśmę dwustronnie klejącą, radzę się dobrze zastanowić przed przyklejeniem bo oderwać ciężko!!!
Podłączenie wygląda tak, że same listwy podłącza się do rozgałęźnika np 1 długa (są specjalne złączki) lub 4 osobno pełna dowolność. Czy można 2 komplety do jednego sterownika nie wiem, niech elektryk jakiś się wypowie. Sterowanie jest za pomocą pilota umieszczonego na kablu.
Dlaczego chcesz łączyć 2 komplety? taki duży tv masz do podświetlenia? wg mnie te diody świecą bardzo mocno co widać na załączonych zdjęciach kolegi szadoky

Ostatnio edytowane przez dnc ; 16-04-2009 o 08:22
Odpowiedź z Cytatem
mp_nafta jest offline
Member

Meldunek: Jan 2009
24-03-2009, 10:02
Domyślnie

Co do odpowiedzi mp_nafta ja użyłem dwóch kompletów czyli osiem listew jeden komplet jakoś mi się wydawała za mało jedna listwa ma 25 cm i przy górnej krawędzi i dolnej telewizora długości 100 cm oświetlenie było jakieś takie nierównomierne no ale to sprawa gustu . Zasilacz ma max 5 V jedna listwa 1,25 V tak że komplet 4 list to 5 V , ja podłączyłem do dwóch zasilaczy ,przy podłączeniu 8 list do jednego świeciły jakby słabiej i zasilacz był nagrzany. Listwy mają rzeczywiście mocna taśmę i ciężko ją odkleić , wypróbujmy najpierw na sucho , ja przyklejałem najpierw zwykłą taśmą i sprawdzałem efekt , dopiero gdy rezultat był zawalający przyklejałem na gotowo i warto przyklejać jak jest ciemniej lepiej widać wtedy efekt jaki dają listwy LED i można sobie je dodrze ustawić tak aby dawały najlepszy efekt , dodatkowo posiadają komplet metalowych uchwytów z śrubkami tak że można je przykręcić np do szafki

Dodaje zdjęcjie zasilacza i listwy z oznaczeniami
Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-24032009330-large-.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-24032009334-large-.jpg  
Odpowiedź z Cytatem
szadoky jest offline
Senior Member

Meldunek: May 2007
24-03-2009, 10:35
Domyślnie

Jak będę w domu to mogę wkleić inne zdjęcie, podświetlenie jednym kompletem w moim przypadku na zdjęciu poniżej. Lepiej czy gorzej? Kwestia gustu, ja jestem zadowolony Wolę subtelne oświetlenie, które nie odwraca uwagi.
Zawsze mogę się doświetlić z góry
Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-p1020001.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-p1020012.jpg   Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.-p1020008.jpg  
Odpowiedź z Cytatem
mp_nafta jest offline
reklama

Odpowiedz

Tagi
ambilight, dla, kazdego, televizory, wszystkie

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania